у_П_Т_1_Укладання волосся

Укладання волосся.pdf

Елементи зачісок;

Засоби для укладання волосся;

Способи та техніки укладання волосся;

Елементами зачіски є проділ, хвиля, крон, локон і ін.

 

          Проділ - це лінія, що розділяє волосяний покрив голови на дві частини. Зазвичай волосся розчісують від проділу в різні боки. Найбільш часто для оформлення зачіски використовуються проділи прямі, бічні (косі), а також полупробори.

          Прямий проділ ділить волосяний покрив тім'яної частини голови на дві рівні частини. Він проходить по лінії від носа до верхівки.

           Косий проділ ділить волосяний покрив голови на нерівні частини. Він може проходити на будь-якій висоті як з лівого, так і з правого боку від лінії прямого проділу.

Елементами зачіски є проділ, хвиля, крон, локон і ін.

 

          Проділ - це лінія, що розділяє волосяний покрив голови на дві частини. Зазвичай волосся розчісують від проділу в різні боки. Найбільш часто для оформлення зачіски використовуються проділи прямі, бічні (косі), а також полупробори.

          Прямий проділ ділить волосяний покрив тім'яної частини голови на дві рівні частини. Він проходить по лінії від носа до верхівки.

           Косий проділ ділить волосяний покрив голови на нерівні частини. Він може проходити на будь-якій висоті як з лівого, так і з правого боку від лінії прямого проділу.


Хвиля - частина зачіски, де волосся має плавний вигин і обмежена двома лініями - кронами. Існують хвилі низькі, широкі, глибокі, плоскі. Залежно від положення волосся щодо особи розрізняють лицьові і зворотні. Особові хвилі спрямовані на обличчя своєї виступає дугою, зворотні йдуть від особи. Розрізняють також косі, прямі, поперечні хвилі.    

        Крон - найвища частина хвилі, місце вигину волосся, де воно змінює свій напрямок. Крони бувають високі і низькі, гострі (тонкі) і тупі (товсті). Товщина і висота крона впливає на довговічність зачіски так само, як і ширина і глибина хвилі. Чим вище і гостріше лінія хвилі, тим більше часу буде триматися зачіска. 

Чубчик, як і проділ, є важливим елементом зачіски. Змінюючи форму чубчика, впливають на сприйняття зачіски в цілому. Чубчика розрізняють за густотою волосся, довжині, методі стрижки, формі окантовки, способі фарбування. Чубчик може бути яскраво вираженою або входити в основну масу волосся тім'яної зони. 

Локон - пасмо волосся, завита в трубочку і викладена у формі спіралі. Локони можуть бути закручені вгору або вниз. Розрізняють локони горизонтальні, вертикальні, косі, спускні. 

Буклі - гвинтоподібно завиті або фігурно укладені локони, кучері і кучеряве пасма волосся.

Валик - зачесані і викладені у вигляді валика по крайовій лінії росту волосся. 

Завиток - частина локона в один оборот пасма навколо форми або кінець пасма, завитий кільцем. 

Рельєф - пасма волосся, розділені борознами.


Засоби для укладання волосся


До косметичних засобів для укладання волосся належать лаки (спреї), пінки (муси), гелі, а також помади, воски, лосьйони, що моделюють креми. Більшість препаратів для укладання волосся містять вітамінні додатки та фільтри від ультрафіолетових променів, захищають волосся, зберігають його пружність, еластичність, блиск.

Пінки (муси) для укладання зраджують волоссю обсяг, пишність, еластичність. Волосся не склеюються і легко розчісується.

Пінку наносять гребінцем або руками на вимите волосся, підсушене рушником, прочісують по всій довжині волосся - від коренів до кінців.

Пінки виробляють різного ступеня фіксації - нормальної, сильної, максимальної.

Лаки (спреї) для волосся - це кошти для заключної фіксації зачіски.Лак вкриває волосся тоненькою плівкою, яка захищає його від впливу навколишнього середовища, добре зберігає форму зачіски, надає пишність і шовковистий блиск. Якісний лак швидко висихає, що не склеює волосся і легко вичісується.

Виробники косметичних засобів пропонують лаки для різних типів волосся, а також різного ступеня фіксації. Новинками є «спрей-об'єм» і «спрей-блиск».

