Урок 21. Практична робота №8. «Використання логічних функцій для вирішення поставлених задач»
Мета: застосувати на практиці знання з використання логічних функцій. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: табличний процесор.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Привітання з класом
Доброго дня, діти.
Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні в нас незвичайний урок на ньому ми закріпимо на практиці знання отримані на попередніх уроках. Тема нашої практичної роботи «Використання логічних функцій для вирішення поставлених задач».
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).
ІІІ. Актуалізація опорних знань (Слайд 4)
Що таке функція?
Що таке аргумент функції?
Назвіть кілька категорій функцій в Excel.
Чи існують функції без аргументів в Excel?
Як позначають операції відношень?
Що є першим аргументом логічної функції IF?
Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок
Практична робота (Слайд 6)
Слайд 7. Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
Підведення підсумків уроку
Бесіда за питаннями (Слайд 8)
Які функції належать до категорії логічних функцій?
Як можна копіювати формули в Excel?
Чи існують функції без аргументів в Excel?
Що є першим аргументом логічної функції IF?
Яка структура функції у Excel?
Домашнє завдання
Повторити конспект.
Прочитати
Виконати вправи:
9 клас. Урок 21. Практична робота №8. «Використання логічних функцій для вирішення поставлених задач»
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
У власній папці створіть документ Excel
Завдання 1. Визначення результату вступу абітурієнтів.
Перейменуйте Аркуш 1 на Вступ абітурієнтів .
У аркуші Вступ абітурієнтів створити таблицю даного зразку:
Підрахувати суму балів в комірках F4:F11
Виділити комірку G4 і виконати команду Формули – Функція;
Знайти категорію – логічні функція IF
У рядку логічний вираз виділити комірку F4 потім написати >=25;
У рядку істина ввести ‘зараховано’, у рядку хибність – ‘не зараховано’ (текст взяти у лапки ‘ ‘)
Натиснути ОК.
Поставити курсор на маркер авто заповнювання і протягнути до G11.
Зберегти дану таблицю.
Завдання 2. Чи існує трикутник?
Перейменуйте Аркуш 2 на Трикутник.
Визначити, чи можливо існування трикутника зі сторонами a, b, c, якщо вони мають значення які наведені у таблиці. (Трикутник може існувати тоді, коли одночасно виконуються наступні умови: a+b>c; a+c>b; c+b>a. У стовбець Рішення вивести напис "Можливо" або "Не можливо")
Створити на робочому аркуші таблицю згідно ескізу. Ввести значення сторін трикутника.
Зробити активною комірку D3. Викликати Майстер функцій (клацнути на кнопці Вставка функції , яка розташована на рядку формул).
Знайти категорію – логічні функція IF.
У рядку логічний вираз виділити комірку потім
AND ((A3+B3)>C3;(A3+C3)>B3;(C3+B3)>A3);
У рядку істина ввести ‘можливо’, у рядку хибність – ‘не можливо’.
Натиснути ОК.
Поставити курсор на маркер авто заповнювання і протягнути до D10.
Зберегти дану таблицю.
Домашнє завдання: