«___»__________ 20___ року

Урок №59. Виконання індивідуальних і групових навчальних проектів.

Мета: розвивати навички робота учнів над проектами на задану тему індивідуально чи в групах. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Встановити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.

Тип уроку: закріплення знань, умінь та навичок;

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Python

Хід уроку

І. Організаційний етап

Доброго дня, діти.

Сьогодні на уроці перед вами буде поставлена проблема задача котрі потрібно буде вирішити індивідуально чи в групах.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок

Практичне завдання (Слайд 5)

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.

Підведення підсумків уроку

VIІ. Домашнє завдання

Слайд 7. Повторити вивчений матеріал



Задача 1: Вчені зафіксували початок поширення епідемії. На період фіксацій було інфіковано X людей. Епідемія за один день додає в ряди інфікованих Y% від попередньої кількості інфікованих. Дізнатись скільки інфікованих буде через днів.
Рівень 1-2 (1-6 бали)
Створити програму «Пандемія»
Створити вікно за зразом:

Рівень 3-4 (7-12 балів)
Запрограмувати кнопку «Показати результат»
Алгоритм роботи
– Присвоїти текстовим полям змінні
– Створити цикл з лічильником
Для змінної і повторювати n разів (час поширення вірусу – дні)
Для змінної x присвоюємо значення =  кількість інфікованих людей множимо на швидкість інфікування і  додаємо до початкового значення x
Підказка:


Задача 2.

Створити програму, яка малює знак "вїзд заборонено" на полотні Canvas. Знак має бути розташований посередині полотна. Розмір полотна повинен бути 400 на 400 пікселів. Знак складається з червоного зовнішнього кола та білого внутрішнього кола. Розташування зовнішнього білого кола повинно мати координати: верхнього лівого кута (100, 100) ) та нижнього правого кута (300, 300). Розташування внутрішнього червоного кола повинно мати координати: верхнього лівого кута (110, 110) та нижнього правого кута (290, 290). Крім того, всередині знаку повинен бути розміщений прямокутник білого кольору, який має координати верхнього лівого кута (130, 180) та нижнього правого кута (270, 220).

Задача  3.

Створити програму, яка малює знак "Регульоване перехрестя" на полотні Canvas. Знак має бути розташований посередині полотна. Розмір полотна повинен бути 400 на 400 пікселів. Створити на полотні червоний трикутник з вершинами (200, 100), (50, 300), (350, 300), всередині якого розташовується білий трикутник з вершинами (200, 130), (90, 280), (305, 280). У білому трикутнику розміщуються три кола різних кольорів: червоне з координатами кутових точок (220, 190), (180, 150), жовте з координатами (220, 235), (180, 195) та зелене з координатами (220, 278), (180, 240).

Задача 4.

Створити вікно з назвою "Знак Головна Дорога" та розміром 400x400 пікселів. На полотні Canvas необхідно намалювати знак "Головна Дорога", який складається з білого зовнішнього ромба з чорним контуром та вершинами в точках (200, 100), (300, 200), (200, 300), (100, 200), всередині якого знаходиться жовтий ромб з чорним контуром та вершинами в точках (200, 140), (260, 200), (200, 260), (140, 200

Домашнє завдання: повторити §1-10