Урок 60

Застосування циклу for для опрацювання табличних величин

Застосування циклу for для опрацювання табличних величин.

 

Мета: ознайомити учнів із алгоритмом застосування циклу for для опрацювання табличних величин. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Python.

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

Сьогодні ми з вами продовжимо знайомитись із алгоритмами опрацювання списків та розглянемо алгоритм застосування циклу for для опрацювання табличних величин.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Актуалізація опорних знань (Слайд 3)

Розповідь учителя з демонстрацією презентації (слайди 4-8)

Фізкультхвилинка

Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок

Релаксація

Слайд 11. Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Підведення підсумків уроку

Домашнє завдання

Опрацювати конспект.


Код для знаходження мінімального, максимального, суми та середнє значення кількість елементів у списку для пояснення

from random import *

n=int(random()*100)

A=[int(random()*10) for i in range(n)]

print(A)

min_A=A[0]

max_A=A[0]

sum_A=0

for i in A:

    if min_A>i: min_A=i

    if max_A<i: max_A=i

    sum_A+=i


print("Довжина списку={}".format(len(A)))

print("Мінімальне значення списку={}".format(min_A))

print("Максимальне значення списку={}".format(max_A))

print("Середнє значення списку={}".format(sum_A/len(A)))


Код для пошуку кількість елементів у списку

from random import *

n=int(random()*100)

A=[int(random()*10) for i in range(n)]

a=int(input("Введіть значення елементу для пошуку="))

print(A)

s=0

for i in A:

    if i==a: s+=1

print("Кількість {} у  списку={}".format(a,s))