Інструменти

та організація робочого місця візажиста-стиліста

Тема занять: Мета та завдання предмету. Інструменти та організація робочого місця

візажиста-стиліста


План роботи
  • 1. Кваліфікаційні вимоги до візажиста - стиліста;

  • 2.Основні поняття про організацію робочого місця візажиста- стиліста;

  • 3.Санітарно-гігієнічні вимоги;

  • 4.Основні поняття про інструмент, пристосування: будову, призначення, правила використання та догляду за ними.


Кваліфікаційна характеристика

(натисніть на галочку в правому куточку, щоб прочитати характеристику)

Кваліфікація: візажист-стиліст

1. Кваліфікаційна характеристика

Завдання та обов’язки. Готує робоче місце для роботи та утримує його в належному стані. Уважно обслуговує клієнтів, правильно користується інструментом, приладдям. Дотримується правил охорони праці й безпечного виконання робіт. Виконує підготовчі роботи для обслуговування клієнтів. Виконує демакіяж та підготовку обличчя клієнта до роботи. Виконує макіяж різних напрямків і стилів, створює імідж клієнтів шляхом виконання творчих робіт композиційної системи «костюм» (зачіска, макіяж, вбрання); виконує корекцію різних форм і деталей обличчя. Виконує корекцію брів за допомогою пінцета та/або косметичних засобів. Виготовляє та використовує різноманітні штучні вії. Користується різноманітними засобами декоративної косметики, косметики для догляду за обличчям. Володіє технікою гриму. Виконує заключні роботи з обслуговування клієнтів. Робить дезінфекцію, чистить професійне приладдя. Консультує клієнтів з метою підбору або зміни індивідуального стилю.

Повинен знати: державну мову; основи професійної етики, службовий етикет; норми та правила охорони праці, вимоги пожежної безпеки, правила експлуатації електрообладнання; забезпечення візажних кабінетів, обладнання й професійний інструмент; правила організації робочого місця, порядок розташування інструментів та приладдя на робочому місці; препарати, матеріали, що застосовуються, терміни й норми їхнього використання; склад, компоненти косметичних засобів, декоративної косметики; правила санітарії та гігієни; анатомічні особливості голови людини, будову й властивості шкіри; особливості догляду за шкірою, волоссям, зображувальні засоби макіяжу; технологію та техніку виконання різних видів макіяжу: повсякденного, ділового, вечірнього, святкового, авангардного та іншого; основи професійного гриму, face-, body- art; основні техніки малюнка та живопису, закони кольорознавства й композиції, психологічні аспекти впливу кольору; історію моди; основні правила композиційного створення образу, норми й правила підбору вбрання (етикет одягу), основи корекції обличчя за допомогою зачіски та декоративної косметики; напрям моди в Україні, у світі; основні поняття, терміни економіки сучасних ринкових відносин; основні положення законодавства України про зайнятість з питань навчання, перенавчання, працевлаштування, індивідуальної трудової діяльності, про забезпечення санітарного й епідемічного благополуччя населення, про захист прав споживачів.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка з присвоєнням професії Візажист, стаж роботи за професією Візажист - не менше 3 років та підвищення кваліфікації з присвоєнням кваліфікації візажист-стиліст.

Приклади робіт

1. Виконання макіяжу з застосуванням олівцевої техніки.

2. Виконання макіяжу з застосуванням техніки «Банан».

3. Виконання макіяжу з застосуванням техніки «Smoky eyes».

4. Виконання макіяжу з застосуванням техніки «Граде».

5. Виконання макіяжу з застосуванням техніки «Версаль».

6. Виконання корекції частин обличчя за допомогою макіяжу та гриму.

7. Виконання макіяжу різних стилів і видів залежно від призначення із застосуванням сучасних технік візажу.

8. Створення сценічного образу з використанням макіяжу та гриму.

9. Виготовлення та використання різноманітних штучних вій.

10. Виконання візажу fаce-art.

11. Виконання візажу bodi-art.

