ТЕНДЕНЦІЇ МАКІЯЖУ 

Тема : Загальні тенденції сучасного макіяжу.   Фантазійний макіяж

План

1. Призначення 

2. Косметика

3.Технологія виконання

 

Сучасний макіяж: який він?

   Мода на макіяж міняється приблизно настільки ж стрімко, як і мода на одяг, мода на тип жіночої фігури і багато іншого.  Кожній епосі - свій макіяж і, якщо чесно, ми переконані, що мода на макіяж навіть більш важлива, ніж мода на одяг.  Зараз пояснимо, чому.  Справа в тому, що навіть якщо жінка має прекрасну шкірою і її обличчя в відмінному  стані, але фарбуватися вона продовжує так само, як і за часів своєї юності, яка була десяток років тому, вона продовжує як би асоціюватися з цією епохою, за рахунок чого  і виглядає старше. 

   Саме тому надзвичайно важливо йти в ногу з часом, приміряти на себе останні тренди.  Це зовсім не означає, що потрібно в цьому випадку наосліп слідувати моді, немає, стиль набагато важливіше: переймати варто тільки те, що вам дійсно йде.  Але відстежувати модні тенденції дійсно дуже важливо.  Сьогодні   поговоримо  про таке явище, як сучасний макіяж.  Що ж про нього потрібно знати і як правильно його робити?

Сучасний макіяж - він про легкість і про швидкі збори. Якщо ще десять-п'ятнадцять років тому були вкрай актуальні складносурядні макіяжі з десятками розтушовок і райдужними переходами з одного кольору в інший, то зараз все гранично просто: часу у сучасних жінок все менше, значить і красу потрібно наводити швидше, схеми макіяжу стають простіше. Громіздкі розтушовування роблять громіздким абсолютно весь макіяж. 

Сучасний макіяж - про легкі текстури. Щільні тони з ефектом маски - більше не наш варіант. Не надто пігментовані тони зі світловідбиваючими частинками і зволожуючими компонентами - наш варіант. 

Сучасний макіяж - про експерименти. Зараз - саме час відійти від загальноприйнятих канонів і почати носити те, що подобається саме вам, а не те, що диктують модні журнали. Є кілька елементів, які сильно пов'язані з модним макіяжем очей 60-х. Перший - це нанесення округлої лінії підводкою або темними тінями уздовж складки ока, або трохи над нею. Другий - товстий шар туші. На нижніх віях в якості альтернативи можна намалювати вертикальні лінії, що імітують вії, як у Твіггі. 

Нюд - одне з найважливіших напрямів у сучасному макіяжі. Якісне зроблений нюд дає сто очок вперед складносурядними вечірнім макияжам.

Надзвичайно актуальні моно-макіяжі очей. Просто один колір на все віко - все просто! 

Неакуратно нанесені тіні. Одна з найпопулярніших і незвичайних тенденцій макіяжу осені-зими 2019-2020. Візажисти використовують сухі тіні і крем-тіні для створення гранжевих образів, які поєднуються з одягом в стилі casual.

Помада - це дуже важливий елемент образу. Насправді, губи можуть зробити весь образ. Але важливо розуміти, що акцент в образі все-таки повинен бути один. 

Сучасний макіяж не може бути повністю матовим, у фаворі здорове сяйво шкіри. Тому навіть якщо ви віддаєте перевагу матові тональні засоби, обов'язково використовуйте хайлайтер. 

Якщо ще десять-п'ятнадцять років тому стрілки в обов'язковому порядку були присутні в абсолютно будь-якому макіяжі. то зараз це зовсім необов'язковий елемент. Тому, якщо ви так і не натреновані малювати рівні стрілки. то можливо не має сенсу і мучитися: тим більше, що чорні, графічні стрілки йдуть далеко не всім. 

 

1. Призначення "Фантазійного  макіяжу"

Фантазійний макіяж зазвичай передбачає яскраво виражені графічні й мальовничи малюнки, накладні вії, незвичайних квітів і довжини, аплікації з пір'я, тканини, мережива, всіляких стразів і блискіток. Зазвичай фантазійний макіяж невіддільний від художнього розпису тіла — боді-арту. Кожна подібна робота несе в собі відбиток творчої думки автора є твором мистецтва. Створені образи мають не тільки дивувати й захоплювати, вони повинні народжувати багаті асоціації, емоції. 

Якщо бути коротким, то фантазійний макіяж - це особливий макіяж, заснований на спеціальній техніці нанесення і використанні яскравих кольорів.  Також доречні різні аксесуари, грим, які підкреслюють незвичайний вигляд.  Роблячи такий макіяж, візажист підкреслює ненатуральність, так як те, що він зображує, не зустрічається в реальному житті.

Навіщо потрібен фантазійний макіяж?  Він застосовується під час проведення виставок, презентацій, рекламних акцій, модних показів, корпоративів, весілля, фотосесії.  Найчастіше таке обличчя є логічним доповненням боді-арту, оригінальної зачіски або одягу.  Але нерідко він є родзинкою образу.

