У_Т.3_Роль гриму у створенні образу

Робота над гримом – це робота над однією із складових частин художнього образу, і тому знати основи гриму має будь-який учасник естрадного заходу .

На мистецтво гриму слід дивитися як на справді творчу працю, що має велике значення у створенні повноцінних в ідейному і художньому відношенні сценічних образів. Грим є одним з найважливіших виразних засобів створення художнього образу. Він невід'ємний компонент донесення ідейно-художнього задуму глядацької аудиторії. За допомогою гриму можна грамотно і творчо вирішувати зовнішній малюнок образу, використовуючи при цьому вміння працювати з матеріалами і знаючи основні технології нанесення гриму.

Грим є одним з найважливіших компонентів видовища, який сприяє втіленню на сцені ідейно-художнього його задуму. Для актора грим важливий і як зовнішнє завершення створеного у процесі творчої роботи характеру . Образ, створюваний актором на сцені – це результат взаємодії актора і персонажа, створеного автором. Процес взаємодії іменується перевтіленням, а результат – втіленням. Це втілення, тобто роль, зіграна актором, і є сценічний образ, який включає в себе і візуальне рішення, виражене за допомогою гриму.

Кожен сценічний образ містить цілий ряд інтерпретацій, і в першу чергу режисерську, яка в подальшому буде доповнено інтерпретацією художника і актора. Сприйняття глядачем актора в образі відбувається на перших секундах появи його на сцені. У цей короткий проміжок часу складається враження про персонажа, прочитується і закріплюється вся інформація, закладена в його візуальному образі. Надалі актор своєю грою або підтверджує це враження, або' спростовує. Таким чином, точно знайдений грим допомагає розкрити внутрішній зміст сценічного образу. Сценічні образи артистів естради звичайно є яскравими, виразними, гротесковими. Зовнішнє оформлення: грим, зачіска, перуки учасників естрадних концертів має індивідуальній характер, так як є пряма залежність від жанру сценічного твору та часу.

Грим для естрадних акторів необхідний, так як сильна світлова апаратура впливає на природні кольори. Відбувається зміна кольору шкіри, вона стає мертвотно-блідою, домінуючий сіруватий відтінок.

При гримуванні потрібно враховувати тональність світлофільтрів. Так, світлофільтр червоного кольору поглинає всі червоні кольори, обличчя, вкрите загальним тоном кольору засмаги, і руде волосся виглядають більш світлими. Коричнева фарба виглядає значно темніше, виглядає чорною. При жовтому світлофільтрі в гримі щік, губ необхідно посилювати червоні фарби, так як при освітленні може з'явитися зелений відтінок. При використанні синього світлофільтру треба пам'ятати про те, що рум'яна можуть набути ліловий, фіолетовий відтінок, тому, щоб уникнути цього, посилюють загальний тон, пом'якшують червоний колір, а синю підводку очей і підбрівних дуг підсилюють. При електричному світлі теплі тони – червоні, оранжеві, жовті темніють, як і блакитно-зелені і синьо-фіолетові; жовто-зелені не змінюються; сині, блакитні кольори стають менш соковитими; темно-сині здаються більш темними, майже чорними; фіолетові – червоніють, іноді набувають пурпурний відтінок.

Домашня робота :

Виконайте практичну роботу :"Створення образу старого обличчя"

Перегляньте це цікаво!