У_В_Т_6.8_Конкурсний макіяж

Тема : Конкурсний макіяж

План

1. Призначення

2. Косметика

3.Технологія виконання


1. Призначення

Що таке make up? Насправді, досить глибоко помиляються ті, хто вважає, що це і є макіяж. Насправді поняття make up, а вірніше, art make up – це щось більш творче і фантазійне, те саме що мистецтво накладати грим, яке все більше і більше завойовує сучасні світові подіуми, радуючи своєю різноманітністю.

Наприклад, до самого що ні на є справжнього art make up можна віднести конкурсний макіяж. Він може бути, як і вечірнім, так і, зрозуміло, денним, а ще урочистим і навіть карнавальним! Окремо від усіх стоїть і театральний макіяж, правильніше навіть сказати, театральний грим, який багато відносять до різновиду конкурсного візажу.

Кожен із цих підвидів має свої примітні особливості. Але всі вони схожі між собою тим, що є більш фантазійними і яскравими, ніж звичайні традиційні макіяжі, та відносяться до категорії конкурсних.

Розглянемо, наприклад, урочистий макіяж. Він є золотою серединою між карнавальним і традиційним вечірнім. Тут можуть бути присутні й елементи фейс арту, такі як стрази і навіть пір'ячко, але в той же час він ще не такий насичений і екстравагантний, як макіяж для карнавалу.

А ось вже карнавальний макіяж припускає застосування всіх кольорів і фарб, природно в міру. Боді арт на обличчі, якийсь епатаж у поєднанні кольорів, але ні за яких обставин (і це ознака професіоналізму!) не вульгарний, хоча, як варіант, і цілком зухвалий і яскравий.

А ось театральний макіяж, який також можна віднести до конкурсного типу, призначений для того, щоб максимально підкреслити образ героя, який з'явиться у всій красі перед публікою, яка чекає чудес. Професійний гример повинен врахувати і той момент, що при театральному освітленні макіяж виглядає зовсім інакше, ніж у повсякденному житті, тому, всі ці тонкощі досягаються театральними гримерами-візажистами шляхом довгого навчання та обов'язкової щоденної практики.


Секрети конкурсного макіяжу

Яскравий виступ на конкурсі починається з неповторного образу, який створюється з допомогою безлічі деталей, таких як костюм, зачіска і макіяж.

Вихід на сцену, уклін і чарівна посмішка створять про вас перше враження у глядачів і суддів. І воно дуже важливе!

Вдалий макіяж і оригінальний костюм миттєво привернуть до вас загальну увагу.

Якщо, подивившись на себе в дзеркало перед виступом, клієнт бачить у відображенні королеву – значить все в порядку!

Як приклад конкурсного макіяжу розглянемо техніки макіяжу для виступу зі спортивних бальних танців

В техніках макіяжу для виступу зі спортивних бальних танців є свої правила і секрети. Насамперед, такий макіяж кардинально відрізняється від звичайного денного і навіть більш яскравого вечірнього.

Основне правило – зробити максимальний акцент на очі і губи з допомогою найбільш насичених кольорів.

Забудьте про пастельні тона! Чим більша довжина вій, яскравіше підведені очі і краще підкреслені губи, тим виразніше виглядає обличчя.

Конкурсний макіяж завжди підбирається під костюм. Крім того, він повинен бути помітним в середніх глядацьких рядах (вимога аналогічна театральному - грим актора повинен добре "читатися" в середніх рядах партеру).

Макіяж у різних вікових категоріях: що допустимо, а що ні?

Змагання зі спортивних бальних танців проходять в різних вікових групах. І крім певних вимог до костюмів, тут існують досить суворі правила і по нанесенню макіяжу.

Категорія 6-9 років:

  • Для європейської і для латиноамериканської програми в цій віковій групі використовується одне і те ж плаття, причому тільки однотонне. Макіяж офіційно не дозволено. Але для того, щоб посилити привабливість пари можна використовувати невеликі хитрощі: бровки підкреслити тінями, відповідними за кольором, трохи затемнити корінці вій по внутрішньому контуру, на самі вії злегка нанести туш, ледь помітно «накреслені» щічки, на губи нанести безбарвний блиск.

