У_В_Т.6_Види макіяжу

Тема уроку : Види макіяжу.

Існує чимало видів макіяжу, призначених для різних випадків:

  • експрес-макіяж (нашвидкуруч);

  • денний, або природний (чиста шкіра, світлі тіні та помада);

  • вечірній (з акцентом на очі або губи);

  • діловий, або консервативний (чіткі, строгі лінії);

  • святковий (урочистий та екстравагантний, з використанням контрастних кольорів);

  • весільний (ніжний і вишуканий);

  • подіумний (виразний та артистичний).

У виборі певного виду макіяжу та його нанесенні необхідно враховувати місце перебування, урочистість ситуації, освітлення, одяг і зачіску.

Макіяж — це нанесення на шкірні покриви обличчя декоративних косметичних засобів для створення певного образу або маскування вад.

Косметика (від грецького kosmetike — мистецтво прикрашати) — 1. Догляд за обличчям і тілом з гігієнічною метою та для надання їм більшої привабливості, свіжості. 2. Засоби для додання свіжості та краси обличчю і тілу.


Інструменти та матеріали для макіяжу. Для виконання макіяжу необхідне певне оснащення.

Оснащення для макіяжу

Пам'ятка: Правила добору й нанесення макіяжу.

Основою мистецтва макіяжу є образотворчі принципи, адже воно передбачає роботу з фарбами та кольорами. Тому всі ключові поняття й виразні засоби живопису — малюнок, лінія, світлотінь, відблиск, колористика — використовують і в макіяжі.

Існують певні правила добору макіяжу до різних життєвих ситуацій, а також його нанесення:

  • 1. Макіяж наносять лише на добре очищену шкіру й обов'язково на крем-основу, вибір якої залежить від виду і потреб шкіри.

  • 2. Крем наносять за 10 хвилин до самого процесу макіяжу.

  • 3. Використовувані косметичні препарати повинні відповідати типу шкіри (яка буває проблемна, нормальна, суха, жирна чи змішаного типу).

  • 4. Колір пудри має відповідати кольору шкіри, очей, волосся, одягу.

  • 5. За денного освітлення використовують ніжні тони, а за вечірнього — рожеві, оскільки штучне освітлення надає обличчю блідого відтінку. За неонового освітлення рекомендовані світлі тони — жовтий, блідої вохри, слонової кістки.

Загальна послідовність нанесення макіяжу



Відзначимо, що в даному розділі ми розглядаємо найповніший список всіх існуючих засобів і рекомендований порядок їх нанесення.

І все ж, правила нанесення косметики є суто індивідуальними і кожна жінка сама вирішує, який макіяж їй підійде найбільше.

Після того, як всі процедури по ранковому догляду завершені, шкіра підготовлена ​​до нанесення декоративної косметики. Отже:


База (затирка для пір,грунтовка, base coat, starter, essential base) - засіб, який наноситься на обличчя для вирівнювання тону, затірки дрібних зморшок і пір, матування шкіри. Має легку кремо- або гелеобразную текстуру, світлий відтінок, який на шкірі стає зовсім непомітний. Прекрасно розгладжує поверхню обличчя, забезпечує стійкість макіяжу, зменшує пори і мімічні зморшки.

Наноситься легкими вбиваючими рухами на окремі зони або ж на все обличчя. Досить невеликиї горошини засобу для покриття всієї поверхні обличчя.


Консилер - маскуючий засіб, коректор. Використовується для приховування дрібних недоліків (почервоніння, висипань, кіл під очима, пігментних плям). У своєму складі часто має вітаміни і антиоксиданти, а також речовини, здатні освітлювати пігментні плями і підсушувати акне.

Виділяють кілька видів консілера, в залежності від форми (олівець, рідкий консилер, консилер-стік, консилер-крем) і кольору:

  1. Зелений

прекрасно маскує різного роду почервоніння;

  1. Жовтий

приховує фіолетового відтінку кіл під очима;

  1. Бузковий

сховає синці і веснянки;

  1. Рожевий, бежевий

освіжить колір обличчя, приховає коричневі плями.


Наноситься точково на проблемні місця до накладання тональної основи. Розтушовується пальцями, пензликом або спонжем.


Праймер - засіб, що готуює шкіру до нанесення тональної основи. Вирівнює рельєф, формує рівний колір обличчя і ніжне сяйво, підсилює стійкість макіяжу.

Праймер для повік підсилює яскравість тіней і підводки, спрощує растушовиваніе, запобігає скочування і розмазування.

Праймер для губ додає губам візуальний обсяг, розгладжує шкіру, підсилює стійкість помади.

Наноситься тонким рівномірним шаром на необхідну зону.

Використовується тільки в тому випадку, якщо передбачається подальше нанесення тіней або помади.

Тональна основа (ВВ-крем, СС-крем, кушон, тональний крем) - легкий відтінок, який становить основу будь-якого макіяжу. Вирівнює колір шкіри, надає особі здоровий вигляд і сяйво, захищає від шкідливого впливу навколишнього середовища.

