урок 40

Інструктаж з БЖД. Практична робота «Маніпулювання електронними документами». 

Практична робота №9 «Маніпулювання електронними документами»

Мета: набуття практичних навичок спільної роботи з електронними документами, використовуючи сервіси Google

Хід роботи:

1. Відкрийте свій акаунт на сайті Google:

2. Зайдіть на сервіс Документи Google.

3. Створіть папку Моє рідне місто та відкрийте до неї загальний доступ усім користувачам.

4. Знайдіть в Інтернеті зображення цікавих місць вашої місцевості та завантажте їх у створену папку.

5. Створіть в окремому документі список посилань на веб-ресурси, звідки було використано зображення, і розмістіть документ у спільній папці.

6. Підготуйте три слайди презентації про ваш населений пункт і збережіть її в спільній папці.

7. Надішліть учасникам групи електронною поштою запрошення для спільної роботи над презентацією, вказавши посилання на неї в Інтернеті.

8. Приміть аналогічні запрошення від двох ваших однокласників.

9. Перегляньте створені презентації ваших однокласників і додайте до них два своїх слайди.

10. Додайте до списку посилань ваших однокласників свої посилання.

11. Перегляньте спільну презентацію у вашому сховищі документів.

12. Відправте подяку своїм однокласникам за дружню роботу, використавши служби миттєвого обміну повідомленнями або електронну пошту.

13. Закрийте свій акаунт і закрийте сайт Google.

14. Повідомте про закінчення роботи вчителя.

Завдання. Створити спільну статтю на тему: «Моя майбутня професія».

Хід роботи.

Для тих, хто не має електронної скриньки на Gmail

1. У рядку Адреса будь-якого браузера введіть http://www.google.com.ua/.

2. Зайдіть на свою  поштову скриньку Gmail.

3.Напишіть листа на адресу shevchukrb@school1-yar.if.ua

Тема листа: Прізвище,ім’я.

Текст листа Тема уроку.

4. У вікні, що з’явилося, натисніть кнопку Створити і виберіть необхідний вид документа. Натисніть кнопку Документ .

5. У наступному вікні, яке схоже на документ текстового редактора MS Word, створіть новий документ.

6. Введіть заголовок статті «Моя майбутня професія».

7. Напишіть вступний абзац статті.

8. Для спільної роботи з документом натисніть кнопку Надати доступ у правій верхній частині вікна, щоб надати доступ всім учням для редагування.

9. У вікні, що з’явилося, введіть адреси поштових скриньок Gmail однокласників або виберіть їхні адреси зі списку контактів.

10. Відкрийте документи 2-х з них і додайте до них по два речення відповідно змісту документа.

11. Відкрийте власний документ і прокоментуйте дописи, які додані до вашого документу.

12. Надішліть свій документ вчителю для оцінювання.


Мета:

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: Комп’ютери, підключені до локальної мережі, мультимедійний проектор, програма PowerPoint, картки із завданнями, текстовий процесор Microsoft Word.

Хід уроку

І Організаційна частина:

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Завдання 1 Пригадайте, які дії виконують наступні клавіші, або комбінації клавіш:

Завдання 2 Вася набрав у тексті всі цифри від 1 до 5 , атоді виконав наступні дії:

Яке число отримав Вася? (2323)

Вася набрав у тексті всі цифри від 1 до 5 , атоді виконав наступні дії:

ІІІ Актуалізація опорних знань.

Завдання 1 Розгадайте ребуси:


1) Буфер, 2) Пошук, 3) Фрагмент.

Завдання 2 Визначте, які з рядків надруковані за правилами вводу:

ІV Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку та мети уроку

Дуже часто текстові документи створюються не з порожнього аркуша, а з частин інших документів. Наприклад, саме так відбувається робота над рефератом – текстові фрагменти збирають з різних джерел, узагальнюють, потім виконують форматування, надаючи документу єдиного оформлення. Звичайно, той текст, який уже є в електронному вигляді, не потрібно набирати повторно – його досить скопіювати або перенести у поточний документ.

Так само виконують компонування в межах одного документа, коли необхідно змінити порядок текстових фрагментів. Об’єкти, з якими виконують такі дії, можуть бути різноманітними – символи, слова, речення, абзаци, сторінки, просто фрагменти тексту. На сьогоднішньому уроці ми з вами навчимось виконувати такі операції як копіювання, переміщення, вставлення та видалення текстових фрагментів. А також одночасно працювати з кількома документами.

