У_Т_5_Виконання гарячої завивки з використанням прогресивних інструментів

Тема програми:«Гаряча завивка із використанням прогресивних інструментів»(4 год)

Тема уроку: «Виконання гарячої завивки із використанням щіпців-праски»


Укладання волосся гарячим способом – це давно відомий спосіб створення локонів, який надає волоссю більше пружності та об’єму. Сьогодні ми познайомимось та вивчимо техніки укладання волосся за допомогою щіпців-праски, тому що зараз цей вид укладання волосся є дуже актуальним та користується попитом у перукарнях та салонах краси.

Увага! Ви повинні пам’ятати про вимоги безпеки праці під час виконання завивки волосся гарячим способом, а саме: електрощипці мають бути у справному стані; перед роботою необхідно перевірити справність вилки, електрошнура та розетки (розетки мають бути маркованими); забороняється самостійно ремонтувати електроінструменти; електрощипці не мають торкатися вологих поверхонь; майстер повинен працювати тільки сухими руками; працювати лише на сухому волоссі; гребінець має бути з термостійкого матеріалу; обережно працювати гребінцем із «хвостиком»,щоб не завдати шкоди шкірі голови; під час роботи з електрощипцями підкладати гребінець під корені волосся, щоб уникнути опіків; для безпеки майстра необхідно використовувати терморукавички.

Ви вже знаєте, що гаряча завивка волосся виконується вертикальним та горизонтальним способом, із використанням круглих щіпців. А сьогодні ми з вами розглянемо накручування волосся із використанням сучасних інструментів, а саме щипців- праски.

Перед виконанням роботи необхідно підготувати робоче місце, а саме:

-необхідні інструменти (щіпці- праску, гребінцем із «хвостиком»

-матеріали (шампунь, бальзам, лак для волосся)

-пристосування (зажими, фольгу).

Даний вид укладання виконується на чисте сухе волосся.

Різновиди укладання волосся на щіпці-праску:

1.Метод «зиг-заг». Розділяємо волосяний покров на зони, в нижній потиличній зоні виділяємо пасмо товщиною 1 см, загортаємо його у фольгу, загортаємо зигзагом, та прогріваємо праскою. Даємо час, щоб фольга охолола, та обережно розгортаємо її. Фіксуємо пасмо лаком. Так попрядно накручуємо всі зони, по закінченню фіксуємо зачіску лаком.

2. Метод «кільце» Розділяємо волосяний покров на зони, в нижній потиличній зоні виділяємо пасмо товщиною 1 см, закручуємо його кільцем та загортаємо у фольгу, після чого прогріваємо праскою. Даємо час, щоб фольга охолола, та обережно розгортаємо її. Фіксуємо пасмо лаком. Паралельним горизонтальним проділом виділяємо наступне пасмо, та повторюємо всі операції. Так попасмово накручуємо всі зони, по закінченню фіксуємо зачіску лаком.


3.Метод «вісімка». Розділяємо волосяний покров на зони, в нижній потиличній зоні виділяємо квадрат 1х1см. Накручуємо на шпильку методом «вісімка» після чого рівномірно прогріваємо праскою. Даємо час, щоб пасмо охололо, та обережно розгортаємо його. Фіксуємо пасмо лаком. Так попрядно накручуємо всі зони, по закінченню фіксуємо зачіску лаком.


Домашнє завдання прочитати та дати відповіді на запитання:

  • Перелічіть засоби стайлінгу?

  • Які методи укладання волосся ми сьогодні розглянули?

  • Продемонструйте замалювавши розподіл волосяного покрову голови проділами для виконання нових методів накручування.

  • В чому полягає особливість укладання волосся методом «вісімка»

  • Прокоментуйте техніку накручування методом «кільце»?

  • Чим відрізняються техніки накручування одна від одної?

  • Яких правил техніки безпеки слід дотримуватись під час накручування завивки?

  • Час витримки щипців на пасмі?

  • Розгляньте нижче малюнок та назовіть зайві пристосовання які не потрібні під час виконання гарячого завивання волосся.