У_ ЛПР_2_Підбір стайлінгу та укладання волосся гарячим способом.

Лабораторна робота №2

Тема. «Підбір стайлінгових засобів в залежності від особливостей волосся та виду зачіски»

Мета роботи. Навчитися визначати особливості волосся клієнта та вміти підбирати стайлінгові засоби враховуючи вид зачіски.

Завдання для роботи.

1. Ознайомитись із змістом теоретичної частини.

2. Розглянути інструкцію з виконання роботи.

3. Виконати роботу самостійно.

4. Оформити звіт.

5. Замалювати практичне завдання.

6. Дати відповіді на контрольні запитання.

Матеріали й обладнання: Комп'ютер, зошит. ручка, олівець, додатки.


Теоретична частина


Стайлінгові засоби для укладання волосся

Не останню роль в процесі укладання відіграють стайлінгові засоби, які дозволяють не тільки закріпити кінцевий результат, а ще й зберегти його якомога найдовше. До засобів для укладання відносяться гелі, піни, муси, лаки та лосьйони. Вони призначені для того, щоб зробити волосся слухняним та захистити його від пошкоджень й негативної дії високої температури і навколишнього середовища. Незалежно від форми випуску та особливостей їх застосування косметичний ефект забезпечується використанням плівкоутворювачів, які фіксуються на поверхні волосся, збільшують його об’єм, надають жорсткості та еластичності, що сприяє формуванню зачіски та фіксації наданої форми. Як плівкоутворювачі використовуються полівініл-піролідон (ПВП), полімери бутилакрилату, етилакрилату та метакрилової кислоти, співполімери ПВП та вінілацетату, ПВП та диметиламіноетилметакрилату, ПВП та вінілацетату та ін.

Безумовно необхідно користуватись професійними косметичними засобами, які гарантують якісний результат укладки й містять вітамінні добавки та фільтри від ультрафіолетових променів, захищають волосся, зберігають його пружність, надають еластичність, блиск.

Лак для волосся. Ні одна укладка не обходиться без обробки волосся лаком. Лак для волосся – косметичний засіб для фіксації зачіски на основі спиртових розчинів натуральних та/чи синтетичних смол. Основою будь-якого лаку є розчин синтетичних і натуральних смол, а також етиловий спирт. Саме цими компонентами і забезпечується фіксація волосся. Крім того, в лаку містяться пластифікатори, що відповідають за м'якість зачіски, різні плівкоутворювачі і пропеллент, що відповідає за розпорошення лаку. В лаку обов'язково повинні бути присутні такі компоненти як гліцерин, пантенол, бетаїн, бензофенон - вони відновлюють структуру волосся. Гліцерин необхідний для зволоження, бетаїн надає волоссю здоровий блиск, бензофенон захищає волосся від негативних впливів навколишнього середовища, а пантенол живить і відновлює волосся. Не зайвим буде, якщо в складі будуть присутні вітаміни В5 і Е, амінокислоти і натуральні компоненти лікарських рослин, наприклад, екстракт алое, який надає волоссю гнучкість і слухняність, а також забезпечує волосся додатковим живленням. Лак укриває волосся тоненькою плівкою, яка захищає його від впливу навколишнього середовища (соня, вітру, вологи), добре зберігає форму зачіски, надає жорсткості, пишності, блиску. Якісний лак швидко висихає, не склеює волосся і легко вичісується, не залишаючи нальоту.

Лак застосовують для моделювання та фіксації як окремих пасом при виконанні елементів зачіски, так і кінцевого результату укладання для надання та утримання необхідної форми волоссю. Лак був створений вченим-хіміком на ім'я Ханс Шварцкопф в 1956 році. В ті роки були популярні зачіски в стилі Елвіса Преслі, які були вельми хитромудрими і складними. У той час для збереження зачіски люди одягали на голову спеціальні сітки для волосся, тому поява лаку була справжньою сенсацією. Засобу було присвоєно назву «Рідка сітка для волосся». Саме в компанії Schwarzkopf лак для волосся і почав своє існування. З тих пір лак для волосся є, мабуть, у кожної жінки. Виробники косметичних засобів пропонують лаки для різних типів волосся, а також різного ступеня фіксації в залежності від масової частки полімерів (смол). Чим вищий їх вміст, тим жорсткіша фіксація зачіски. Розрізняють лаки за фіксувальною дією: легкої, жорсткої, супержорсткої фіксації, лаки з відтінковим (фарбувальним) ефектом. Лак легкої фіксації використовується для обробки волосся перед накручуванням на щипці й бігуді, а також при виконанні окремих елементів зачіски чи повсякденної укладки. Лак сильної фіксації застосовують для закріплення кінцевого результату укладання. Лаки сильної фіксації забезпечують збереження зачіски протягом дня при звичайних умовах, а суперсильної — навіть при будь-якій погоді.

