У_В_Т_6.1_Денний макіяж

Тема 6.1 : Денний макіяж 

Денний макіяж за технікою нанесення можна вважати класичним, базовим для інших видів. Якщо опанувати його, то й інші не становитимуть особливих труднощів. Основна відмінність денного макіяжу – краса, легкість та натуральність, які обігруються за допомогою правильних акцентів. Природна краса жіночого обличчя в денному макіяжі – це головний пріоритет, тому наше завдання в даному випадку – не створити нове, намалювати інші риси обличчя, а виграшно піднести існуючі особливості зовнішності. 

Кілька загальних рекомендацій

  У денному макіяжі виграє стримана кольорова гама. Яскраві, помітні фарби будуть виглядати не доречно або навіть вульгарно на роботі, під час походу по магазинах або на денній прогулянці з сім'єю.

Денне світло підкреслить всі недоліки і похибки, тому денний макіяж повинен бути максимально природним, виконаним акуратно. Віддати потрібно  перевагу приглушеним, пастельним тонам. Такий мейкап ненав'язливо підкреслює привабливі риси обличчя, злегка приховуючи недоліки.

Для денного макіяжу потрібно вибирати косметику легкої текстури, ніжних кольорів, але в той же час досить стійку, щоб макіяж міг протриматися протягом дня, не зіпсувавши образ.

Перше правило нанесення денного макіяжу – хороше освітлення. Щоб оцінити правильно макіяж, потрібно його наносити при природному яскравому освітленні. Лампи штучного світла спотворюють не тільки колір обличчя, але і підібрані відтінки декоративної косметики.

Друге правило – будь-який макіяж наноситься тільки на очищену зволожену шкіру. Сухість, лущення, нерівності можуть зіпсувати враження навіть при майстерно нанесеній косметиці. Здорова доглянута шкіра обличчя – найкраща основа для будь-якого макіяжу, а особливо денного.

Технологія виконання денного макіяжу:

Будь-який макіяж, у тому числі для молодої шкіри, починається з її очищення та тонізують -  можна  лосьйоном або тоніком. Потім її потрібно зволожити, використовуючи легкий денний крем. Після очищення варто дочекатися, коли шкіра підсохне і перестане блищати — тоді можна продовжити виконання макіяжу.

Створюємо природний тон

Макіяж починається з нанесення тону. Для денного макіяжу природний колір обличчя є ключовим фактором, без нього вдалий мейкап просто неможливий, тому приклади зусилля, щоб підібрати правильний засіб – тон з легкою напівпрозорою текстурою, одного відтінку з твоєю шкірою. Його слід ретельно розтушувати, щоб видимих меж між природною шкірою і тонованою не було помітно.

  Якщо ви зупинилися на тональному засобі з щільною текстурою, пам'ятайте, що при нанесенні на шкіру він буде здаватися темніше, ніж рідкий продукт. Візажисти рекомендують наносити тональний крем на обличчя спеціальним пензлем з широкою основою і різким звуженням до кінця (форма кисті схожа на трикутник). Кисть дає можливість не перестаратися з товщиною тональної основи. Якщо ви перестаралися з шаром тонального засобу, промокніть обличчя серветкою, яка вбере надлишки. 

   Найчастіше тонального крему буває цілком достатньо, щоб прибрати вирівняти тон і навіть приховати незначні вади. Однак якщо на шкірі є якісь помітні плями, почервоніння або невеликі шрами скористайся консілером, який наноситься на потрібні ділянки перед тональним засобом. Консилер також приховає темні кола навколо очей. Колір консілера повинен бути на тон світліше природного відтінку шкіри.

Поставити завершальну крапку в створенні необхідного тону допоможе розсипчаста пудра. Пудру наносять легкими рухами великою м'якою щіткою, після того як вбереться і підсохне тональний крем на завершальному етапі макіяжу.

Якщо клієнт хоче додати обличчю трохи скульптурності, підкреслити рельєф? Скористайтеся рум'янами темних відтінків. Візуально зменшити певну ділянку, наприклад, надати щокам впалий вид можна темними рум'янами, а виділити, додати об'єм допоможуть світлі рум'яна.

Денний макіяж не вимагає обов'язкового використання рум'ян, але трохи засобу на вилиці (саме виступаюче місце) додадуть обличчю свіжий і здоровий вигляд.

