Урок 51

Введення та виведення табличних величин. Графічний інтерфейс.


from tkinter import *

from tkinter import messagebox

def l():

    s=a.get()

    A=[int(i) for i in s.split()]

    answer = messagebox.askokcancel ( title = "Питання" , message = A )

   

w=Tk()

obj1=Label(text="Введіть список масиву")

obj1.pack()

a=StringVar()

obj2=Entry(textvariable=a)

obj2.pack()

obj3=Button(text="Виконати",command=l)

obj3.pack()


w.mainloop()

from tkinter import *

languages = ["Python", "JavaScript", "C#", "Java", "C/C++", "Swift",

             "PHP", "Visual Basic.NET", "F#", "Ruby", "Rust", "R", "Go",

             "T-SQL", "PL-SQL", "Typescript"]

root = Tk()

root.title("GUI на Python")

scrollbar = Scrollbar(root)

scrollbar.pack(side=RIGHT, fill=Y)

languages_listbox = Listbox(yscrollcommand=scrollbar.set, width=40)

for language in languages:

    languages_listbox.insert(END, language)

languages_listbox.pack(side=LEFT, fill=BOTH)

scrollbar.config(command=languages_listbox.yview)

root.mainloop()


Мета уроку:

навчальна: введення поняття умов та умовних операторів у мові програмування Python; формування уявлення учнів введення та виведення табличних величин у командному інтерфейсі.

Формування навичок додавання введення даних у таблицю.

розвивальна: розвиток у школярів теоретичного та творчого мислення; формування оперативного мислення, напрямленого на вибір оптимальних рішень; розвиток пам’яті, вміння аналізувати, виділяти головне; розвиток пізнавального інтересу в учнів; підвищення творчої активності та інтересу учнів до галузі інформатики.

виховна: виховання інформаційної культури; акуратності та чіткості в роботі; волі до перемоги; винахідливості; вміння працювати у команді.

Тип заняття: урок формування нових знань, умінь, навичок.

Обладнання: ПК, прикладне програмне забезпечення Visual Studio Code чи python, мережа Інтернет, мультимедійне обладнання.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІV. Вивчення нового матеріалу

VIІ. Підсумки уроку

Рефлексія

1. Що нового ви сьогодні дізналися?

2. Чого навчилися?

3. Чи виникали труднощі?

VІІI. Домашнє завдання

ІХ. Оцінювання роботи учнів