Гелі для укладання волосся містять інгредієнти, які захищають волосся від пошкоджень під час розчісування, гарячої укладання. Розрізняються гелі за ступенем фіксації та способом нанесення (гелі, гелі-спреї). Гелі рекомендують використовувати для створення ефекту «мокрого волосся». Через властивості гелю обтяжувати волосся не рекомендується застосовувати його на тонких, м'яких волоссі.           Для створення стильних гладких зачісок гелі наносять на вологе волосся. І навпаки, щоб підкреслити окремі пасма, гель наносять на сухе волосся. 

Лосьйони для укладання волосся мають властивості кондиціонера, надають волоссю м'якість, пишність, блиск, полегшують розчісування, укладання, забезпечують фіксацію форми. Випускаються лосьйони для різних типів волосся, в тому числі ослаблених, фарбованих. Лосьйони рівномірно наносять на вимиті, підсушені рушником волосся, розподіляють по всій довжині гребінцем з широкими зубцями.

Моделюють креми - це нове покоління засобів для укладки волосся. Крем наносять долонями на волосся перед укладанням пальцями, феном, гребенем.

Крем дає можливість збільшити об'єм волосся, чи не обтяжуючи зачіску, оновити її форму вологими руками.

Воски актуальні для створення зачісок з короткого волосся. Віск допомагає сформувати пасма, надає волоссю гнучкість, блиск. Розподіляють віск долонями по всій довжині волосся або на окремі пасма. Віск рекомендують застосовувати для фарбованого волосся з хімічною завивкою. 


Способи та техніки укладання волосся 


Укладання волосся заснована на його здатності розтягуватися при зволоженні на 50-60%, зберігати нетривалий час надану форму після висушування або змінювати конфігурацію під впливом підвищеної температури і зафіксувати її після охолодження.    

Залежно від таких властивостей волосся, існують нижченаведені техніки укладання.      

     Холодний спосіб:

- виконання хвиль пальцями та гребінцем;

 - укладання волосся кільцями на пальцях і з фіксуванням шпильками;

 - укладання волосся за допомогою бігуді, папільоток;

 - укладання волосся за допомогою фена. 

Гарячий спосіб:

- укладання волосся електрощіпци (плойками).


При виконанні зачісок застосовують техніки збільшення об'єму волосся, надання елементам, зачіски більшої міцності, які теж можна віднести до процесу укладання волосся, а саме: - начесиваніе - збивання пасма волосся на всю товщину пасма з обох сторін; -тупірованіе - збивання пасма волосся з внутрішньої сторони без наскрізного проникнення зубців гребеня. 

Загальна послідовність процесу укладання волосся:


Виконання начісування


Начесиваніе виконують після ретельного розчісування волосся. На потрібної частини волосяного покриву відділяють пасма завширшки 1-1,5 см. Середню частину пасма розчісують і беруть великим і вказівним пальцями лівої руки, відтягують пасмо перпендикулярно до поверхні голови.

Переміщати пальці лівої руки вгору по пасма і вводити гребінь у волосся слід узгоджено. Коли гребінець рухається вниз, пальці лівої руки міцно утримують волосся, коли ж гребінь починає рух вгору, ліва рука послаблює захоплення і рухається по пасма в тому ж напрямку. Таким чином пасмо обробляють з обох сторін. 

Виконання тупірування


При тупірованіі пасмо необов'язково відтягувати перпендикулярно до поверхні голови. Відтягуванням пасма волосся при тупірованіі прагнуть надати їй напрямок, найбільш близьке до того, яке вона буде займати в зачісці. 

Начісують волосся лише до половини довжини пасма і з тієї сторони, яка буде внутрішньої при оформленні зачіски. Після тупирования волосся пригладжують щіткою або гребенем, викладають хвилями, локонами, буклями, і фіксують лаком. 

 Укладання волосся холодним способом 

Холодне укладання може виконуватися на всій масі волосся або на окремих ділянках. Холодної укладанні піддаються волосся всіх типів і структур, але найбільш придатні для цього хвилясте волосся, на яких надана форма зберігається довше.

   Укладання здійснюється на вологому волоссі з використанням засобів для укладання. Пальцями рук, бігуді, або щіткою пасма волосся задають форму, яка фіксується гарячим або холодним повітрям.

  З інструментів і пристосувань використовують фени, Сушуари, климазони, гребені, щітки, затискачі, шпильки, сітки для волосся.


Укладання волосся за допомогою бігуді 


Холодна завивка волосся на бігуді - давно відомий спосіб створення локонів, який надає волоссю велику пружність, об'ємність, і забезпечує тривале збереження наданої форми. Широко застосовується в перукарні практиці і сьогодні.   

        Укладаючи волосся за допомогою бігуді, необхідно враховувати: 

-якість волосся (тонкі - товсті, м'які - тверді, густі - рідкісні);

- довжину волосся (коротке, середньої довжини, довге);

- тип особи;

- форму стрижки;

- призначення зачіски.

          Для закріплення форми перед завивкою на бігуді волосся зволожують спеціальними засобами для укладання. Завивка зберігається до наступного миття волосся.

В процесі завивки застосовують бігуді різної форми і розміру, щітки, затискачі, гребінці, сіточку для волосся, сушуар.

          Форму і розмір бігуді підбирають відповідно до бажаного кінцевим результатом, типом і довжиною волосся. Природність укладання за допомогою бігуді, загальний вигляд зачіски залежать від методу і техніки завивки на бігуді.

Основними методами завивки є горизонтальний і вертикальний, які зумовлені розміщенням бігуді


Горизонтальний метод дає можливість підняти корені волосся, надати йому пишність і обсяг. Пасмо відтягують перпендикулярно до поверхні голови в напрямку, протилежному росту волосся. Пасмо формується з основи смужок прямокутної форми на волоссі будь-якої довжини. 


Вертикальний метод застосовують для формування опускаються локонів без підняття волосся біля коріння. Довжина волосся повинна бути не менше 12-15 см.

Залежно від розміщення бігуді і напрямки завивки волосся розрізняють такі способи:

Лицевий — бигуди одинакового или последовательно изменяющихся диаметров дают возможность получить стойкие, мягкие волны, которые придают прическе великолепие. 

Рельєфний — чередованием бигуди разного диаметра, а также разной направленности завивки получают большие стойкие волны. 

Зустрічний — разнонаправленная завивка обеспечивает стойкие волны и локоны на длинных волосах. 

Лицевий                                           Рельєфний                                   Зустрічний


"Ялинка" - чергуванням зустрічного і протилежного напрямку завивки надають пишність волоссю біля обличчя, застосовується для довгого волосся.

"Шаховий" - шаховий порядок розміщення бігуді забезпечує рівномірну завивку при довгих каскадних стрижках.


"Радіальний" - бігуді розміщують на однаковій відстані від центру майбутньої зачіски.

Ялинка                                               Радіальний                                 Шаховий

При завивці волосся на бігуді дотримуються таких правил:

- ширина пасма волосся біля основи повинна дорівнювати довжині бігуді;

- товщина пасма волосся біля основи повинна не перевищувати діаметр бігуді;

- пасмо волосся слід відтягувати під кутом 90 ° до поверхні голови;

- пасмо слід натягувати сильно і рівномірно для всього волосяного покриву;

- на волоссі більшої довжини товщина пасма зменшується.

Послідовність завивки волосся на бігуді: 

- відокремлене за правилами накручування пасмо беруть в ліву, а бігуді - в праву руку, кладуть пасмо на корпус бігуді;

- притримують вказівним і великим пальцями обох рук кінець пасма;

- роблять перший оборот бігуді, задаючи силу натягу пасма;


продовжують накручувати пасмо ковзаючими рухами вказівних і великих пальців обох рук, поки бігуді не торкнеться голови;

- закріплюють накручену на бігуді пасмо прогумованою тасьмою або шпилькою, якщо фіксує прогумованої тасьми немає.

Для отримання різної об'ємності і форми зачіски, накрученою за допомогою бігуді, завивку виконують під різним кутом натягу до поверхні голови.

У формоутворенні майбутньої зачіски важливу роль має довжина волосся. Одна і та ж схема завивки на бігуді на волоссі різної довжини дає неоднакові форми. Поєднуючи різні варіанти накручування бігуді, попередньо передбачають форму зачіски і її окремих частин. 