12. Виконання стилізації визначеного образу з правильним підбором зачіски, аксесуарів, одягу та макіяжу відповідно до стилю та фігури людини.

13. Консультування клієнтів з метою підбору або зміни індивідуального стилю.


2.Основні поняття про організацію робочого місця візажиста-стиліста


3. Санітарно-гігієнічні вимоги


Вимоги до особистої гігієни та до обслуговування відвідувачів.

Основоположним в роботі візажиста насамперед є гігієна. Це прояв турботи і поваги до клієнта!

Медичні протипоказання для професії "Візажист":

- судоми, втрати свідомості;

- зниження гостроти зору, що не коректується;

- порушення розрізнення кольорів, бінокулярного зору;

- розлади координації рухів , тремтіння рук;;

- захворювання хребта, суглобів або нижніх кінцівок;

- хронічні інфекційні захворювання;

- алергії;

- хронічні шкірні захворювання;

- захворювання органів дихання;

- вживання наркотиків, залежність від алкоголю; виражені фізичні недоліки.

ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД

Гігієна і чистота - основні складові роботи візажиста. Хвороби можуть легко передаватися від однієї людини до іншої.

Одяг для роботи в салоні повинен бути чистий, добре відпрасований , бажано з натуральної тканини. Одяг повинен бути зручним, практичним і не сковувати рухи. Краще вибирати нейтральний стиль в одязі, без яскравих кольорів і екстравагантних деталей, можна доповнити образ яскравим аксесуаром.

Волосся чисте і прибране з обличчя, закріплене і без подовженої чілки.

Взуття зручне, практичне, на низьких підборах .

Макіяж стриманий , денний

Руки чисті, доглянуті. Шкіра рук м’яка, нігті помірно вкорочені, без яскравого лаку. Великі браслети і каблучки краще не вдягати, так як вони можуть заважати в роботі, зачіпаючи обличчя клієнта в процесі нанесення макіяжу, що вкрай неприємно.

Свіже дихання. Нейтральні і вкрай делікатні аромати парфумів, без різких запахів. У клієнта може бути підвищена чутливість до певних запахів або алергія.

Найкращою прикрасою візажиста є посмішка і доброзичливе ставлення до клієнта.

Основи гігієни праці візажиста-стиліста

На візажиста під час роботи можуть впливати наступні небезпечні і шкідливі виробничі фактори: підвищена рухливість повітря (протяг); підвищене значення напруги в електричному ланцюзі; перенапруження зорового аналізатора; недостатня освітленість робочої зони; напруга кистей і пальців рук; тривалі статичні фізичні перевантаження (поза "стоячи"); хімічні фактори (синтетичні миючі, дезінфікуючі, косметичні засоби і ін.).

Візажіст повинен сповіщати свого безпосереднього керівника про будь-якій ситуації, яка загрожує життю і здоров'ю людей, про кожний нещасний випадок, що трапився на виробництві, про погіршення стану свого здоров'я, у тому числі про прояв ознак гострого захворювання.

Візажист-стиліст повинен:

· залишати верхній одяг, взуття, особисті речі в підсобці;

· перед початком роботи надягати чистий спецодяг;

· регулярно мити руки;

· здійснювати догляд за шкірою рук, використовуючи захисні і пом'якшувальні засоби (крем, лосьйон), своєчасно підрізати і очищати нігті.

· не допускати прийому їжі на робочому місці.

Забороняється

-заколювати спеціальний одяг шпильками, голками,

-тримати в кишенях одягу гострі, крихкі , що б'ються (скляні флакони, ножиці, пінцет і.т.д.).

Перевіряти зовнішнім оглядом:

· справність електровилок, розеток, кабелів (шнурів) електроживлення використовуваних електроапаратів та електроінструментів (відсутність оголених ділянок, перегинів і скручування проводів), відповідність напруги мережі і електроприладу;

· наявність і надійність заземлення;

Перевірити справність гідропідйомників і стійкість крісла для клієнта і майстра.

