Урок 22


Інструктаж з БЖД. Опис алгоритмів із циклом із параметром мовою програмування

Цілі:

Очікувані результати: учень/учениця

Тип уроку: комбінований.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, комп’ютерна презентація.

Програмне забезпечення: середовище програмування Python.

Хід уроку


І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Дайте відповіді на запитання:

1) Як порівнюють значення величин у програмах?

2) Які операції можна виконувати над логічними величинами?

3) Як описати алгоритмічну структуру розгалуження мовами програмування?

ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності

IV. Формування вмінь та навичок (З елементами демонстрації комп’ютерної презентації)

Для того, щоб описати повторення визначену кількість разів, використовують оператор циклу з лічильником.

for i in range(<діапазон>):

 <команда > 



Величина параметра циклу, його початкового та кінцевого значень можуть бути цілими числами або належати до деякого списку.

Крок зміни циклу автоматично рівний одиниці.

Для визначення діапазону значень параметра у програмах мовою програмування Python можна скористатися функцією range:

Вивести числа, кратні 5, від 5 до 25.

Програма Пояснення Результат виконання


 mas=[5,10,15,20,25]

 for i in mas:

     print i 


 Вводимо змінну mas, в якій записуємо потрібні значення чисел

 Організовуємо проходження

змінної i в циклі for по mas

       Друкуємо значення параметра i : 

 5

 10

 15

 20

 25


 


   Завдання № 2

     Вивести числа, кратні 5, від 5 до 25. Порахувати їх суму.

Програма Пояснення Результат

виконання


 sym=0

 mas=[5,10,15,20,25]

 for i in mas:

      sym=sym+i

      print i

 print &#39;sym=&#39;, sym    


 Початкове значення суми елементів sym=0. 

 Вводимо змінну mas, в якій записуємо потрібні значення чисел.

 Організовуємо проходження змінної i в циклі  for по mas. 

 Додаємо до попереднього значення суми значення поточного елемента i  та друкуємо ййого значення. 

 Після завершення виконання циклу роздруковуємо отриману загальну суму елементів.


  &gt;&gt;&gt; 

  5

  10

  15

  20

  25

  sym= 75


 


Робота за комп’ютером

1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

2) Інструктаж учителя.

3) Практична робота за комп’ютерами.

4) Вправи для очей.

VIІ. Підсумки уроку

VІІI. Домашнє завдання

Підручник § 22 ст. 143-150

ІХ Оцінювання роботи учнів

Прочитати :