2. Косметика для фантазійного макіяжу "Леопард"

Основа, яка не стягує шкіру. Обирай засіб високої якості, який  буде добре триматися і чудово вирівнявати тон обличчя.

Пудра.

Тіні для повік різних відтінків, можеш поєднувати як матові, так і перламутрові засоби.

Олівці для губ, очей, брів. Використовуй засоби різної твердості.

Пензлики для нанесення макіяжу.

Аквагрим

Аерографи.

Трафарети.

Губна помада.

Рум'яна.

Туш для вій.

Аксесуари: сухі квіти, пір'я, блискітки, текстиль, накладні вії.

Змінюємося!


Як зробити фантазійний макіяж? В першу чергу продумай образ, підбери наряд та інші речі. А потім намалюй на папері ескіз твого макіяжу. Він буває тваринам, абстрактним, природним. Але популярні також східні мотиви, хаос-орнамент, ефект присутності. В наведеному прикладі  пропонується виконати   образ рожевого гепарда.


Зволожіть  обличчя, коректором замалюйте недоліки шкіри і нанесіть основу.

Приготуйте  перламутрові тіні синього, рожевого, білого кольору, а також рідкі світло-рожеві тіні, чорну підводку, чорний олівець для очей, туш.

На верхню і нижню повіку нанесіть  світлі тіні. Куточки очей у бузкові тона з  перламутром. Їм же промалюйте зовнішній куточок нижнього повіка.

У центр повіка нанесіть  розсипчасті рожеві тіні. А рідкими рожевими тінями намалюйте товсту хвилеподібну стрілу.

На рожевій стрілі чорною підводкою зобразіть  плями гепарда – кривуваті круги невеликого розміру. Підводкою намалюйте тонку стрілку, обводячи очі повністю.

Зафарбуйте  брови олівцем і підмалюйте  вії. Оформіть губи.

 3. Технологія виконання фантазійного макіяжу.

Вибираємо тему фантазійного макіяжу.

 Робимо замальовки, ескізи, начерки. 

Підбираємо кольорову гаму для даної роботи.

 Готуємо необхідне для роботи: робоче місце, інструменти, матеріали, очищаючий крем, лосьйон, паперову серветку, крем денний, тональний крем, рум'яна (сухі та рідкі),пудру, тіні, туш, олівець для очей і губ, помаду, блиск для губ.

 Вибираємо натуру, накриваємо пеньюаром або серветкою, влаштовуємо голову зручно на підголівник. Змащуємо обличчя очищуючим кремом або лосьйоном, витираємо серветкою, наносимо денний крем.

 Підбираємо тональний крем для обличчя. 

Припудрюємо обличчя пудрою. 

Обведення по верхньому або нижньому віку робимо олівцем коричневого кольору. На повіки наносимо тіні. Вії фарбують тушшю(колір згідно з макіяжем). 

Можна використовувати рум'яна на частину скул. 

Контурне обведення губ проводиться олівцем темно-вишневого кольору.

 Рожева Помада, цикламен. Рожевий блиск. Можна використовувати аплікації у формі квітки-підсніжника або розквітаючого бутону квітки . Їх можна зробити з оксамиту і приклейте клеєм для гриму після закінчення всієї роботи.

Макіяж «Експромт».

 Він розроблений на базі фольклорного стилю, виконаний в супермодної колірній гамі, запозиченої з природи:

 для обличчя  — тональний ніжно-золотистого кольору, для очей — тіні теплих відтінків осінньої природи — коричневі, ніжно-жовті, теракотові, світло-зелені;

 для вій — чорна туш, контур, що підкреслює форму очей, може бути чорного кольору, що робить очі більш ефектними і виразними; для щік можна використовувати рум'яна м'яких коричневих відтінків;

 для губ помаду кольору червоної іржі — золотисто-теракотового .

Макіяж «Ламбада».

 Це назву він отримав від запального латино-американського танцю, який популярний у всьому світі. В основу макіяжу покладені пишні фарби тропічної природи, в ньому відображено запальний ритм цього неповторного танцю. В макіяжі спостерігається контрастність, він багатобарвна і містить кольори: яскраво-зелений, бордо, сливовий, бузковий, помаранчевий. Для брів використовується темно-коричнева або чорна фарба, олівець верхнього повіка по лінії вій також темною фарбою або олівцем (айлайнером); рум'яна кольору рожевого персика (з фіолетовим відтінком), губна помада — яскраво-малинового кольору. Від макіяжу віє веселощами, запалом і молодістю .


Розгляньте на фото  приклади "Фантазійного макіяжу" та отримайте творчий запал для розробки власної лабораторно-практичної роботи на цю тему

ВИКОНАЙТЕ  ЕСКІЗ ФАНТАЗІЙНОГО МАКІЯЖУ, ТА ЦЕЙ МАКІЯЖ НА КЛІЄНТІ

 Виконуючи цю роботу ви отримаєте певний досвід, який випускники нашого навчального закладу застосовують під час виконання дипломної роботи.