Укладання волосся за допомогою фена

Укладання волосся феном - це процес моделювання вологого волосся під впливом потоку теплого повітря від ручного фена. Користуючись феном, можна:

- висушити волосся;

- задати напрям кінців локонів волосся;

- підняти волосся біля коріння, надати їм об'єм;

- укласти волосся різними фасонами зачісок;

- випрямити і витягнути волосся.

Зачіски, які створюють за допомогою фена, потребують точної стрижки. Саме точна стрижка дозволяє за допомогою фена створити оригінальні різновиди зачісок на одній основі, зберегти рухливість і натуральність волосся

Метод «бомбаж»

Вимите волосся підсушують під або видаляють надлишок вологи рушником.

          На волосся рівномірно наносять засіб для укладання, приділяючи особливу увагу кореням. Для зручності волосяний покрив розподіляють на зони.

          Пасма під час роботи піднімають під кутом до поверхні голови, щоб забезпечити доступ нагрітого повітря до коріння і всієї пасма волосся.

Щоб надати кращого обсягу коріння, волосся сушать в протилежному від росту волосся напрямку.

          Спочатку висушують нижні, потім верхні пасма, накладаючи їх один на одного так, щоб сухі волосся не контактувало з вологим.

Пасма визначають рівними проділами шириною, яка не перевищує ширини щітки. Щітку вводять зубцями в отчесанную пасмо близько коренів в напрямку, протилежному росту волосся. Прикореневу частину волосся трохи піднімають перпендикулярно до поверхні голови. Потік нагрітого повітря спрямовують на зубці щітки, висушують волосся. Фен утримують на відстані 5-10 см від місця просушування.

Метод «брашінг»

Техніку укладання волосся за допомогою фена і круглої щітки «брашінг» застосовують для відтягування волосся, створення об'єму.


Укладання починають з потиличної зони від крайової лінії росту волосся. Пасма відділяють шириною, яка не перевищує ширини щітки. Пасмо підхоплюють щіткою, прочісують, щоб забезпечити рівномірну товщину пасма і легку проникність щітки в волосся. 

Волосся відтягують під кутом до поверхні голови. Кут відтягування пасма волосся залежить від того, наскільки об'ємною повинна бути зачіска, але не повинен перевищувати 90 °. Потік нагрітого повітря спрямовують на зубці щітки. Під час просушування волосся щітка весь час рухається уздовж пасма, надаючи зачісці потрібний напрямок. Кінці пасма волосся натягують щіткою, прокручуючи її, і одночасно підсушують волосся феном.

Перш ніж перейти до роботи з наступною пасмом, необхідно упевнитися, що волосся пасма, з якою працювали, повністю висохли, дати час для охолодження волосся на щітці для чіткої фіксації форми пасма.

Причини неякісної укладання волосся за допомогою фена:

- надмірне або недостатнє нанесення засобу для укладання волосся;

- Чи не вимите волосся;

- недостатньо просушені волосся;

- пересушені волосся;

- недостатньо просушені і підняті корені і кінці волосся;

- кінці пасом закручені в неправильному напрямку;

- надмірне нанесення лаку для волосся.


Укладання волосся гарячим способом 

Для надання волоссю форми та створення зачіски гарячим способом застосовуються спеціальні електроінструменти - електрощіпци різної конструкції.


          На сухе волосся, які знаходяться в природному стані, діють підвищеною температурою. При нагріванні змінюється структура волосся, його роговий шар розм'якшується. Волосся стає еластичною, легше піддається деформації, розтягуванню, завивці в локони, накручування, формуванню хвиль. Після охолодження волосся зберігають надану форму.

На якість завивки впливають:

- кут натягування волосся при накручування на щипці; оптимальним вважають кут 90 ° відносно осі обертання інструменту;

- товщина затиснутою щипцями пасма; вона залежить від довжини волосся і визначається:

для невеликої довжини - за правилами накручування бігуді;

для середньої - на третину менше;

для значної - удвічі менше.


При укладанні волосся електрощіпцями застосовують гребінець з «хвостиком», яким зручно відокремлювати пасма для накручування, шпильки або затискачі для фіксації пасма.

Завивка локонів

За формою і розміщення локони бувають: прямі - розміщення горизонтально; косі - під кутом 45 ° до вертикалі або горизонталі; вертикальні - у вигляді спіралі з волосся довжиною 20-25 см. Розрізняють горизонтальний і вертикальний способи завивки локонів.

