Образотворче мистецтво

24.04.2020

Фото робіт надсилайте на Viber

17.04.2020

10.04.2020 (п’ятниця)

Ви вже знайомі з поняттям орнамент. Орнамент — це візерунок, побудований на ритмічному чергуванні та поєднанні елементів .

Пригадайте, де ми використовували орнаменти?

Орнамент завжди відігравав дуже важливу роль в оздобленні будь-яких виробів. Це вишиванки, рушники, керамічні та дерев’яні вироби, килими і навіть писанки . ьНаш посуд був би нецікавим, навіть сумним, якби його не прикрашали орнамент або якесь зображення.

Мова орнаменту є найдавнішою мовою. Вона виникла задовго до того, як людина навчилася писати. Орнаменти та візерунки, якими людина прикрашала свій побут, слугували не лише для краси, а й несли певну інформацію. І сьогодні майстри декоративно-прикладного мистецтва зберігають і передають знання, пов’язані з символікою орнаментів.

Пригадайте: назва орнаменту залежить від тих елементів, з яких він складається. Орнамент може бути геометричним (якщо складається з геометричних фігур), рослинним (складеним із зображень листя, гілок, квітів, плодів), тваринним (що складається із зображень тварин), а іноді для орнаментів використовують й зображення фігури людини (антропоморфний орнамент) або поєднання різних зображень, і тоді орнамент називається змішаним.

Перегляньте відеоурок, та створіть свій орнамент для вишиванки.

Фото своїх робот надсилайте мені на Вайбер

03.04.2020(п'ятниця)

Тема: "Декоративно-ужиткове мистецтво. Орнамент. Створення орнаменту для оздоблення закладки для книжки "

  1. Про справжній твір мистецтва говорять: «Зроблено з душею». У народі називають душею саму суть, зміст художнього образу. Народні майстри — тонкі й чуйні художники, а ще во­ни — мудрі філософи, які вкладають у свої твори глибокий зміст. Уся їхня праця, усі помисли — на щастя, на радість людям.

Сьогоднішній урок — це ще один крок у світ прекрасного.

  1. Прочитайте текст с. 92 підручника " Мистецтво".

  2. Сьогодні ви будете створювати орнамент для закладки. Ви можете обрати два варіанта с. 93.

  3. Виготовлену закладку сфотографуйте і відправте мені на Вайбер.

  4. Сьогодні ми продовжили знайомство з декоративно-ужитковим мистецтвом, візерунком, орнаментом, вишивкою. На якийсь час ви знову перетворилися на майстрів. Ваша уява мандрувала чудовою країною народного мистецтва. Минають роки й століття, змінюється мода, але ніщо не за­тьмарить краси вишитих речей. Вони житимуть поряд із нами, милуючи наше око.