Вихователі:

Шульга С.П.

Високос С.В.

Лагутенко Н.О.

Чепурко І.М.

23.03(понеділок)

Ігри з дітьми вдома


Все життя дитини пов'язане з грою. Що менша вона, то більше часу має виділятися для ігор. Діти ще не вміють самостійно гратися, у них малий життєвий досвід і досвід поводження з іграшками. Протягом всього дошкільного і шкільного віку їм треба пройти довгий шлях розвитку ігрової діяльності. Дітей треба вчити гратися. Для того, щоб правильно і цікаво організувати ігри, важливо викликати у дітей життєрадісний настрій, активну поведінку: вчити гратися з іграшками, дбайливо до них ставитися, помічати їх привабливість та красу, виховувати бажання гратися разом, прагнути до спілкування, співчуття, доброзичливого ставлення одне до одного.

Для розвитку радісних, цінних у виховному значенні ігор дітям слід давати різні іграшки, посібники. Ігри належить супроводжувати казками, віршиками, потішками, примовлянками тощо.

Лисиця та курчата

Якщо у вас вдома зібралася компанія дітлахів, запропонуйте їм рухливу гру «Лисиця та курчата», яка розвиває у них швидкість реакції, спритність і увагу. З групи дітей вибирається «лисиця», завдання якої полягає в тому, щоб ловити «курчат». Для початку лисиця ховається в «нору», а курчата вибирають собі будиночки – стільці, крісла, дивани, куди вони ховатимуться від лисиці, а потім виходять на прогулянку по заздалегідь обумовленій території. За сигналом дорослого лисиця виходить на полювання і намагається зловити курчат, що розбігаються та ховаються в будиночки. Гра може тривати, поки лисиця не спіймала всіх курчат, або ж перша спіймана дитина міняється ролями з лисицею і гра починається заново.

Велетні та гноми

Ця весела розвага для дружньої компанії відноситься до серії активних ігор з дітьми вдома, які вимагають зосередженості та уважності. Дорослий ведучий по черзі називає слова «велетні» і «гноми», постійно прискорюючи темп, а гравці повинні зображати відповідних героїв, стаючи навшпиньки або присідаючи. Якщо гравець помиляється, він вибуває з гри. Ведучий намагається заплутати учасників, для чого може називати слова з різною інтонацією («велетні» – грубо, а «гноми» – тоненьким голосом) і в певний момент говорити навпаки.

Мумія

Хорошою розвагою для компанії дітвори стане весела гра для дітей вдома «Мумія», в якій їм потрібно перетворити товаришів на мумії. При достатній кількості учасників можна провести гру у вигляді змагання команд. Кожна команда вибирає собі майбутню мумію і за сигналом ведучого починає обмотувати її туалетним папером, намагаючись не відірвати його від рулону. Перемагає команда, що першою завершила перетворення. Як бонус запропонуйте дітям сфотографуватися на пам’ять із мумією.

Плутанина

Ця цікава гра для дітей вдома вимагає від учасників спритності та гнучкості, а від ведучого – кмітливості та уваги. У групі дітей вибирається ведучий, який залишає кімнату. Решта стають у коло, беруться за руки і намагаються якомога сильніше «заплутатися». Можна переступати і пролазити під руками сусідів, головне не розчеплювати рук. Після повернення ведучий намагається розплутати «клубок» дітлахів, якщо йому вдається, вибирається новий ведучий, якщо ні – гра повторюється.

Пошуки скарбів

Більшість дітей любить грати в «хованки», тому для дітей у якості розваги можна запропонувати гру вдома «Пошуки скарбів». На відміну від традиційних «хованок», шукати дитині доведеться не гравців, а «загублені скарби». Малюк виходить з кімнати, а дорослий ховає заздалегідь обрані «скарби» в доступних місцях. Допомогти дитині впоратися із завданням можна підказками на кшталт «тепло-холодно».



Виконайте обчислення та розфарбуйте:

Мої розумники та розумнички , розгадайте кросворди та відгадайте загадки:

Ви-молодці!

Дякую за співпрацю!

До завтра

24.03(вівторок)

Ігри з дітьми вдома: у що можна пограти з дитиною


Розвивати дітей можна і потрібно не тільки за допомогою книг. Ігри також дуже корисні в цій справі!

Читайте, у що можна пограти вдома з дітьми, в нашому матеріалі.