Сухий лак не має ароматів, не розтікається під жаркими променями сонця і не склеює волосся. Наносити такий лак можна і на мокре, і на сухе волосся. А якщо є необхідність, то сухий лак можна наносити кілька разів на день. Сухому лаку для волосся не властиві злиплі пасма, а також жорсткість волосся, і він швидко сохне і відмінно фіксує зачіску. Крім того, сухий лак непогано доглядає за волоссям. Користуватися сухим лаком дуже просто - його, як і звичайні лаки, слід розпорошувати на волосся на відстані 20-30 см. Якщо необхідно збільшити об'єм волосся, то слід цей лак розпорошити на прикореневу частину вологих пасом, причому голову слід опустити вниз, потім волосся потрібно розчісуючи висушити феном.

Якщо необхідно, щоб зачіска не тільки зберегла свою форму, але і щоб волосся виглядало природним і м'яким, можна скористатись рідким лаком. Рідкий лак володіє супер стійкою фіксацією, причому при використанні такого лаку волосся залишається м'яким і рухливим. Крім того, рідкий лак не забруднює волосся, не склеює і не обтяжує його. Також, безсумнівним плюсом такого лаку є його економне витрачання те, що при розчісуванні волосся не утворюється «пил». Використовувати рідкий лак можна для різних цілей - для випрямлення волосся, для збільшення об’єму, для створення ефекту мокрого волосся, перед накруткою на бігуді та просто для фіксації зачісок. Але у рідкого лаку є один мінус - він досить довго сохне.

Гель – це прозоре желе з моделюючим та фіксуючим ефектом, що використовується для стилізованого укладання волосся. Являє собою драглисту речовину. Основними компонентами його є плівкоутворюючі полімери, які обгортають волосся, що призводить до його зміцнення. Деякі типи гелів включають барвники для тимчасового фарбування волосся, блискітки. Гелі для волосся містять розчинник — воду очищену та гелеутворювачі переважно синтетичного походження (похідні акрилової кислоти). Гелі для укладання також містять інгредієнти, які захищають волосся від навколишнього середовища. Розрізняють гелі за ступенем фіксації та способом нанесення (гелі, гелі-спреї). Гелі рекомендують використовувати для виконання ондуляції й створення ефекту «мокрого волосся». Для створення стильних гладких зачісок гелі наносять на вологе волосся. І навпаки, щоб підкреслити окремі пасма, гель наносять на сухе волосся.

Пінки (муси) для укладання надають волоссю об’єму, пишності, еластичності. Пінки для волосся є найпоширенішими продуктами серед засобів для укладки. Вони роблять щоденну укладку досить простою. Піна прискорює процес висушування і надає волоссю бажаного об’єму без зайвих зусиль. Волосся не склеюється і легко розчісується. Укладочна піна являє собою пузирчасту однорідну масу, упаковану під тиском в спеціальну алюмінієву або пластикову тубу. Щоб скористатися нею для укладання волосся, необхідно струснути флакон, перевернути його і видавити потрібну кількість засобу на долоню. Муси та пінки містять розчинник, піноутворювач (ПАР аніонного типу) та кондиціонуючі речовини (катіонні ПАР чи катіонні полімери). Піни підходять для волосся будь-якої структури та будь-якої довжини. У залежності від інгредієнтів, що входять до їхнього складу, піни підтримують тонке волосся без склеювання; вони доглядають за сухим пошкодженим волоссям і надають прядкам необхідного об’єму. Використовувати їх просто. Потрібно висушити волосся рушником, а потім за допомогою пальців або гребінця нанести на нього піну, прочісуючи по всій довжині волосся – від коренів до кінців. Після нанесення на волосся пінку не змивають. Для волосся різної довжини норма витрати пінки різна (рис.41) Пінка відрізняється від мусу більш легкою текстурою, тому її доцільно використовувати на тонкому волоссі для повсякденних укладок. Пінки виготовляють різного ступеня фіксації – легкої (рис.42), середньої (рис.43), сильної (рис.44)

Лосьйони та спреї мають той самий ефект, що й піна для укладки, вони також підходять для всіх типів волосся будь-якої довжини. Вони живлять волосся вітамінним комплексом або насичують його колагеном, щоб перетворити тонке волосся на справжню гриву. Забезпечують волоссю термозахист, сприяють полегшенню розчісування, надають легкий фіксуючий ефект. Мають властивості кондиціонера, надають волоссю м’якості, пишності, блиску. Випускаються лосьйони для різних типів волосся, в тому числі ослабленого, фарбованого. Наносять такі засоби на вимите, підсушене рушником волосся перед укладанням шевелюри за допомогою фена або перед накруткою на бігуді, рівномірно розподіляючи по всій довжині гребінцем із широкими зубцями.