Сьогодні дуже популярними є азіатські хіти: ВВ і СС-креми. Крім стандартних обов'язків по вирівнюванню кольору обличчя, ці засоби ще доглядають за шкірою, відбілюють і захищають від сонячних променів.

Унікальною особливістю так само є вміння пристосовуватися до вашого відтінку шкіри.

Відмінність СС-крему від ВВ-крему полягає в більш легкій текстурі і менш помітному покритті. Вважається, що такі крему більше підійдуть власницям жирної шкіри, ніж більш щільні ВВ-крему.


Наносяться обидва крему невеликими горошинами на обличчя, растушевивая пальцями, пензлями, спонжами або спеціальними б'юті-блендерами.


Кушон (Cushion) - це губка, просочена тональним засобом. Текстура досить рідка і дуже легка, схожа на тональний флюїд. Відносно недавній винахід, покликаний полегшити процес нанесення основи.


Досить натиснути на «подушечку» спонжем, який входить в комплект, і нанести засіб на обличчя.


Скульптування - візуальна корекція контурів обличчя. Висвітлюючи і затемнюючи певні ділянки обличчя, можна сформувати необхідний рельєф: зробити ніс тонше і коротше, звузити або розширити форму обличчя, виділити вилиці, візуально змінити відстань між очима і ін.

В цьому Вам допоможуть хайлайтери, бронзери і шиммери.


Халайтер - світлий мерехтливий засіб, покликаний допомогти в скульптуванні обличчя. Наноситься на виступаючі риси, висвітлюючи їх. Надає шкірі здорове і природне сяйво.


Бронзер - засіб, призначений для скульптування обличчя темними відтінками. Має бронзову або теракотові текстуру, яка відмінно освіжає вид і надає відтінок здорового засмаги.


Шиммер - засіб, що має в своєму складі дрібні світловідштовхуючі та мерехтливі часточки , що надають шкірі здорового сяйва. Може бути в різній консистеннції: як рідким, так і розсипним, як пдра. Шимер наносять на шкіру на завершуючому етапі макіяжу. Зазвичай використовують у зоні вилиць, лоба, над і під губами, під бровами.

Аджастери – коректуючі пігменти

Проблема вибору відтінку тональної основи завжди являється актуальною для клієнта. Причому потрібно зважати на те, що вони не часто зважають на глибокий аналіз кольорових нюансів власної шкіри. Візажисти, особливо ті, хто аналізує відтінки шкіри клієнта, часто стикаються з труднощами підбору тональної основи під тон шкіри.

Для того, щоб створити потрібного відтінку засобу існують пігменти в рідкій кремовій текстурі, що додають до тональних основ – аджастери.

Це продукт, який складається з пігмента та розчинника. Вони бувають на водній та силіконовій основі. Відповідно підмішуються у засоби, що відповідають такому самому розчиннику.

При додаванні в тональний засіб, вони ніяк не змінюють текстуру чи криючу здатність, оскільки додаються в невеликій кількості, але можуть серйозно змінити кольоровий напрямок засобу.

Це зручно для візажиста, бо немає потреби закуповувати велику кількість різних відтінків тональних основ. Для клієнтів, яким важко підібрати тон, можна створити такий, який ідеально підійде саме до їх шкіри.

Аджастери можуть бути освітлюючими, затемнюючими, а також здатні змінювати підтон на більш холодний чи теплий, змінювати на більш матовий чи сяючий.

Їх можна домішувати не лише до тональної основи, але й до коректора, скульптора, хайлайтера.

Для того, щоб переконатися у правильності змішування потрібного тону після змішування, його тестують на обличчі. Підходить той відтінок, який зливається з тоном шкіри.

Міксери – це, як правило, менш концентрований засіб на основі суміші розчинників та емульгаторів. Склад розроблюють таким чином, що міксер однаково гарно змішується з будь-якими тональними основами. Він не впливає на стійкість тонального засобу, гарно змішується та покриває шкіру.



Декор - це всі засоби, покликані допомогти Вам підкреслити достоїнства та додати виразності обличчю клієнта (тіні,пігменти, губні помади,гелі та інше)


Так само як всіляка косметика для:

- Брів

(Олівці, тіні, пудри, гелі);


- Очей

(Тіні, олівці, підводки, туші);


- Щік

(Рум'яна, пудри);


- Губ

(Помади, блиски, олівці, тінти).

На цьому наш короткий огляд косметичного арсеналу закінчується. Нагадуємо, що ми розглянули порядок нанесення всіх можливих засобів.

Залишається згадати, що якщо протягом дня Вам захочеться освіжити шкіру, Ви можете використовувати міст. Це засіб зніме втому, наповнить енергією, додасть обличчю природне сяйво і освіжить макіяж, залишаючи його таким же стійким, як при нанесенні.

Просто розпорошіть трохи засобу на обличчя на відстані 20 см і дайте вбратися.

Завдання для перевірки знаннь:

Прочитайте тему згадайте знайомі вам поняття засобів для макіяжу та загальну технологічну послідовність виконання макіяжу. Виконайте тест