Вгадай предмет

Потрібно загадати будь-який предмет, який є у кімнаті. Давайте підказки, але такі, щоб було місце і для самостійних роздумів дитини! Потім можна помінятися місцями, нехай малюк потренується загадувати і давати дорослому підказки.

Визначити на дотик

Дотик важливо розвивати так само, як і інші почуття і навички. Візьміть коробку або кошик, складіть туди кілька безпечних предметів: стаканчик, іграшка, цукерка, зубна щітка тощо. Надіньте дитині на очі пов’язку або попросіть заплющити очі. Давайте їй в руки по одному предмету, нехай вгадує за допомогою тактильних відчуттів.

Зробіть телефон власноруч

Саморобний телефон можна «сконструювати» за допомогою двох паперових стаканів і мотузки, протягнутої між ними. Трубки від вашого телефону можна прикрасити красивими стрічками, наклейками та блискітками! Коли закінчите майструвати, настане найцікавіше — розійтися в різні кутки кімнати і поговорити!



Покажи та вгадай емоцію

Роздрукуйте картинки з різними емоціями, зрозумілими вашому малюкові. Перед початком гри поговоріть про те, що відчувають люди на цих картинках. Складіть картинки в стопку, показуйте дитині по одній. Вона повинна без слів показати емоцію, а ви — вгадати.

Придумайте кінець історії

Когнітивні здібності можна розвивати за допомогою звичайних оповідань або казок. Прочитайте частину історії та попросіть дитину подумати, що могло статися далі. Обговоріть варіанти, а потім дочитайте розповідь до кінця. Можливо, деякі моменти будуть навіть вгадані!

Крокодил

Ця гра подобається дорослим і дітям. Чим молодші учасники, тим простіші слова слід загадувати. Тут задіюється логіка, розвиваються артистичні здібності, міміка. І взагалі це дуже весело!



Твістер

Як і в «Крокодил», у «Твістер» люблять грати всі! Але, крім веселощів, в цій грі є і більш корисні переваги. У «Твістері» розвиваються фізичні здібності дитини, тренується розтяжка.

Будуємо шалаш

Будиночки в дитинстві не будували тільки ледачі. Коли почнете споруджувати з дитиною будинок із табуреток, ковдр, подушок і коробок, самі того не помічаючи, повернетеся у дитинство! І обов’язково захочете спорудити свій особистий шалаш для читання і медитації.

Повторимо порядкову лічбу.

Ваше завдання зєднати цифри по порядку. Якщо буде все без помилок, то отримаєте цікавий малюнок , який можна розфарбувати.

Тож до роботи!

Ми-модельери.

Виготовлення ляльок та одягу для них з паперу.

25.03(середа)

Інформація для батьків.

Декілька способів покращити стосунки з дітьми


Діти можуть здаватися самостійними і незалежними, але насправді шкільний вік – дуже вразливий період. Школярі – це вже не маленькі діти, але ще не дорослі. І вони все ще потребують міцних і добрих відносин з близькими дорослими. Ми пропонуємо вам ідеї, як можна зміцнити стосунки і підтримати дітей, які підростають.


  • Слухати і чути, утримуючись від зайвих порад і в’їдливих коментарів.

  • Щиро цікавитися його / її захопленнями, музикою, хобі (навіть якщо дорослому вони не дуже цікаві).

  • Влаштовувати «сімейний день», коли вся родина збирається і проводить час разом. Можна попросити дитину написати на невеликих листках цікаві заняття, які їй подобаються (похід в кіно, прогулянка, відвідування певних місць, гра в футбол, похід з мамою в салон краси і т. д.) і які вона би хотіла здійснити разом з сім’єю, скласти ці папірці в банку, на кожен «сімейний день» витягувати один або кілька з них і втілювати в життя ці побажання.

  • Переглядати разом сімейні фотографії.

  • Влаштовувати виїзди, де можна побути разом всією сім’єю.

  • Приймати командну участь в сімейних заходах (наприклад, сім’я може брати участь командою в спортивному орієнтуванні, квестах, грі в боулінг і т. д.).

  • Займатися чимось разом: їздити в походи, на риболовлю, займатися єдиноборствами, разом сходити до стиліста, на манікюр, до косметолога, підібрати гардероб.

  • Скласти ТОП-10 цікавих ідей для спільного проведення часу і поступово втілювати їх в життя.

  • Запитати у дитини, чим би вона сама хотіла зайнятися з сім’єю.