Для роботи в зручній робочій позі при необхідності відрегулювати кути нахилу спинки і сидіння крісла клієнта.

Для виключення зайвих рухів під час роботи слід зручно і стійко розмістити:

праворуч на продезинфікованому робочому столі або стерильною серветці розмістити необхідні для роботи стерильні інструменти так, щоб їх було зручно і безпечно брати;

флакони з очищуючим молочком, лосьйоном, пристосування розмістити на столі зліва; підготувати і помістити в банку з кришкою ватяні диски, ватяні палички;

в центрі столу-засоби декоративної косметики

Відро для сміття з справної ножною педаллю розмістити під робочим столом так, щоб ним було зручно користуватися.

Флакони та баночки повинні бути щільно закриті. Всі рідини, мазі, креми, які використовуються під час роботи, повинні мати розбірливе маркування, що відповідає вмісту флаконів (ємностей).

Потрібно застосовувати необхідні для безпечної роботи справні інструменти, пристосування; використовувати їх тільки для тих робіт, для яких вони призначені.

Утримувати робоче місце в чистоті. Своєчасно прибирати використані серветки, ватні диски, ватні палички, пролиті робочі розчини, воду.

Не захаращувати проходи до інших робочих місць, між кріслами, до щитів освітлення, шляхи евакуації та інші проходи пересувними столиками, зайвими меблями. Не накопичувати на робочому місці брудну білизну, своєчасно передавати її в підсобне приміщення.

Вмикати та вимикати електроприлади, настільну лампу сухими руками. При виключенні електровилки з розетки триматися за корпус вилки, не смикати за підвідний провід.

Не розбирати і не намагатися самостійно ремонтувати електроприлади.

Для профілактики профзахворювань ніг під час роботи слід користуватися спеціальним пересувним кріслом для майстра, в разі необхідності, регулювати його по висоті. Не використовувати для сидіння пересувні столики, підлокітники крісел, випадкові предмети.

Пензлі необхідно зберігати тільки в чохлі.

Перед тим, як приступити до обслуговування клієнта, уважно оглянути стан шкіри обличчя; при наявності герпесу, рясних вугрових висипань, алергічних реакцій слід тактовно відмовити (пояснити причину відмови) В індивідуальних випадках надати послугу можна застосувавши одноразові інструменти, зону ураження обробивши в самому кінці візажу.

Приступаючи до роботи, одяг клієнта слід укрити пеньюаром або пелериною.

Волосся клієнта прибрати з обличчя.

Під час виконання візажу не допускається тримати пензля, пінцет в роті. розмахувати інструментами; відволікатися на розмови;

Самостійно не готувати і не застосовувати саморобні косметичні засоби.

Регулярно проводити прибирання приміщень, обробку деззасобами, знезараження обладнання.

Мити руки з антибактеріальним милом протягом як мінімум 10 сек. і використовувати паперовий рушник для їх витирання.

Використовувати по можливості одноразові інструменти: спонжі, серветки, ватні диски і палички. Кремоподібну косметику набирати спеціальними лопаточками і наносити з спеціальної палітри.

Правила санітарної обробки інструментів і косметики

Обробка інструментів.

Всі інструменти і приладдя багаторазового використання повинні проходити санітарну обробку відповідно до вимог.

Згідно санітарних правил, інструментарій для нанесення гриму, макіяжу після кожного клієнта необхідно дезінфікувати, механічно очищати і стерилізувати;

Метод стерилізації слід вибирати в залежності від призначення і особливостей оброблюваних інструментів.

Необхідно використовувати засоби захисту рук при приготуванні дезінфікуючих розчинів, дезінфекції інструменту.

Для профілактики професійних захворювань шкіри, очей і верхніх дихальних шляхів при роботі з дезінфікуючими засобами слід:

приготування дезінфікуючих розчинів проводити в спеціальних приміщеннях зі штучною або природною припливно-витяжною вентиляцією;

сухі дезінфікуючі засоби насипати в спеціальні ємності з поступовим додаванням води;

ємності з робочими дезінфікуючими розчинами щільно закривати кришками;

всі роботи з розчинами виконувати в гумових рукавичках;

максимально використовувати вихідні дезінфікуючі препарати в дрібній розфасовці.

