Урок 28

Весну зустрічаємо

Привіт, друже! Сьогодні наш урок знов присвячений музиці та весні. Багато хто з композиторів, надихнувшись весняними змінами у природі, створював чудову музику. Хочу познайомити тебе з одним з них.

Це - Антоніо Вівальді. Він жив 300 років тому в Італії. Тільки подумай, стільки часу пройшло, а люди продовжують слухати його музику, і вона дуже подобається їм!


Найвідоміші в наш час твори А. Вівальді - це чотири концерти, які поєднані спільною думкою та назвою, - "Пори року". Концерт - це великий твір для оркестру. Кожен з концертів має свою назву: "Весна", "Літо", "Осінь", "Зима". Ти зараз почуєш фрагмент концеру "Весна". Уважно слухай і почуй в музиці і спів пташок, і дзюрчання струмка, і шорох листя на деревах, а головне, відчуй чудовий весняний настрій геніальної музики.


Є два способи виконання музики: за допомогою інструментів і голосом. Музика, яка зараз прозвучала, була виконана на інструментах і має назву - інструментальна.

А якщо людина, чи декілька людей співають, то вони виконують вокальну музику.

Ти знаєш, що всі звуки, які виконують музиканти, можна записати спеціальними знаками - нотами. Ноти, як і звуки, бувають різної тривалості - короткі і довгі. Пам`ятаєш, ми на уроках плескали ритм за ритмічним рисунком, який був записаний на дошці? Пропоную тобі вправу, яка допоможе згадати про тривалості нот.

Послухай та поплещи.


А тепер для тебе - ритмічна гра "Грибочки". Великий грибочок - довший звук, маленький - короткий. Плещи в долоні, слухаючи музику.


Зараз час вокальної музики. Що ти будеш робити? Правильно, співати. Оскільки наш урок присвячений весні, то і розспівка весняна. Співай її, правильно дихаючи та чітко вимовляючи слова.


Спеціально для тебе - нова пісенька "Весняна хмаринка". Спочатку послухаїй, а потім співай та запам`ятовуй.


Давай підведемо підсумок уроку.

Який композитор писав музику, присвячену весні?

Яка музика називається інструментальною?

Яка музика називається вокальною?


Ти молодець! До зустрічі!