1. Тема уроку:

Поняття комп’ютерної графіки. Растрові та векторні зображення, їхні властивості.

Основні поняття:

Комп'ютерна графіка — 1) розділ інформатики, який вивчає методи цифрового синтезу і обробки візуального контенту; 2) вид сучасного мистецтва, яке також називають цифровим, що входить до загального медіа-арту — зображення, які створюються, перетворюються, оцифровуються, обробляються і виводяться засобами обчислювальної техніки, включаючи апаратні і програмні засоби, рухома комп'ютерна графіка називається комп'ютерним відео або комп'ютерною анімацією.

Види комп'ютерної графіки:

  • Растрова графіка - коли малюнок розбивається на маленькі квадрати (пікселі). Кожен піксель має свій колір. Такі зображення мають характеристики глибина кольору від 2 і більше кольорів, кількість пікселів висоту та ширину - 640х480, 800х600, 1024х768 і більше пікселів, та кількість пікселів на дюйм - 72 dpi. Мають порівняно великий розмір, оскільки комп’ютер зберігає параметри всіх точок зображення.

  • Векторна графіка - коли малюнок відображається за допомогою геометричних лінія, коло, прямокутник. Можна розділити на окремі складові частини і кожну редагувати незалежно від інших. Близькі аналоги – слайди мультфільмів, представлення математичних функцій на графіку.

  • Фрактальне зображення - будуються з подібних між собою елементів. Зображення відтворюється виключно за рівняннями. Близьким аналогом є будова сніжинки, кристалу.

  • Тривимірне зображення - для створення реалістичної моделі використовують об’ємні геометричні примітиви.


Домашнє завдання: § 1