Стерилізація інструментів і пензликів.

Стерилізація - це знищення всіх живих організмів, включаючи спори. Дуже складно створити стерильні умови. При контакті з атмосферою стерильний предмет перестає бути таким. Стерилізовані предмети до використання повинні зберігатися в закритих контейнерах.

Стерилізаційні автоклави

Перед стерилізацією всі предмети необхідно вимити, щоб видалити органічні реовини.Обробка парою високого тиску знищує всі живі організми, в тому числі і спори.Таку ж дію створює кип'ятіння під тиском.Пар проводиться і подається під тиском температурою мінімум 121 ° С протягом 15 хв .

Такі умови підходять для обробки пінцетів і ножиць.

Кульковий (гласперленовий) стерилізатор Ultratech дозволяє проводити швидку (10-20 секунд) дезінфекційну обробку понад 100 видів інструментів і пристосувань, таких як: пінцети, ножиці, бори, фрези, пили, голки, скальпелі, зонди і так далі, шляхом занурення їх в колбу зі скляними кульками, розігрітими до температури в 2500С.

Ультрафіолетовий однокамерний стерилізатор призначений також для стерилізації інструменту візажистів , в тому числі і пензликів. Час стерилізації 15-20 хвилин з кожної сторони. Містить бактерицидну лампу 8 wt .. Апарат призначений для зберігання стерилізованого інструменту, гарантований захист від бактерій і дотримання гігієнічних норм.

Ультрафіолетові промені знищують більшість мікробів. Це хороший спосіб для обробки пензликів, губок і пластмасових предметів.

Для впевненості, що предмет повністю оброблений, його необхідно перевернути в середині процесу обробки. Рекомендований час обробки кожного боку - 15 хв.

Хімічні способи застососовують також для обробки шкіри, для обробки приміщення.

Натуральні кисті найкраще очищати спеціальним шампунем для кистей, тому що він має певний склад, який дозволяє ворсу зберегти свій первісний вигляд на більш довгий термін, на відміну від простого шампуню або мила.

Для очищення синтетичних кистей, підійде будь-яке тверде мило. Не варто використовувати рідке мило, тому що воно погано вимивається, особливо з кистей з щільним ворсом.

Рекомендовано використовувати спеціальні дезінфектори-кондиціонери для кистей, які не тільки очищають ворс, але і дезінфікують його. Такі кондиціонери бувають на маслянистій (Bobbi Brown) або на спиртовій основі (Beauty So Clean). Досить розпорошити невелику кількість кондиціонера на кисть і круговими рухами провести пензлем по серветці, до того моменту поки кисть не буде залишати слідів.

Можна застосувати більш інтенсивну очистку (це відноситься і до натуральних, і до штучних кистей). Їх промивають в 0,5% розчині «Лізафіна» або 1% розчині «Кліндезіна» (20-30 мл) таким чином, щоб їх робоча поверхня не стикалася з дном і стінками ємності, щоб уникнути заломів і деформації ворсу.

Всі великі виробники кистей пропонують засоби для їх швидкого очищення. Це може бути рідина, гель або спрей (максимально зручна форма) на основі спирту. З їх допомогою проводять обробку кисті і обов'язково дають їй висохнути (знову ж виключно природним способом).

Якщо спеціальних очищувачів немає під рукою, можна взяти доступні і добре себе зарекомендували аптечні засоби: хлоргексидин або мірамістин, які мають бактерицидну дію відносно грампозитивних і грамнегативних, аеробних і анаеробних монокультур і мікробних асоціацій, а також впливають на віруси герпесу і запобігають розвитку грибкових інфекцій . Останнім часом у продажу з'явилися дуже зручні та ефективні серветки з мирамистином, які стали справжньою знахідкою для візажистів.

