Українська мова


Тема. Складні речення з різними видами зв'язку

Для засвоєння теми необхідно повторити поняття: - "Складносурядне речення";- "Складнопідрядне речення";- "Безсполучникове складне речення".

Завдання. Опрацювати за підручником параграф 29. Виконати вправи №№ 359, 360, 361.

У вправі № 359 підкреслити граматичні основи.

У вправі № 360 визначити вид зв'язку між частинами. Зразок: 1. Святкове почуття наповнює дитячу душу, і я тішу себе , бо скоро до нас завітає справжня казка. ( 1-2 частини - сурядний зв'язок, 2-3 - підрядний причини).

За схемами вправи № 361 скласти речення і надіслати на мою електронну адресу:

novikovasvitlana18@gmail. com


Добрий день, шановні здобувачі освіти. Наша наступна тема: "Контрольний письмовий твір у публіцистичному стилі на суспільну тему. «Краса людських взаємин», «Я вірю в майбутнє твоє, Україно!», «Творімо добро».

Ви маєте написати роботу на 2 сторінки і надіслати мені до 17.04.2020 Виберіть одну із зазначених тем і розкрийте у власному творі. Стиль - публіцистичний.



Особливості твору на суспільно-політичну тему.

1. Робота над твором-роздумом на суспільно-політичну тему передбачає з'ясування проблем, що стосуються життя і політики нашої держави.

2. Композиція тексту-роздуму має такі обов'язкові компоненти, як теза (основна думка), докази (аргументи), приклади із суспільного життя, висновок . Теза, як правило, міститься на початку висловлювання, проте іноді перед нею ще буває невеликий вступ.

3. Характерним для творів-роздумів є вживання вставних слів (на мою думку, по-моєму, наприклад, скажімо) і речень (Я вважаю,що …; Я думаю, що …), що служать засобами зв'язку між реченнями та абзацами. Крім того, для творів-роздумів на суспільно-політичні теми характерне активне вживання суспільної лексики.

4. Змістовність і переконливість складеного твору-роздуму залежить від уміння дібрати, осмислити найцікавішу інформацію з газет, журналів, радіо- і телепередач й інтерпретувати її відповідно до обраної теми твору.