Урок 61

Практична робота №18. Застосування циклу for для опрацювання табличних величин. 

Задання 1(6 балів). 

Створіть програму Опрацювання списку, за допомогою якої виконується повний аналіз цілочисленого списку за кожним із цих пунктів:

Задання 2 (6 балів). 

Cтворіть проект гри Відгадай число. Користувач вводить число, яке, на його думку, може міститися в лінійній таблиці з 10 цілих чисел, що генеруються випадково від 1 до деякого випадкового цілого числа. Якщо таке число відгадане, то гра припиняється й виводиться повідомлення про перемогу; якщо після 5 спроб число не вгадують, то гра припиняється з повідомленням про невдалі спроби. У грі можуть бути підказки, які спрямовуватимуть користувача на правильний вибір значення.

from random import *

n=int(random()*100)

A=[int(random()*10) for i in range(n)]

Код для знаходження мінімального, максимального, суми та середнє значення кількість елементів у списку

from random import *

n=int(random()*100)

A=[int(random()*10) for i in range(n)]

print(A)

min_A=A[0]

max_A=A[0]

sum_A=0

for i in A:

    if min_A>i: min_A=i

    if max_A<i: max_A=i

    sum_A+=i


print("Довжина списку={}".format(len(A)))

print("Мінімальне значення списку={}".format(min_A))

print("Максимальне значення списку={}".format(max_A))

print("Середнє значення списку={}".format(sum_A/len(A)))


Код для пошуку кількість елементів у списку за умови

from random import *

n=int(random()*100)

A=[int(random()*10) for i in range(n)]

a=int(input("Введіть значення елементу для пошуку="))

print(A)

s=0

for i in A:

    if i==a: s+=1

print("Кількість {} у  списку={}".format(a,s))


Мета: Формувати вміння практичного використання знаходження мінімального, максимального значень та суму, середнє значення  елементів списку з використанням циклу for. Формувати вміння розв’язувати типові завдання, формувати творчі вміння. Переносити знання і способи діяльності, життєвого досвіду в нову ситуацію. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.

Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Python

Хід уроку

І. Організаційний етап

Доброго дня, діти! Сьогодні у нас не простий урок.

На даному уроці ви будете демонструвати свої знання, вміння та навички. Тема нашої практичної роботи № 16 «Довжина списку. Зміна, видалення та знаходження заданих елементів списку»

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд 2).

ІІІ. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок

Слайд 4. Практична робота

Робота з інструктивною карткою