Урок 18
Тиждень 9.2
Інструктаж з БЖД. Спільна робота з документом.
Практична робота 5
Тема уроку. Практична робота №5 «Спільна робота з документом MS WORD. Живі символи рідного краю»
Мета:
Навчальна: застосування умінь і навичок роботи в текстовому редакторі на практиці, узагальнити знання, навчитися використовувати MS WORD у творчій роботі; навчитися працювати спільно на гул диску.
Розвивальна: розвивати інтерес до предмета, стимулювати логічне мислення, творчі здібності і пізнавальну активність, сприяти профорієнтації.
Виховна: формування особистої відповідальності за власний результат роботи класу, формування емоційно - позитивного напряму на практичну діяльність, сприяти відповідальному ставленню до своїх обов’язків, поважати думку однокласника.
Тип уроку: систематизація та узагальнення отриманих знань, умінь і навичок.
Форма проведення: спільна практична робота з використанням спільних документів на гул диску
Методи навчання: інструктаж, спільна робота, бесіда, опитування.
Обладнання: кабінет комп’ютерної техніки (при дистанційному навчанні це індивідуальні гад жити учнів) , спільний документ на гул диску, пакет завдань для кожного учня в клас румі з посиланням на спільний документ.
Хід уроку
Організаційний момент
Перевіряю, чи всі присутні на уроці.
ІІ. . Опитування за вивченим матеріалом
Як запустити програму MS Word?
Що потрібно зробити щоб вставити в текст малюнок?
Для чого потрібна панель «Форматування»?
Як зберегти текстовий документ?
Як створити таблицю в текстовому документі?
Чи передбачені в MS Word можливості малювання? Які?
Як змінити параметри сторінки?
Як переглянути документ перед друкуванням?
Як загрузити спільний документ з гул диска?
Що потрібно пам’ятати при спільній роботі з документом?
Інструктаж з техніки безпеки при роботі з комп’ютером за інструкцією №68. Самостійна робота з спільним документом. Перевіряємо чи учні можуть працювати з спільним документом і перевіримо призначення кнопок на панелі інструментів текстового редактора. В додатках до уроку відкриваємо посилання на спільний документ «Самостійна робота «Призначення кнопок текстового редактора» Вписати відповіді, тільки під тим номером , який у вас у класному журналі, чужі заповнювати непотрібно.
Вигляд спільного документа «Самостійна робота «Призначення кнопок текстового редактора» подано нище.
Номер за списком
Кнопка
Назва кнопки її функції
Кнопка
Назва кнопки її функції
Кнопка
Назва кнопки її функції
1.
2
3
4
5
Мотивація навчальної діяльності.
Доброго дня учні! Ви всі прекрасно знаєте, що наш клас працює над проектом «Живі національні символи». Ми з вами займалися пошуком інформації, а тепер слід узагальнити отриманий матеріал. Ми вирішили, що створимо брошуру, у якій відобразимо всі зібранні матеріали. Оформлення брошури розділимо на 5 блоків:
Блок створення обкладинки.
Блок створення візитної картки учасників проекту.
Блок оформлення пунктів «Зміст».
Блок оформлення пунктів «Література».
Блок оформлення робочих матеріалів (однієї з частин, наприклад «Використання живих символів у геральдиці»).
Цей вид роботи я пропоную зробити на конкурсній основі. Уявимо що ми дизайнери і нас попросили оформити брошуру. Кожний учень виконує самостійно, але відповідно до блоків і зберігає в спільному документі на гул диску під назвою «Живі символи рідного краю.».
Практичне завдання виконує самостійно кожен учень за матеріалами
проекту, учню дається матеріал в папці «Додатки» , який він повинен
відредагувати, роботи оцінюються індивідуально і зберігатися в
спільному документі на гул диску під назвою «Живі символи рідного краю.».
Учень.
Створити обкладинку брошури за зразком.
Учень
Створити візитну картку учасників проекту (за допомогою панелі «Малювання»).
Учень
Оформити пункт «Зміст». (За допомогою таблиць і списків).
Учень
Оформити пункт «Використана література». (За допомогою таблиць і списків)
Учень
Оформити робочі матеріали проекту з теми «Використання живих символів нашого краю» з використанням набору і редагування тексту, а також вставки малюнка в текст і обтікання малюнка в тексті.
Підбиття підсумків уроку й оцінювання творчої роботи учнів.
Домашнє завдання
Підготуватися до тематичної атестації з теми «Текстовий редактор».
Домашнє завдання: § 1-2 (1,2)