Для швидкого очищення можна використовувати також спрей «Діасептік 30», який зазвичай застосовують хірурги перед операціями в якості дезінфектора. Він володіє подібною активністю з описаними вище препаратами і запобігає зараженню папілломовірусом. Підійде і гель Sanitelle, хоча за своїми властивостями він дещо поступається перелічених препаратів.

Потім кисті споліскують теплою водою. Сушити їх слід на чистому рушнику. Ворс не переносить сухого гарячого повітря, тому не рекомендується використовувати фен і радіатори опалення.

Виконавши макіяж, візажист повинен продезінфікувати кисті, а для наступного клієнта використовувати другий робочий комплект, поки перший сохне.

Для спокою клієнта завжди можна розпорошити трохи кондиціонера на спиртовій основі на кисті, якими будуть наносити макіяж, так позбавляють себе і клієнта від зайвих переживань.

Не варто забувати і про інші важливі інструменти: пінцет, керлери для завивки вій, ножиці, шпателі - для очищення яких можна використовувати спиртові серветки (продаються в будь-якій аптеці), розчин хлоргексидину, серветки або дезінфектор Beauty So Clean. Кількість кистей і спонжів залежить від завантаженості візажиста. При повному завантаженні (це приблизно 6-8 клієнтів в день) майстер повинен мати два повністю укомплектованих набори кистей (зазвичай в наборі їх 10-12), і по одному спонжі на кожного клієнта.

Зберігають кисті в спеціальних футлярах (чохлах) - вони можуть бути виконані як з тканини, так і з шкіри, штучної або натуральної. Слід віддати перевагу саме шкіряному чохлу, тому що його легше утримувати в чистоті, і він не деформується з часом. Кисті в футлярі повинні бути чистими і сухими.Після того як кисті ретельно очищені від декоративної косметики, їх збризкують водою (можна використовувати спрей з термальною водою) або витирають вологими ватяними дисками, після чого дають висохнути. Така процедура дозволить зняти залишки дезінфікуючого засобу з ворсу і зберегти його якість.

Окремим пунктом слід виділити догляд за пензликом для туші. Її відмінна риса полягає в тому, що вона знаходиться безпосередньо в продукті (в туші) і, по суті, є засобом індивідуального використання. Але виділити кожному клієнту персональний тюбик з тушшю неможливо. Тому перш, ніж нанести туш, майстер повинен ретельно оглянути шкіру повік і слизову оболонку очей клієнта. Якщо з'являється хоч найменший сумнів щодо стану периорбітальноі зони, туш наносити не слід, ввічливо пояснивши причину своєї відмови. Можна запропонувати клієнту придбати туш в особисте користування (що абсолютно правильно і з точки зору гігієни, і з точки зору професійного виконання послуги).

Так чи інакше, кисть для туші все одно потребує очищення, і її слід мити частіше, ніж інші. Як і інші кисті, її можна обробити швидким способом, але не спиртовмісними препаратами, тому що це може позначитися на якості декоративної косметики. Через день необхідно промивати під струменем теплої води, обертаючи навколо своєї осі і змиваючи залишки туші. Кисть обов'язково повинна просохнути, перш ніж повернутися в тюбик.

Відмінним способом дезінфекції кистей є кварцування маленькою портативною кварцовою лампою. Воно абсолютно нешкідливе для ворсу, але проводити його слід тільки після ретельного промивання пензля.

Догляд за спонжами значно простіший. Їх миють господарським милом в гарячій воді, можна додавати засіб «Антіпятін». Потім кип'ятять протягом 5-10 хвилин. Крім того, латекс прекрасно переносить кварцування.

Обробка косметики

Косметика так само потребує дезінфекції. Для очищення сухих продуктів використовують спеціальні дезінфектори, наприклад як у Beauty So Clean. Інгредієнти, що входять до складу спрею, не псують склад і текстуру косметики, але видаляють всі мікроби і бактерії. Навіть коли в магазині підбирати косметику, варто взяти міні-версію спрею з собою і розпилювати його на тестери перед нанесенням на обличчя. Найкраще підходять спиртовмісні розчини, що швидко випаровуються з поверхні, але при цьому мають сильну протимікробну дію.