Віск – продукт стайлінгу, який надає волоссю фіксацію, пластичність, гнучкість, текстуру, зволоження, захист, блиск, виокремленого вигляду. Актуальний для створення зачісок на короткому і довгому волоссі. Віск допомагає виокремити пасма, надає волоссю гнучкості, текстури, зволоження, блиску. До його складу входять переважно натуральні і природні компоненти (масла, віск та смоли), тому він живить волосся і зберігає в структурі вологу .

Раніше віск для укладання являв собою твердий продукт. Зараз він випускається у вигляді спрею або рідини. Незалежно від форми випуску, продукт має воскову структуру, яка робить локони гнучкими і пружними. Це справжня знахідка для тих, хто віддає перевагу еластичним, м'яким і приємним на дотик пасмам. З допомогою воску здійснюють безліч укладок (додають блиск, створюють мокрий ефект, текстурують пасма, підкреслюють кучері і виокремлюють пасма). Віск досить економічний у використанні: для укладання волосся середньої довжини достатньо порції воску розміром з горошину. Віск підходить для укладання волосся всіх типів, крім жирного. Щоб вибрати відповідний віск для укладання волосся, потрібно звернути особливу увагу на виробника і склад. Краще всього віддати перевагу засобам для стайлінгу відомих брендів і максимально натуральному складу.

Що ж стосується інших характеристик воску, то обирайте: - матуючий віск для скуйовджених зачісок на короткому волоссі; - рідкий віск для фіксації кучерявого волосся і додання об’єму тонкому волоссю; - глянсовий віск для створення ефекту мокрого волосся; - твердий віск для укладання сухого волосся, виокремлення кучерів.

Перш, ніж приступити до укладання, необхідно вимити і висушити волосся. Невелику кількість воску (з горошину) розтирають в долонях, щоб віск як слід прогрівся і розчинився, потім розподіляють віск долонями по всій довжині волосся або наносять на окремі пасма. Віск рекомендують застосовувати для волосся з хімічною завивкою щоб створити пружні природні локони. Рідкий віск розпорошують на волосся з відстані 20 см. Головне при укладанні воском не завдати надмірну кількість засобу, так як в цьому випадку волосся буде виглядати брудним, неохайним, позбавленим об’єму.

Окрім необхідної порції засобу, необхідно контролювати правильність його нанесення. Лак необхідно розпилювати на відстані 30 см від волосся (рис.47). Для рівномірного нанесення стайлінгові засоби кремоподібної консистенції розтирають у долонях, а потім розподіляють по волоссю (рис.48). Для створення якісної укладки, стайлінговий засіб потрібно розпилити не тільки на верхні шари волосся (рис.50). Засоби для укладання хвилястого волосся наносять на вологе волосся, а потім виконують укладку. Засоби для надання блиску наносять тільки на кінчики волосся. Не використовуйте занадто багато стайлінгових засобів при укладанні волосся за допомогою фена. Підбирати косметичні засоби для укладання волосся необхідно в залежності від особливостей волосся та виду зачіски.

Інструкційна картка підбору стайлінгових засобів

1. Визначити тип волосся клієнта Позначте «+» ті ознаки, які найбільше підходять стану волосся.

Максимальна кількість позначок «+» у тій таблиці, що відповідає визначеному типу волосся.

Волосся сухого типу:

Волосся нормального типу:

Волосся жирного типу:

Волосся змішаного (жирне біля кореня, сухе на кінчиках) типу:

2. Визначити особливості волосся клієнта: стан, форму, довжину, структуру…

3. Індивідуальні дані вихідної бази клієнта занести в таблицю.

4. Визначитись з різновидом укладання волосся, означивши позначкою«+»

Розробіть ескіз зачіски з використанням електрощіпців, та опишіть покроково як вона виконується.

5. Підібрати можливі стайлінгові засоби для виконання повсякденного, святкового укладання волосся та для виконання окремих елементів зачіски, користуючись пам’яткою «Підбір стайлінгових засобів в залежності від особливостей волосся та виду зачіски» (Додаток 1) та анотацією до косметичного засобу.

Характеристика сучасних засобів для стайлінгу професійної косметики для волосся Paul Mitchell

Завдання 2.

Підібрати з асортименту засобів для стайлінгу професійної косметики для волосся Paul Mitchell оптимальний засіб для виконання укладання волосся:

А) – Накрутки на бігуді тонкого волосся без об’єму для створення природної хвилі з легкою фіксацією

Б) – Створення ірокезу як клубної зачіски на жорсткому волоссі

В) - Створення окремих локонів на волоссі, що в'ється з середнім ступенем фіксації

Виконайте завдання та зробіть висновки по роботі

Домашнє завдання : Розв'язати кросворд