У_В_Т_6.1.1_Техніки макіяжу

Тема: Техніки нанесення макіяжу


   Техніка макіяжу – це сукупність прийомів і пристосувань для досягнення як найкращого результату.

    До недавнього часу в макіяжі використовували класичну схему нанесення косметики, залежно від структури самого засобу. Перед використанням будь-яких гримувальних засобів потрібно підготувати шкіру – виконати демакіяж. За тим максимально ідеально вирівняти тон шкіри за допомогою коректорів та тональних основ. Для закріплення макіяжу, як правило використовують пудру.

  Класична техніка нанесення макіяжу передбачає наступну послідовність дій. На підготовлене обличчя наносять косметичні засоби, починаючи від брів і закінчуючи губною помадою. Техніки нанесення засобів на частини обличчя можуть бути різноманітними: відрізнятися, як  прийомами оформлення, так і вибором косметичних засобів. Наприклад, в макіяжі брів можна використати штрихування, тонування тінями тощо.

Окрім класичних технік з кожним днем виникають більш прогресивні і декоративні.

   Перманентний макіяж (татуаж)– введення у верхні шари шкіри високодисперсного пігменту для створення ефекту звичайного макіяжу (контуру брів, губ, повік, корекції шрамів, опіків, чи інших недоліків шкіри). Це є альтернативою, для тих, хто має алергію на косметику чи складні дефекти, які важко виправити звичайним гримуванням. Глибина проколювання від 0,3 до 0,5 мм. На відміну від постійного татуювання клітини шкіри переробляють пігмент і вже за 3-5 років від такого макіяжу не буде й сліду. В перманентному макіяжі теж є окремі техніки : розтушування  і волоскова.

   Аеромакіяж (airbrush make-up)– це макіяж з використанням аерографа. На відміну від традиційного макіяжу дана техніка дозволяє використовувати косметику дуже тонким рівномірним шаром, що виглядає більш природно. Якщо не використовувати яскравих фарб, складається враження відсутності косметики на обличчі. Такий макіяж підходить не лише для звичайного використання, але й для фото і відео зйомок, оскільки фарби містять світло відштовхуючі часточки і приховують нерівності шкіри. Часто таку технологію використовують для підготовки моделей до зйомок.

    Олівцева техніка – відрізняється від класичної використанням спеціальних косметичних олівців (середньої твердості) для побудови форми. Після того, як олівцями промальовано основні контури, форми заповнюються тінями, пігментами і максимально все розтушовується. Для підготовки шкіри обличчя не бажано використовувати базу (вона не дозволить добре розтушувати косметику). Для хорошого результату шкіру готують наступним чином: тональний крем – пудра – біла матова тінь – перламутр. Засновницею даної техніки в Україні вважають Таїсію Васільєву.(Дніпропетровськ)

    Акварельна техніка – актуальна для фотомакіяжу, подіумного, фантазійного. Раніше використовувалась для фейс- та боді-арту, але сьогодні достатньо широко використовується. Окрім показових, сьогодні він дуже популярний і в салонному макіяжі. Він дозволяє зробити кольори яскравими, насиченими, а сам макіяж більш стійким і стильним. Акварель – це аквагрим. Може бути сухим, або ж у вигляді емульсії. Сухі акварелі вимагають використання води. Наносяться пензлями чи спонжами, в залежності від площі нанесення. Акварель буває матовою, перламутровою і флюорисцентною. Для того, щоб вона гарно розтушувалась її наносять на затоновану, але не припудрену шкіру, інакше вона швидко висихає і плавних переходів не буде. Після нанесення акварель зафіксовують тінями. В зоні повік акварель ноносять напівсухим пензлем дуже тонким шаром, щоб запобігти потрапляння на слизову ока.

 

   Гелева техніка макіяжу сучасна техніка, основана на роботі з гелевими підводками. Макіяж виконаний таким чином стійкий, чіткий та водостійкий. Гелеві підводки розтушовуються легко, але швидко висихають. Поверх них можна наносити тіні, перламутр, слюду. Підходить для усіх випадків, де потрібно мати стійкий ефект: на зйомках, для наречених тощо.


Згадайте та занотуйте  техніки моделювання обличчя  по — сухому та по — жирному.

Перегляньте відео та  запам'ятайте які бувають техніки макіяжу очей

Домашнє завдання прочитати та дати відповіді на запитання: