Урок 59

Практична робота №17. Знаходження мінімального, максимального значення списку, сума та середнє значення елементів.

Завдання 1. Черга (12 балів) 

У магазині утворилася черга з 5 покупців. Час обслуговування кожного покупця в черзі подано в таблиці:

| 1 покупець | | 2 покупець | | 3 покупець | | 4 покупець | | 5 покупець |

|    3 хв 15 с   | |    4 хв 45 с   | |    2 хв 30 с   | |  3 хв 05 с    | |  2 хв 35 с    |


У вибраному середовищі програмування створіть проект Черга, у якому можна отримати: 

1) номер покупця, якого обслуговували найкоротший час; 

2) час найтривалішого обслуговування в черзі; 

3) лінійну таблицю або список із сумарним часом очікування свого обслуговування кожним покупцем. 


Завдання 2. Спортивні змагання (10 балів) 

У деяких видах спортивних змагань виступ спортсмена оцінюється десятьма суддями. Із сукупності виставлених ними балів вилучаються найвищий і найнижчий бали. На основі решти балів обчислюється середнє арифметичне, яке й зараховується спортсмену як оцінка його виступу. Судді користуються десятибальною системою, виставляючи оцінки від 0 до 10. У вибраному середовищі програмування створіть проект Спортивні змагання, у якому можна за виставленими суддівськими оцінками та вказаними правилами розрахунку визначити середню оцінку виступу спортсмена. 


Завдання 3. Табель (12 балів) 

У вибраному середовищі програмування створіть проект Табель, у якому реалізовано електронний табель. У проекті передбачте, що в лінійній таблиці задають назви предметів, які вивчає учень. Елементи управління екранної форми передбачають можливість за номером предмета дізнатись оцінку з відповідного предмета; отримати дані про максимальну оцінку з предметів, що вивчаються; кількість предметів, які мають найвищу та найнижчу оцінки; середній бал успішності. 

Мета: Формувати вміння практичного використання знаходження мінімального, максимального значень та суму. середнє значення  елементів списку. Формувати вміння розв’язувати типові завдання, формувати творчі вміння. Переносити знання і способи діяльності, життєвого досвіду в нову ситуацію. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.

Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Python

Хід уроку

І. Організаційний етап

Доброго дня, діти! Сьогодні у нас не простий урок.

На даному уроці ви будете демонструвати свої знання, вміння та навички. Тема нашої практичної роботи № 16 «Довжина списку. Зміна, видалення та знаходження заданих елементів списку»

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд 2).

ІІІ. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок

Слайд 4. Практична робота

Робота з інструктивною карткою

Слайд 5. Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Слайд 6. Повторюємо