          Горизонтальний спосіб включає техніки «вниз», «вгору», «вісімкою». Вертикальним способом виконують спіральні та опускаються локони.

Горизонтальний спосіб завивки локонів 

Послідовність завивки волосся способом «вниз»: 


пасмо відокремлюють за правилами накручування на бігуді, ретельно розчісують, відтягують перпендикулярно до поверхні голови; - щипці беруть в праву руку, пасмо - в ліву; - щипці у відкритому положенні підносять до пасма, затискають його між жолобком і валиком і повільно проводять від основи до кінця пасма, прогріваючи волосся; - затиснутий кінець пасма накручують на щипці до основи пасма; - для запобігання опіку шкіри голови біля основи пасма під щипці підкладають гребінь; - щипці 5-7 секунд тримають до повного прогрівання пасма; - щипці відкривають, виймають їх з локона; - локон фіксують шпилькою або затискачем, залишають остигати природним шляхом. 

Спосіб «вгору». 

Локони виконуються так само, як і способом «вниз», але при накручування волосся щипці заводять в пасмо жолобком вниз, а валиком вгору.


Вертикальний спосіб завивки локонів: 


Для формування локонів з довгого волосся електрощіпци тримають вертикально, а пасма накручуються на них по спіралі. Після того, як все волосся будуть накручені, необхідно дати час, щоб воно охололо, а потім оформляти зачіску. 

Виконання спіральних локонів:

Спіральні локони прикрашають зачіску і спрямовані на-віч з одного або з обох сторін.

Методика виконання:

- тонка пасмо волосся відділяється, прочісується гребенем, пропрасовується щипцями, щоб пасмо прогрілася по всій довжині;

- щипці заводять з кінців пасма, формують завиток;

- щипці повертають у вертикальне положення, накручують пасмо спіралеподібні до кореня, витримують кілька секунд;

- роблять оборот в протилежний бік і, послаблюючи зажим, обережно виймають щипці.

При завивці локонів з правого боку зачіски щипці тримають ручкою вниз. Пасмо починають накручувати від замка щипців до кінця. З лівого боку щипці тримають ручкою вгору і накручують пасмо від кінця до щипців. Локони не розчісувала, викладають в зачіску і фіксують лаком.

Виконання спускних локонів:


Локони цього виду як оформлення зачіски виконуються на середніх і довгих волоссі будь-якої частини волосяного покриву голови.           Пасмо волосся відділяють, прочісують гребінцем. Щипцями, які знаходяться в горизонтальному положенні, пропрасовують пасмо по всій довжині. Щипці повертають у вертикальне положення, оформляють кінець пасма в його остаточному розташуванні між валиком і жолобком. 


Пасмо щільно накручують від низу до верху, щоб кожен наступний виток пасма заходив на третину ширини попереднього витка. Спускові локони, як і спіральні, повинні бути спрямовані на-віч. Цей вид локонів потребує додаткового оформлення. Усередині локона виконують тупірованіе, пасмо вичісують і повертають в попереднє положення, фіксують лаком. 

ПОСЛІДОВНІСТЬ ЗАВИВАННЯ ВОЛОССЯ СПОСОБОМ «ВНИЗ»:

1)       пасмо відділяють за правилами накручування на бігуді, ретельно розчісують, відтягують перпендикулярно до поверхні голови;

2)       щипці беруть у праву руку, пасмо - у ліву;

3)       щипці у відкритому положенні підносять до пасма, затискають між жолобком та валиком і повільно проводять від основи до кінця пасма, прогріваючи волосся;

4)       затиснутий кінець пасма накручують на щипці до основи пасма;

5)       для запобігання опіку шкіри голови біля основи пасма під щипці підкладають гребінець;

6)       щипці 5-7 секунд тримають до повного прогрівання пасма;

7)       щипці відкривають, виймають їх із локона;

8)       локон фіксують шпилькою або затискачем, залишають остигати природнім шляхом.

ПОСЛІДОВНІСТЬ ЗАВИВАННЯ ВОЛОССЯ СПОСОБОМ «ВГОРУ»

Локони виконуються так само, як і способом «вниз», але при накручуванні волосся щипці заводять у пасмо жолобком вниз, а валиком вгору.