Поштова служба Інтернету. Електронна скринька та електронне листування. Електронна адреса поштової скриньки. Створення електронної скриньки. Надсилання та отримання повідомлень.

Цілі:

Тип уроку: засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Chrome

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Саме електронна пошта є тим базовим сервісом в мережі, який був створений одним із перших для того, щоб люди могли спілкуватись. І до тепер вона не вийшла з моди, бо де б ви тільки не реєструвались всюди потрібна електронна пошта. Та перш ніж приступити давайте перевіримо чи не забули ви правила поведінки в кабінеті інформатики (Слайд2).

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1. Який комп’ютер називають сервером?

2. Що таке обліковий запис користувача? Для чого його створюють?

3. Які служби Інтернету ви знаєте? Яке їх призначення?

IV. Вивчення нового матеріалу

Слайд4. І так давайте для початку дамо визначення цій самій електронні пошті. Електронна пошта - це служба Інтернету, призначена для пересилання комп’ютерними мережами повідомлень (електронних листів) від деякого користувача одному чи групі адресатів. Часто цю службу називають e-mail (англ. electronic mail - електронна пошта). І так ми зрозуміли, що це служба для обміну повідомленнями. Доречі написавши одне повідомлення ви можете його надіслати відразу декільком адресатам. Це набагато зручніше ніж писати звичайного листа і нести на поштове відділення.

Слайд5. Основною і найбільш вагомою перевагою електронної пошти є швидкість. Саме ця ідея лягла в створення першого сервісу під назвою Mail ще в далекому 1965 році. Електронна пошта імітує роботу звичайною пошти просто передача даних безкоштовна та в десятки тисяч швидша (миттєва). Всім нам відома пошто, що є в нашому населеному пункті. Що нам потрібно зробити, щоб відправити лист? Взяти аркуш, ручку, написати лист, запакувати в конверт вказавши відправника та отримувача з конкретною адресою. Потім ми несемо лист на поштове відділення і кладемо в поштову скриньку. Через декілька днів поштар має принести отримувачу лист. І як це ж довго, щоб ви отримали відповідь. Тому, електронна пошта компенсує це і працює ідентично, як звичайна, просто в електронному вигляді.

Слайд6. І так де ж цю саму скриньку зареєструвати? Для цього існують спеціальні безкоштовні сервіси (сервери): gmail.com, ukr.net, meta.ua.

Слайд7. Кожна скринька має своє унікальне ім’я і воно складається з трьох основних частин: власне ім’я (має бути унікальним і ніким не зайнятим на сервері), комерційного ет, або собачки, або равлика – @ та адреси сервера (той сайт на якому зареєстрована електронна скринька. В імені скриньки можна використовувати латинські літері, цифри, крапки тире та нижні підкреслення. Всі інші символи недопустимі.

Слайд8. Може виникнути питання – «Якщо на одному сервері зареєстровано багато скриньок то як мені захистити свою переписку, щоб жодна інша людина не могла їх прочитати?» Для цього при реєстрації адреса електронної скриньки є логін – ім’я користувача на сайті (часто виступає як нікнейм та не відповідає дійсному імені людини), та користувач придумує власний пароль (можна використовувати всі доступні символи, часто мінімальна довжина паролю має складати 6 символів). Ось як ви бачите логін користувача Оксана є Oksana-7878@gmail.com та її пароль ховається за зірочками, щоб навіть коли вона вводить його ніхто з оточуючих не підглянув. Кожна зірочка відповідає за один введений символ.

Слайд9. Відвідаємо сайт ukr.net

Слайд10. Потрапивши на сайт звернемо увагу на посилання «Реєстрація» натиснемо на нього.

Слайд11. На цьому кроці Вам необхідно придумати унікальне ім’я яке не схоже з будь яким іншим (частинку равлик та сервер сайт додасть самостійно). Двічі потрібно ввести придуманий пароль, вказати справжнє ім’я та прізвище, вибрати стать вказати ім’я відправника та номер телефону. Номер телефону вводиться для того, щоб перевірити чи ви реальна людина, тому що в мережі є спеціальні роботи-програми, які можуть самостійно реєструватись на сайтах та розсилати спам – небажана реклама для користувачів або навіть віруси.

Слайд12. Створивши свою скриньку ми відразу можемо написати лист натиснувши на відповідну зелененьку клавішу.

Слайд13. Для написання листа перед Вами відкриється спеціальна форма де необхідно вказати адресу отримувача (електронну скриньку), тему – це заголовок вашого листа. Так я є твір і він має заголовок в якому відображається про, що саме буде йти мова так і в e-mail має бути тема. І власне лист в якому ви вказуєте своє повідомлення. Ось після створення скриньки разом з учнями 4 класу ми відразу вирішили повідомити учнів 5 класу, що ми зареєструвались.

Слайд14. Коли лист надіслано ми побачимо повідомлення про успіх. Коли нам надходить лист відразу з’являється відповідне повідомлення у папці «Вхідні». Також тут є додаткові папки «Чернетки» - коли ми щось писали та недописали та «Надіслані» - тут зберігаються відправлені нами листи.

Слайд15. Перейшовши у папку «Вхідні» жирним шрифтом будуть відображатись листи, які ще не прочитані. Для прочитання достатньо натиснути на тему листа.

Цікаво знати

Слайд16. Літаючий дрон від компанії FaceBook буде літати та безкоштовно надавати доступ до мережі Інтернет через Wi-Fi

V. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок

Слайд17. Перевіримо, як ви зрозуміли тему уроку та виконаємо декілька завдань.

Слайд18. Вкажіть, які адреси електронних скриньок записані без помилок та з помилками:




Слайд19. Визначіть сервер та логін адрес електронних скриньок

Електронна скринька

Сервер

Логін







ivanenko@gmail.com









miha01552@ukr.net









Miss.natalka225@meta.ua






Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Вії опускаються...

Очі закриваються...

Ми спокійно відпочиваємо... (2 рази)

Сном чарівним засипаємо...

Наші руки відпочивають...

Важчають, засинають...(2 рази)

Шия не напружена,

А вона розслаблена...

Губи трохи відкриваються...

Так приємно розслабляються. (2 рази)

Дихається легко, рівно, глибоко.

Ми чудово відпочиваємо.

Сном чарівним засипаємо...

Слайд20-21. Потренуємось над створенням електронної скриньки та надсиланням повідомлень разом з вчителем



VI. Підбиття підсумків уроку

VII. Домашнє завдання

Створити власну електронну скриньку на надіслати лист з своїм прізвищем та ім’ям на адресу tsupa.v.v@gmail.com

Опрацювати вивчений матеріал. Підготуватись до тестової перевірки знань.


Прочитати :

Виконати:

VII. Домашнє завдання:

Створити власну електронну скриньку на надіслати лист з своїм прізвищем та ім’ям на адресу tsupa.v.v@gmail.com

Опрацювати вивчений матеріал. Підготуватись до тестової перевірки знань.