Урок 23


Складання програм з використанням алгоритмічної структури повторення. Практична робота 7.

Складання програм з використанням алгоритмічної структури повторення

Вправа 1. НСД.

Завдання. Розробіть програму НСД, у якій для двох цілих чисел визначають їх найбільший спільний дільник.

a = int(input('a = '))

b = int(input('b = '))

while a*b != 0:

if a >= b:

a = a % b

else:

b = b % a

nsd=a+b

print (nsd)Реалізуйте відповідну програму в середовищі програмування.

Вправа 2. Фрагмент.

Завдання. Розробіть програму Фрагмент, у якій з тексту, що вводиться з клавіатури, буде виводитись та його частина, що розташована до першої крапки.

s=input("Введіть текст:")

n=len(s)

s1=''

for i in range(n):

l=str(s[i])

s1+=l

if l=='.':

break

print(s1)

Диск:\2020-2021\7-А(Б) клас\Урок 21\.

Вправа 3. Кількість речень.

Завдання. Визначити кількість введених речень (речення закінчується крапкою, знаком оклику чи знаком запитання);

s =input("Введіть текст:")

k=0

n=len(s)

for i in range(n):

l=str(s[i])

if l=='.' or l=='!' or l=='?':

k=k+1

print(k)


Збережіть файл програми з іменем Кількість речень у папці: Диск:\2020-2021\7-А(Б) клас\Урок 21\.

Вправа 4. Малюнки.

Завдання. Розробіть програму Малюнки, у якій відбувається малювання таких фігур (колір задається випадково зі списку: ‘blue’, ‘red’, ‘yellow’, ‘green’, ‘gray’, ‘brown’, ‘purple’).

import turtle

import random

turtle.shape('turtle')

turtle.width(3)

for i in range(6):

turtle.right(60)

color=random.choice(['blue', 'red', 'yellow', 'green', 'gray', 'brown', 'purple'])

turtle.color(color)

for i in range(4):

turtle.forward(100)

turtle.right(90)

import turtle

import random

turtle.shape('turtle')

turtle.width(3)

for i in range(8):

turtle.right(45)

color=random.choice(['blue', 'red', 'yellow', 'green', 'gray', 'brown', 'purple'])

turtle.color(color)

for i in range(4):

turtle.forward(100)

turtle.right(90)

import turtle

import random

turtle.shape('turtle')

turtle.width(3)

for i in range(12):

turtle.right(30)

color=random.choice(['blue', 'red', 'yellow', 'green', 'gray', 'brown', 'purple'])

turtle.color(color)

for i in range(4):

turtle.forward(100)

turtle.right(90)

import turtle

import random

turtle.shape('turtle')

turtle.width(3)

for i in range(10):

turtle.right(36)

color=random.choice(['blue', 'red', 'yellow', 'green', 'gray', 'brown', 'purple'])

turtle.color(color)

for i in range(4):

turtle.forward(100)

turtle.right(90)

Прочитати :

Домашнє завдання:

Цілі:

 навчальна: ознайомити з апаратним й програмним забезпеченням,

необхідним для створення й компіляції кодів програм;

 розвивальна: розвивати дослідницькі навички, інформаційну культуру

учнів;

 виховна: виховувати уважність та відповідальність, бажання мати глибокі

та якісні знання.

Тип уроку: Комбінований.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі

Інтернет, підручник, навчальна презентація.

Програмне забезпечення: браузер, пакет офісних програм, середовище

програмування Python 3.


Структура уроку


I. Організаційний момент.

• привітання

• перевірка присутніх

• перевірка готовності учнів до уроку

• перевірка самопочуття учнів.

II. Актуалізація опорних знань

Мотивація навчальної діяльності.

Малювання у Python – це, мабуть, найцікавіша частина у всьому курсі програмування.

Отже, і ми попрактикуємося над створенням графічних примітивів, які є складовою

частиною векторної графіки.

4. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

Але почнемо ми із розміщення полотна. Полотно для малювання – частина вікна (або

все вікно) у якій може бути здійснене малювання об’єктів.

Для створення полотна існує функція Canvas() і застосовується вона таким чином:


7. Домашнє завдання.


Опрацювати конспект, вивчити основні поняття, приготуватись до

самостійної роботи.