Для кремових текстур (помад, туші, кремових тіней і т.д.) підійдуть спиртові серветки з аптеки або спеціальні серветки Beauty So Clean, якими протирають поверхню.

Олівці необхідно сточувати точилом, можливо протирати спеціальними серветками.

Зовнішній вигляд косметики так само має важливу роль в роботі візажиста. Потрібно періодично протирати всі тюбики, баночки, шийки тональних кремів і т.д., особливо якщо якийсь з продуктів в космтчці розсипався і забруднив все навколо. Багато клієнтів і майбутні роботодавці звертають на це увагу.

Майстри не повинні забувати про гігієну рук, яка полягає в ретельному митті з милом і обробці спеціальним антисептичним гелем після кожного клієнта.

Питання для фронтального опитування

Методи боротьби з інфекцією

1.

Які методи боротьби з інфекцією застосовуються в даний час?

фізичні (висока температура, ультрафіолетове і іонізуюче випромінювання, ультразвук)

хімічні (хімічні препарати)

біологічні (антибіотики, бактеріофаги і ін.)

2.

Яких вимог слід дотримуватись при проведенні дезінфекції та стерилізації?

необхідно керуватися чинними інструктивно методичними документами: наказами Міністерства охорони здоров’я про проведення дезінфекційних заходів, методичними вказівками щодо застосування конкретних засобів і методів дезінфекції, перед стерилізаційного очищення і стерилізації, технології обробки окремих об'єктів і ін.

3.

Що розуміють під словом дезінфекція?

знищення патогенних і усіх умовно-патогенних мікроорганізмів у приміщеннях: на підлозі, стінах, дверних ручках, вимикачах, підвіконнях, на жорсткій поверхні меблів, поверхнях апаратів і приладів, в повітрі приміщень, на посуді, білизні, виробах перукарського призначення, санітарно-технічному обладнанні і т.д

4.

Що розуміють під словом стерилізація?

знищення всіх видів мікроорганізмів, в тому числі їх спор, на інструментах і в виробах перукарського призначення

5.

Чим відрізняється дезінфекція від дезінсекції?

дезінфекція - знищення на об'єктах або видалення патогенних мікроорганізмів (бактерій, вірусів, найпростіших, риккетсій, грибів)

дезінсекція – знищення комах, кліщів,

6.

Що таке дератизація?

знищення гризунів

7.

Чим термін ≪дезінфекція≫ відрізняється від терміна ≪стерилізація≫?

під стерилізацією розуміється знищення всіх видів мікроорганізмів як у вегетативній, так і в споровій формі.

8.

Які є два види дезінфекції?

1. Профілактична дезінфекція. Проводиться постійно незалежно від наявності або відсутності інфекції, має на меті попередження її виникнення.

2. Вогнищева (осередкова) дезінфекція. Проводиться в тих випадках, коли стає відомо про появу інфекції.

Методи й засоби дезінфекції.

1.

Методи дезінфекції діляться на

механічні, фізичні, хімічні, комбіновані.

2.

Механічні методи дезінфекції

засновані на видаленні патогенних мікробів шляхом вологого прибирання приміщень і устаткування, обробки приміщень пилосмоком (з пилом видаляється до 98% мікробів), вентиляції, провітрювання, прання білизни, миття рук і тіла.

3.

Фізичні методи дезінфекції

Кип'ятіння Спалювання Пастеризація — прогрівання рідини при температурі 70...80 ° протягом 30 хв

Вплив гарячого повітря або сухого жару Прасування Вплив водяної пари (в автоклавах) Вплив сонячного світла, ультрафіолетових променів

4.

Хімічні методи й засоби дезинфекції

· протирання дезінфікуючим розчином;

· повне занурення в дезінфікуючий розчин;

· зрошення дезінфікуючим розчином (обприскування);

· розпилення дезінфікуючих порошків.

5.