  • Проводити сімейні зустрічі з близькими і далекими родичами та іншими дорослими, на яких будуть спільні об’єднуючі заняття для всіх поколінь.

  • Допомагати дитині налагоджувати відносини з іншими близькими дорослими, яким ви довіряєте.

  • Спробувати налагодити стосунки з батьками друзів дитини і проводити спільні свята, прогулянки, вихідні, поїздки.

  • Цікавитися друзями дитини, запрошувати їх в гості, грати в настільні ігри або займатися будь-якими заняттями, які допоможуть ближче познайомитися з друзями дитини і налагодити відносини між ними і вашою родиною.


Ось декілька стрічок для сімейного перегляду та обговорення:

Мої розумники та розумнички , розгадайте кросворди та відгадайте загадки:


Гра : "Ми - мандрівники".

Побудуй маршрут.Пройди цим шляхом.

Успіхів!!!

26.03 (четвер)

Граємо з дітьми вдома

Найрадісніші моменти в житті родини часто пов'язані з веселими іграми. Під час ігор вдома родина збирається разом, і у дітей з'являється чудова можливість зблизитися з батьками й отримати нові навички. Тому, якщо ви шукаєте веселі ігри для великого свята, наприклад, Нового року, або просто хочете весело провести вихідні в колі родини, або з користю і весело провести дні на карантині, у нас є для вас 5 оригінальних ідей. Більшість із наших улюблених і сімейних ігор вдома нічого вам не коштуватимуть і принесуть лише сміх та радість.

Чи траплялося з вами така оказія: настав час для розваг, а у вас закінчилися ідеї, чим би ще розважити дітей? Не хвилюйтеся, у нас є безліч ідей для родинних ігор з дітьми вдома, які прийдуться до душі як дітям , так і дорослим. Ідеї цікавих виробів для дітей, а також багато іншої інформації про ігри вдома з дітьми.


1. Пошук скарбів

Коли збирається разом уся родина, такі ігри для дому як пошук скарбів можуть наробити багато галасу. Але так набагато веселіше! Мета гри полягає в тому, щоб знайти захований «скарб» швидше за інших учасників. Перед початком змагання всі гравці повинні залишити кімнату, щоб ведучий мав можливість сховати «скарб» (наприклад, маленьку іграшку, ковпачок або монетку) в таємному місці. Потім, всі гравці повертаються в кімнату, і пошук починається!

2. Гарячі стільці

Проводити конкурс гарячі стільці непросто, особливо якщо старші члени родини грають із малюками. Дитині буде дуже важко похапцем залізти на занадто високий стілець, й іншим доведеться її чекати. Тому краще проводити цю сімейну гру вдома, не використовуючи стільці, оскільки це дозволить вам просто плюхнутися на підлогу, коли музика зупиниться. Тоді дитина зможе змагатися нарівні з дорослими (або навіть мати невелику перевагу, завдяки маленькому зросту).

3. Дотепна гра з підручними засобами

Круті ігри для всієї родини не вимагають дорогого приладдя. Навіть простий туалетний папір можна використовувати для величезної кількості розваг. Пограйте з дітьми в лікаря, накладаючи хворому пов’язку із туалетного паперу. Або перевтілюйтеся в страшного зомбі, у мумію на Геловін або в чарівного сніговика на Новорічні свята, обмотуючись туалетним папером із ніг до голови.

Цікаво, скільки веселих ігор можна придумати за допомогою різних елементів туалетного паперу. Збережіть втулки з-під туалетного паперу, щоб організувати гру вдома для всієї родини. Можна позмагатися, хто побудує найвищу вежу з втулок, або використовувати їх для різних виробів.

4.Передай посилку

Передай посилку – це популярна домашня гра для дітей, особливо на дитячих вечірках. Ви можете взяти її за основу, але трохи полегшити собі завдання при підготовці. Замість того, щоб мучитися з 30 шарами обгорткового паперу, візьміть мішок і покладіть в нього різні кумедні костюми. Передавайте мішок по колу, поки музика не зупиниться. Гравець, в чиїх руках залишився мішок, повинен не дивлячись витягнути з нього костюм і надіти його. Катання по підлозі від сміху гарантовані!