Підкреслюємо брови

Денний лук не терпить ні в чому поняття «занадто». Тому дуже яскраві, занадто об'ємні, занадто темні брови для денного макіяжу не підійдуть. Але залишати брови без уваги теж неприпустимо, від їх форми і кольору багато в чому залежить виразність обличчя. Колір брів для брюнеток повинен бути на тон світліше волосся, а для блондинок – на один тон темніше (максимум два).

Відкоригувати колір і форму брів, а також заповнити місця, де відсутні волосинки, можна контурним олівцем для брів. Олівець наноситься на брови дуже акуратно, невеликими легкими штрихами, що імітують особливості росту натуральних брів. Для більш однорідного заповнення тіла брів кольором можеш скористатися спеціальними тінями для брів.

Якщо форма і колір брів тебе повністю влаштовує, розчеши їх спеціальною щіточкою, попередньо завдавши на неї крапельку рослинного масла. Цей невеликий секрет макіяжу, зробить брови більш акуратними, блискучими і доглянутими.


Робимо макіяж очей

Нейтральна палітра тіней буде цілком доречна для денного макіяжу. Якщо форма твоїх очей не вимагає корекції, то тіні можна наносити на всю поверхню рухомої повіки. Головне вибрати відтінок, який буде гармоніювати з кольоротипом.

Або можна скористатися такою схемою: світлі тіні нанеси на верхню повіку до самої лінії брів і злегка висвітлити внутрішній куточок очей, складку на повіці виділи тінями більш темного відтінку. Прибери межі між різними відтінками тіней, ретельно їх розтушувавши.

Техніка нанесення тіней

   Завершує макіяж очей – нанесення туші. Її колір може бути чорним, коричневим, сіро-чорним. Вибір туші залежить від кольору волосся і основної палітри макіяжу. Класичний насичений чорний підійде тільки для брюнеток зі смаглявою шкірою, іншим краще віддати перевагу іншим більш природним відтінкам. 

У денному макіяжі очей слід уникати: яскравих тіней по всій верхній повіці, чорних довгих стрілок, ексцентричних вій, контрастних поєднань.

Не забуваємо про красу губ.

   Легкий денний макіяж  можна доповнити лише декількома краплями блиску для губ, нанесеного на середину нижньої губи або нюдовою помадою. Однак в модному денному макіяжі необов'язково відмовлятися від яскравих губ, немає серйозних обмежень по колірній гамі. Навіть соковитий червоний або темний винний не буде виглядати недоречно, якщо весь інший макіяж буде стриманим і елегантним, а весь образ поєднуватися з обраним відтінком помади.

Щоб надати макіяжу стійкість, рекомендується нанести на губи в якості бази олівець відтінку  губ не тільки по контуру, але і по всій поверхні. А потім нанести помаду.

Якщо на губи попередньо нанести блиск, а потім помаду, то отримаєте ефект збільшення об'єму, при цьому губи будуть виглядати природно.

13_ІКТ_Денний макіяж.docx

                                                    Завдання:

Прочитайте та дайте письмову відповідь на питання:

1. Яка технологічна послідовність виконання денного макіяжу? 

2. В чому полягає його відмінність від інших видів макіяжу?

3. Замалюйте та запишіть інструкційно-технологічну карту - "Технологія денного макіяжу"

та замалюйте в конспекті  схеми з таблиці "Класична техніка нанесення тіней".

    

 Лабораторно-практична робота №6.1  на тему: 

"Виконання базового або денного макіяжу"  

!!!  Перед тим як ви почнете виконувати денний макіж прочитайте інструкції та згадайте:

 як організувоється робоче місце візажиста

підготовчи та заключні  роботи візажиста

виконання демакіяжу

визначення форми обличчя та його моделювання


1-ІТК_Організація робочого місця візажиста.docx
2- ІКТ_Підготовчі роботи.docx
3-ІТК_Заключні роботи.docx
7-ІКТ_Демакіяж обличчя.docx
9_ІКТ_Визначення форми обличчя.docx
10-ІКТ_Корекція форми обличчя.docx
12_ІКТ_НАНЕСЕННЯ НОВІТНІХ КОСМЕТИЧНИХ ЗАСОБІВ.docx

Практичне завдання: Виконайте  денний макіяж та обгрунтуйте  вибір кольору тіней  та техніку нанесення їх (при виконанні макіжу очей враховують  їх колір та одну із класичних технік нанесення тіней, залежно від форми очей).

На початку виконання  практичної роботи вкажіть обраний Вами варіант та рівень складності роботи  і працюйте за ними:




Нижче наведено приклад вибору техніки  та кольору очей