Категорія 10-11 років:

  • Тут простору для фантазії в макіяжі не набагато більше, ніж у молодшої категорії, так як тут він як і раніше не виражений. Тому на озброєння варто взяти попередні поради. Тільки врахувати ще один нюанс – колірну гаму костюмів. У цій категорії передбачено дві сукні для виступів: окремо на стандарт (європейську програму) і окремо на латиноамериканську програму, і в них дозволено використовувати 2 кольори. Повністю відсутні будь-які блискучі прикраси. Макіяж, відповідно, як би «не існує». Хіба що блиск для губ можна підібрати з відтінком, близьким до природного і обов'язково гармонує з кольором сукні, інакше підфарбовані губи будуть кидатися в очі. Також ледве помітно можна покласти і тіні, але тільки натуральних відтінків.

Категорія 12-13 років:

  • У конкурсних костюмах вже дозволяється використовувати більше 2-х кольорів. Блискучі прикраси як і раніш не допускаються. А ось автозагар вже використовують і на обличчя дівчини в цій групі можна накладати макіяж. Головне не перестаратися з тінями і стрілками, щоб партнерка в парі не виглядала надто «дорослою». Тим більше що в цьому віці дівчинки нерідко вище своїх партнерів. Значить, у макіяжі головне - дотримувати помірність. І використовувати кольори, які будуть гармоніювати з костюмом.

14-15 років і старші категорії:

  • Тут ваша фантазія ні в одязі, ні в макіяжі нічим не обмежена. Дозволено все! Використовувати пір'я, клеїти на зачіску камені, на очі кольорові вії і «малювати» обличчя так яскраво, як побажаєте. І навіть юнакам не забороняється робити макіяж. Світловолосим партнерам рекомендується натуральним тоном підкреслити брови, затемнити корінці вій сірим або коричневим олівцем, нанести туш на кінчики вій. У латинській програмі партнеру актуально змоделювати вилиці, щоб створити образ «мачо».

Для європейської програми в макіяжі слід підкреслити очі і зробити рівний тон обличчя. Можна використовувати накладні вії. Помаду слід вибирати пастельних тонів коралового відтінку, але обов'язково потрібно обвести контур губ.

В латині на все тіло наноситься автозагар, «малюються» яскраві виразні очі за допомогою чітких стрілок і накладних вій на нижньому і верхньому повіках. Помада і тіні можуть бути дуже яскравими, але згідно образам і костюмам.


2. Косметика


Загальні рекомендації для конкурсного макіяжу «для дорослих»:

Вибір косметики

Вибираючи помаду, слід віддавати перевагу насиченим «чистим» кольорам. Зовсім не обов'язково зупинятися на червоному кольорі, відтінки рожевого виглядають не менш ефектно.

Пудра і тональний крем краще підбирати не під свій природний відтінок шкіри, а під той колір, який вона матиме після використання бронзанта або автозасмаги.

Для конкурсного макіяжу краще використовувати професійні марки косметики.

По-перше, вони пропонують більш широку гаму відтінків, що дозволить зробити шикарний макіяж під будь-який костюм.

А по-друге, по своїй текстурі професійна косметика набагато щільніше, тому, можна бути впевненим, що макіяж «не потече» під впливом поту, а збереже свій первісний вигляд протягом всього конкурсу.

Макіяж і стиль костюма

Думка, що конкурсний макіяж потрібно вибирати під колір очей - помилково. Колірна гамма макіяжу повинна підбиратися під колір костюма.

Для глядачів колір очей невиразний вже з кількох метрів, а ось невідповідність макіяжу колірної гамі і стилю сукні буде дуже помітно.

Чималу роль при виборі конкурсного макіяжу відіграє стиль костюма. Наприклад, якщо для європейської програми ви вибрали бальне плаття в стилі «Кармен», то з ним буде гармоніювати контрастний, яскравий макіяж з червоними губами і сильно підкресленими очима і а ні трохи не підійдуть ніжні рожеві відтінки.

Макіяж і колір волосся.

Орієнтуйтеся на колір волосся, який буде у вас під час змагань, а не в повсякденному житті. Брюнеткам краще використовувати соковиті кольори підводок і тіней: шоколадний, синій, сталевий. Блондинкам варто вибирати більш м'які тони з рожевої, жовтої і блакитної гами. Шатенкам дуже йдуть коричневі, яскраво-рожеві і зелені відтінки тіней.


3.Технологія виконання


Отже, приступимо до конкурсного макіяжу.

Макіяж для виступу потрібно робити при штучному освітленні, максимально близькому до того, що на конкурсному майданчику. Ясно, що світло у роздягальнях і гримерках буде сильно відрізнятися. Але, тим не менш, постарайтеся знайти місце з самим яскравим штучним освітленням і, закінчивши макіяж, обов'язково перевірте, як він виглядає – підійшовши до дзеркала в залі змагань. Запам'ятайте, що денне світло зовсім не підходить для виконання конкурсного макіяжу.

Спочатку потрібно очистити і освіжити обличчя.

Протираємо його лосьйоном, тонізує шкіру, адже ви вже трохи втомилися, поки робили конкурсну зачіску.

Наступний крок - нанесення бази для макіяжу.

Для цієї мети використовуємо досить густі і стійкі основи, щоб приховати всі проблемні ділянки шкіри. Базу потрібно нанести максимально рівно і дати їй вбратися. Після чого, область навколо очей, центр чола, ніс і підборіддя виділяємо з допомогою світлого тону спеціальної розсипчастої пудри. Крила носа «приховуємо» темною пудрою. При необхідності нею ж коригуємо вилиці і овал обличчя.

Перш ніж виконати макіяж очей, клеїмо накладні вії, даємо клею вбратися і підсохнути. Потім формуємо брови коричневими тінями або олівцем і наносимо базу під тіні. Область під бровами і внутрішні куточки очей виділяємо світлими тінями. На рухому повіку наносимо більш темний відтінок, а самим темним кольором підтінюємо зовнішні куточки очей. Розтушовуємо тіні, домагаємося плавного переходу між відтінками.

Не зупиняйтеся на класичних поєднаннях різних відтінків тіней. Сміливо експериментуйте з, здавалося б, не поєднуваними кольорами. Ідеї можна запозичити у природи, наприклад, у квітів: фіолетовий-жовтий (фіалка), жовтий-рожевий (мальва), бордовий-бежевий (гладіолус), блакитний-карамельний (ірис).

Далі, підведіть чорним кольором лінію зростання вій по нижньому і верхньому повіку. Лінію по нижнім повікам підводьте «скромніше», щоб не обтяжувати нижню частину ока. Прийшла черга туші.Нанесіть її спочатку на нижні вії в два шари, потім на верхні, акуратно профарбовуючи вії в зовнішніх куточках очей.

Губи обводіть досить темним олівцем по природному контуру або трохи за його межами, намагаючись все ж не переборщити. Потім нанесіть перламутрову помаду, тон якої повинен бути трохи світліше, ніж у олівця. Помаду накладіть, не розмазуючи її від куточка до куточка, а як би «промакуючи» губи. Щоб губи виглядали більш соковитими, тим же олівцем трохи затініть куточки губ і растушуйте.

Щоб додати об'єм, додаємо блиск в центр нижньої губи.

І завершіть макіяж нанесенням рум'ян на опуклу частину вилиць. Тут можна вибирати рум'яна більш темних кольорів. Вони надають обличчю яскравості і більш засмаглий вид. Червоні і рожеві відтінки краще не використовувати, здалеку обличчя буде здаватися напруженим і розчервонілим.

Завдання

Дайте письмово відповіді на такі питання:


1.Що таке art make up ?

2.Опишіть особливості та переваги конкурсного макіяжу.

3.Опишіть коли конкурсний макіяж доречний?

4.Опишіть навіщо потрібен конкурсний макіяж, його призначення?

5.Опишіть як робити вибір засобів косметики?

6. Які техніки виконання конкурсного макіяжу ви знаєте?

7. Розгляньте на фото приклади конкурсного макіяжу та опишіть який вам сподобався і чому?

8. Складіть свою технологічну послідовність виконання конкурсного макіяжу та за цією послідовністю виконайте лабораторну роботу "Різновиди конкурсного макіяжу" (з покроковим фото відео звітом виконаної роботи).

Для зручності виконання цього завдання перегляньте, за посиланням приклади виконання конкурсного макіяжу.