5. Качка, качка, гусак

Деякі сімейні ігри вдома можуть бути кращими за тренування в спортзалі! Наприклад, качка, качка, гусак – це ідеальна гра для великого родинного кола. Усі гравці сідають у коло, крім одного. Він обходить гравців колом за їхніми спинами, торкаючись по черзі плеча кожного гравця й кажучи «качка». В якийсь момент, він говорить комусь «гусак», і цей гравець повинен швидко вскочити на ноги й зайняти вільне місце. У цей час ведучий і інші гравці будуть намагатися зайняти його місце. Той, кому вільного місця не вистачило, стає ведучим.

Ці веселі ігри для дому є доказом того, що чим простіша гра, тим веселіше. Після такої метушні прибирання неминуче. Однак, якщо прибирати всією родиною, це не займає багато часу. Для мотивації учасників на початку гри можна домовитися, що команда, котра програє, буде відповідальна за прибирання!

Виконайте обчислення та розфарбуйте:


Мої розумники та розумнички , розгадайте кросворди та відгадайте загадки:

Ви-молодці!

Дякую за співпрацю!

До завтра

27.03 (п'ятниця)

Ігри з дітьми вдома: у що можна пограти з дитиною

Міста

Потрібно називати міста, що починаються з тієї літери, на яку закінчується місто, назване останнім гравцем. Якщо останній назване місто закінчується на Ь, И, то береться передостання літера.

Приклад: Анкара - Альбертвіль - Лондон - Миколаїв і т. д.

Гра майже нескінченна, тому що, по-перше, багато міст, по-друге, ніхто не записує вже названі і повторення через якийсь час можуть просто не помітити. Гра хороша в тривалих поїздках або під час довгого очікування . Розвиває не тільки кмітливість, але й знання географії, тому що паралельно можна давати якісь короткі описи містах (в якій країні знаходиться, чим примітний і т. д.).

Холодно-гаряче

Грати можна в кімнаті. Один з учасників виходить за двері, а решта дітей ховають який-небудь предмет і звуть ведучого. Його завдання - знайти цей предмет, а решта гравців повинні підказувати йому де знаходиться цей предмет словами - «Холодно», «Гаряче», «Тепло», «Дуже гаряче». Як тільки ведучий наближається до предмета - треба говорити - «Тепліше», віддаляється - «Холодніше» .

Море хвилюється раз…

Обирається ведучий. Він відвертається від інших і вимовляє віршик (поки він каже, всі гравці хаотично рухаються).

Море хвилюється раз,

Море хвилюється два,

Море хвилюється три,

Морська фігура на місці замри!

Гравці завмирають, зображуючи "морські" фігури. Ведучий підходить до будь-якого гравця, доторкається до нього рукою - гравець зображує, кого саме він показує. Завдання ведучого - відгадати, що це за фігура.

Якщо гравець зображує не схоже, він стає водою на наступний етап. Звичайно, іноді ведучий і сам спеціально "засуджує" якогось гравця, але тоді можна вирішити спірне питання колективно. Було ще ускладнення до правил: якщо який-небудь гравець ворушився чи сміявся під час "виступу" іншого, то він ставав водою.

Загадуються також: звірина фігура, Пташина фігура, Клоун-фігура, Робоча фігура, Божевільна фігура і так далі, на що фантазії вистачить:)))


Камінь, ножиці, папір

Гравців повинно бути двоє. Спочатку потрібно запам'ятати 3 знаки, які можна зобразити рукою.

Камінь - кулак,

Папір - розпрямити долоню,

Ножиці - виставити 2 пальці.

тепер грають вимовляють - «Камінь, ножиці, папір» і складають рукою якийсь знак, а потім з'ясовують, хто переміг.

Принцип такий:

Папір слабкіше ніж ножиці, бо вони її ріжуть;

Камінь слабкіше ніж папір, тому та його накриває;

ножиці слабкіше ніж камінь, бо він може їх розбити.

Зіпсований телефон

Обирається ведучий, інші діти сідають на лавочку. Ведучий дуже тихо на вушко говорить першому гравцю якесь слово. Той передає наступному гравцеві, і так до останнього учасника. Потім ведучий запитує в останнього гравця, що він почув, якщо той говорить правильно, значить телефон справний, а якщо ні - запитують у кожного гравця (починаючи з кінця), що він почув. Той, хто зіпсував телефон і стає новим ведучим.

Повторимо порядкову лічбу.

Ваше завдання зєднати цифри по порядку. Якщо буде все без помилок, то отримаєте цікавий малюнок , який можна розфарбувати.

Тож до роботи!

Ми-модельери.

Виготовлення ляльок та одягу для них з паперу.