Урок 58

Інструктаж з БЖД. Знаходження суми та середнього значення елементів списку.


9-А дата уроку 8 травня

9-Б дата уроку  8 травня

Код класу на GoogleClass: iwbszhi 

Тема уроку: Виконання навчального проекту. Етап ІІ: збирання інформації.  

Обладнання:  підручник 9 клас Інформатика, Інтернет

План

Домашня завдання: Повторити §9-12

apl = [6,10,5,7,2,8,4,15]

print(apl)

max = apl[0]

max_i = 0

min = apl[0]

min_i = 0

sum = 0

for i in range(0,len(apl)):

    print (apl[i])

    sum = sum + apl[i]


    if max < apl[i]: max = apl[i] max_i = i if min > apl[i]:

        min_i = i

        min = apl[i]


print ('мінімальний елемент',min,' номер ',min_i)

print ('максимальний елемент',max,' номер ',max_i)

print ('сума елементів списку',sum)

print ('середне значення',sum/len(apl))


Мета: ознайомити учнів із методами знаходження суми та середнього значення елементів списку. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Python.

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

Сьогодні ми з вами продовжимо ознайомимось із алгоритмами опрацювання списків та навчимось знаходити довжину списку.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Актуалізація опорних знань 

Розповідь учителя з демонстрацією презентації (слайди 4-9)

Фізкультхвилинка

Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок

 

Релаксація

Слайд 12. Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Підведення підсумків уроку

Домашнє завдання

Опрацювати конспект.