Урок 63

Визначення теми програмного проєкту. Побудова етапів реалізації програмного проєкту 

Види навчальних проєктів:


 

Мета: формувати вміння практичного застосування знань, умінь і навичок розробки сценарію та інформаційної моделі гри; удосконалювати вміння й навички у стандартах прямого й успішного руху до накресленої мети. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Lazarus.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Сьогодні ми з вами визначимось із темою програмного проєкту та ознайомимось із побудовою етапів реалізації програмного проєкту.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Успіх у сучасному світі багато в чому визначається здатністю людини проектувати своє життя: визначати далеку і найближчу перспективу, знаходити і залучати необхідні ресурси, намічати план дій та оцінювати досягнення поставлених цілей

ІІІ. Опис проєктної роботи

Розповідь учителя з демонстрацією презентації (слайди 4-10)

ІV. Фізкультхвилинка

Релаксація

Слайд 13. Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Об’єднавшись у групи (по 2 учні) створіть інформаційну модель суспільно значимої програми (за вашим задумом), котру у ваших силах реалізувати. Презентуйте цю модель (без практичної реалізації) наступного уроку.


Навчальні проекти. Якими вони бувають?

Сьогодні проекти – обов’язкова форма роботи для учнів будь-якого класу на уроці будь-якого предмету, проте дуже часто проект зводиться до створення учнями презентації з певної теми та демонстрації її загалу. Якими бувають навчальні проекти та чим вони вирізняються – про це читайте далі.

Проектне навчання – це один із видів продуктивного навчання, метою якого є не засвоєння сукупності знань, які пропонують освітні програми. Він спрямований на реальне використання, розвиток та збагачення досвіду учнів, їхніх уявлень про світ.

Навчальний проект – це одночасно і метод навчання, і форма організації освітнього процесу. Він передбачає співпрацю всіх учасників освітнього процесу з метою отримання конкретного результату за певний період – від одного уроку до кількох місяців. При цьому використовують різні технології, методи, засоби навчання, знання та вміння з різних галузей науки.

Робота над проектом потребує від учителя та учнів чимало ресурсів і часу, однак досвід показує, що це варте затрачених зусиль, адже учні бачать конкретний результат – продукт проектної діяльності, а учитель досягає головної мети – навчає їх працювати самостійно, застосовувати знання на практиці, взаємодіяти в команді.

За домінуючими видами діяльності проекти класифікують як дослідницькі, творчі, рольові, інформаційні проекти. Розглянемо їх особливості:

Дослідницький проект:

Творчий проект:

Рольовий проект:

Інформаційний проект:

Окрім типів, варте уваги питання організації дослідницької діяльності учнів в проектах, оцінювання роботи учнів та багато інших. Про все це, а також сучасні підходи до STEM-навчання, ви можете дізнатися на нашому дистанційному курсі “Як спланувати STEM-проект“.