Якою дією володіють дезінфікуючі засоби?

бактерицидною, фунгіцидною, віруліцидною або спороцидною.

6.

Які засоби можна застосовувати у перукарнях?

тільки ті дезінфікуючі засоби, які мають позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи, виключно відповідно до методичних вказівок по їхньому застосуванню. Процентне співвідношення і час експозиції встановлюються у відповідності з інструкцією щодо застосування даного препарату

7.

Яким основним вимогам повинні відповідати використовувані дезінфікуючі засоби?

1. Мати виборчу дію - у малих концентраціях і в найбільш короткий термін убивати мікроби, будучи в той же час нешкідливими для людини.

2. Швидко й повністю розчинятися у воді або добре змішуватися з нею, утворюючи стійкі суміші - емульсії.

3. Не втрачати згодом свої бактерицидні властивості, тобто бути досить стійкими при зберіганні.

4. Мати невисоку токсичність і не руйнувати об'єкти, що знезаражуються.

5. Бути недорогими й широкодоступними.

Велика, пухнаста, м'яка кисть круглої форми призначена для компактної або розсипчастої пудри


Як виглядає: сама більша кисть для макіяжу з усіх існуючих, кругла у основи, щільна , з рівними краями, довжина ворсу наближається 3 см.

Як використовувати: використовується найчастіше з розсипчастою пудрою. Пензлик занурюється в неї, потім злегка струшується шляхом постукування по краю тюбика з пудрою. Потім пудра «вбивається в шкіру», а не розмазується по ній, це забезпечує більш рівне нанесення пудри на шкіру.

Як вибрати: краще використовувати кисть з натурального матеріалу, стежити за тим, щоб кисть була дуже щільна та пружна.


Велика скошена і кругла кисть для рум'ян і корекції вилиць

Як виглядає: дуже схожа на кисть для нанесення пудри, але трохи менша в діаметрі, як основа, так і кінця кисті. Зазвичай злегка куполоподібної форми.

Як використовувати: для нанесення рум'ян - занурити в рум'яна (невелика кількість), довгими мазками нанести рум'яна там, де це необхідно. Для розтушовування - використовується так само, як і кисть для розтушовування тіней, і так само необхідно стежити за її чистотою.

Як вибрати: краще використовувати кисть з натурального матеріалу, стежити за тим, щоб кисть була дуже щільна та пружна.

Кисть для нанесення тональної основи, тонального крему

Як виглядає: плоскі або круглі біля основи, середнього розміру або маленькі кисті.

Як використовувати: невелика кількість основи наноситься на кисть і акуратно, легкими рухами наноситься на шкіру, потім швидкими рухами і маленькими мазками як би вбивається в шкіру одночасно рівномірно розпреділяючи її по ділянці. До слова, для цієї мети багато професійних візажистів використовують губки, спонжі. Хоча часто це залежить від стану шкіри, якщо шкіра проблемна то краще не торкатися до неї зайвий раз пальцями.


Як вибрати: можна використовувати кисті з штучного матеріалу, оскільки натуральна дуже швидко прийде в непридатність через текстури нанесених основ і частого миття.

Кисть для жирних корекційних засобів, рекомендується як натуральний ворс, так і синтетичне волокно

Як виглядає: плоскі або круглі біля основи, середнього розміру або маленькі кисті.

Як використовувати: невелика кількість рідкого коригуючого засобу наноситься на кисть і акуратно, легкими мазками нанести там, де це необхідно, потім розтушувати.

Плоска кисть для нанесення фонового тону при макіяжі очей

Як виглядає: широка кисть, плоска біля основи, пружна, з куполоподібним верхом (довжина ворсу 10-12 мм).