(На слайді відображається тема уроку, учні записують її у зошит).

V Пояснення нового матеріалу

Для видалення, вирізування, копіювання і переміщення фрагмента необхідно його виділити. Як можна виділити текст, або фрагменти тексту? (Виділити фрагмент можна за допомогою маніпулятора миша для цього треба встановити вказівник миші на початку фрагменту, натиснути ліву кнопку миші і перемістити покажчик миші в потрібне місце; слово - двічі клацніть це слово; рядок - перемістіть вказівник миші ліворуч від рядка так, щоб він перетворився на спрямовану праворуч стрілку, і клацніть кнопкою миші; речення - утримуючи клавішу CTRL, клацніть будь-де в реченні; абзац - тричі клацніть будь-де в абзаці).

Виділений текст можна копіювати і переміщати як за допомогою буфера обміну, так і засобами редагування "перетягни і відпусти".

Видалення фрагментів тексту

Щоб видалити виділений фрагмент, потрібно:

На панелі інструментів пункту Головна виконати команду Вирізати.

Копіювання та вставлення фрагментів тексту

Щоб скопіювати виділений фрагмент, потрібно скопіювати його до буферу обміну одним із способів:

Курсор уведення перемістити у позицію, куди буде вставлено скопійований фрагмент. Виконати вставляння фрагменту із буферу обміну одним із способів:

Переміщення фрагментів тексту

Щоб перемістити виділений фрагмент з одного місця документу в інше, потрібно вирізати його до буферу обміну одним із способів:

Переміщення фрагментів тексту за допомогою миші

Для переміщення виділеного фрагменту за допомогою миші, потрібно захопити його (клацнути на фрагменті лівою кнопкою миші й не відпускати її) та перетягнути на нове місце.

Для копіювання виділеного фрагменту за допомогою миші, потрібно захопити його (клацнути на фрагменті лівою кнопкою миші й не відпускати її), утримуючи при цьому клавішу Ctrl та перетягнути на нове місце.

Редагування тексту в Word 2007 за допомогою засобу Знайти і Замінити текст Засіб Знайти і Замінити, розташоване на вкладці Основне, дозволяє значно прискорити процесс редагування (правки) великого тексту. Крім того, за допомогою цієї команди можна здійснювати пошук і заміну певних параметрів форматування.

VI Виконання практичної роботи

Завдання практичної роботи складаються з двох частин: практичної і теоретичної. За виконання практичного завдання учні отримують 7 балів, правильні відповіді на теоретичні запитання - 4 бали.

Учням запропоновано набраний текст (Додаток №1), який потрібно відформатувати за вказаними параметрами (Додаток № 2).

п/п

Твердження

Так або ні

Для видалення символу ліворуч від курсору використовується клавіша Del

НІ

Для створення абзацу потрібно натиснути клавішу Tab

ТАК

Розрізнення рядків здійснюється за допомогою клавіші Enter

ТАК

Автоматична перевірка правопису виконується за допомогою пункту меню Вставка - Правопис

НІ

Для збереження текстового документа на комп’ютері виконують команду Файл-Зберегти як

ТАК

Для того щоб закрити текстовий документ можна натиснути комбінацію клавіш Alt+F4

ТАК

Для переключення мови на клавіатурі використовують клавішу Caps Lock

НІ

За допомогою клавіші Shift можна видалити виділене слово чи фрагмент тексту

НІ

Клавіша Back Space дозволяє “з'єднати” рядки

ТАК

Для видалення символу праворуч від курсору використовується клавіша Back Space

НІ

Розмір шрифту у Word задається у кеглях

ТАК

При натисненні на панелі інструментів кнопки відбувається відображення недрукованих символів

ТАК

Фрагмент тексту – це автоматичне розташування тексту відповідно до певних правил

НІ

Для виділення всього тексту у документі потрібно натиснути комбінацію клавіш Alt+А

НІ

Для того, щоб виділити слово у документі потрібно два рази клікнути мишкою по цьому слові

ТАК

Документ Word має розширення txt

НІ



Відповідь на запитання учні записують у бланк для відповідей

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

НІ

ТАК

ТАК

НІ

ТАК

ТАК

НІ

НІ

ТАК

НІ

ТАК

ТАК

НІ

НІ

ТАК

НІ

VI Підведення підсумку уроку

VІІ Домашнє завдання §28.5-28.7, §29.5-29.6 ст. 319 завдання №4, ст. 328 завдання №1.