Як використовувати: для темних і для світлих тіней краще мати різні кисті, щоб не псувати тіні, і макіяж. На всю поверхню кисті наносяться тіні, які Ви хочете використовувати для фону вашого макіяжу очей, і, починаючи від внутрішнього куточка очей наносите їх по всій поверхні повіка, або частково в залежності від вашої задумки. Для нанесення темного тону і контрастних тіней рекомендують використовувати різні за розміром кисті. За формою вони всі схожі на кисть для нанесення фонового тону, проте кисть для темного тону менше (5-6 мм), а кисть для контрастних тіней- середнє між двома вищезгаданими кистями (8-10 мм). Для нанесення тіней в зовнішньому кутку ока для створення ефекту «більшої відкритості» необхідно наносити тіні пензлем для темного тону або пензлем для контрастних тіней у зовнішнього кута ока С-образними рухами (С в зворотну сторону), потім розтушувати.

Як вибирати: краще віддати перевагу натуральному матеріалу Використовують її, як правило, кожен день, тому кисть зі штучного матеріалу швидко вийде з ладу.

Кисть для розтушовування тіней та олівця

Як виглядає: кругла кисть з ворсом, може бути зі зрізаним по злегка косій лінії, густа і щільна.

Як використовувати: рухами з боку в бік або зверху вниз по лінії, проведеної тінями або олівцем, розтушувати для отримання рівномірно розподіленого кольору. Конічні, скошені кисті прекрасно підходять для створення плавних переходів між кольорами тіней. Вони добре згладжують кордони, розтушовують і наносять засоби. З їх допомогою можна досить просто виділити темними тінями складку повіка. Маленькі кисті, мають округлену форму і короткий ворс, призначаються для промальовування деталей, розтушовування налагодження на нижню повіку тіней, підкреслення дрібних олівця, лінії вій.


Кисть для підводки контуру очей і корекції брів

Як виглядає: дуже тонка кисть, з одним гострим кінцем і скошеним ворсом.

Як використовувати: використовується для проведення тонкої лінії біля основи повіка (підведенням або тінями, нанесеними злегка вологим пензлем) і для корекції кольору і форми брів. Ця кисть занурюється в тіні тільки своєю верхівкою (тонкої верхньої лінією), і після цього проводиться тонка лінія біля основи повіка майже на кордоні росту вій. Довгий край кисті завжди знаходиться ближче до внутрішнього куточка ока.

Як вибрати: для брів можна використовувати кисть з щетини, для очей-краще натуральний матеріал. Якщо немає можливості обзавестися двома пензлями, то краще віддати перевагу кисті з натурального матеріалу, дуже щільною. Її можна буде використовувати для корекції брів з якимось іншим засобом (олівцем, гребінцем для брів вій).

Кисть для макіяжу губ

Як виглядає: маленька, плоска біля основи, гладка кисть із загостреним кінчиком. Якісні кисті для макіяжу губ завжди мають ковпачок.

Як використовувати: використовується для підведення контуру губ і для нанесення помади, блиску. Робить нанесення рівнішим, оскільки акуратніше зафарбовує дрібні тріщини і нерівності на губах. Крім того, дозволяє використовувати помаду економніше. Для нанесення кисть занурюється в невелику кількість помади блиску і маленькими мазками наноситься на губи.

Як вибрати: тільки натуральний матеріал, оскільки штучний може псувати помаду і залишати сліди ворсу на губах. Рівного ефекту з такою кистю Ви не доб'єтеся.


Кисть для промальовування стрілок і підводки очей

Тонка кисть з добре прилеглими ворсинками застосовується для промальовування стрілок і підводки очей.

Пензлем в формі віяла(111) прибираються надлишки пудри, тіней або рум'ян. Вона гарна тому, що не розмазуючи, усуває обсипані частинки засобів

Кисті, схожі на маленькі гребінці

(104-105)

використовуються для поділу вій і надання форми брів

Кисть кабукі (80) для розсипчастої або компактної пудри.

Добре вбирає пудру, легко розтушовує

Спонж (аплікатор 102) Використовується для нанесення сухих або рідких тіней для повік

Кисть для нанесення туші на вії(103)

Виглядає, як спіральна щіточка, виготовлена ​​з короткою щетиною

ПРАВИЛА НУМИРАЦІЇ КИСТЕЙ