Віди і жанри кінематографу

Ми вже не уявляємо собі життя без фото, кіно, відео. Фото- і кінокадри стають історичними документами, бо закарбували для нащадків минуле, і з часом стають все ціннішими.

7 січня 1839 на засіданні Паризької академії наук було повідомлено про винахід апарата - дагеротипу, за допомогою якого можна отримати візуальні зображення об`єктів на світлочутливих матеріалах. Так почалася ера фотографії. Протягом наступних 50-ти років винахідники в різних країнах захопилися ідеєю зафіксувати зображення, що рухається. Для розв`язання цієї задачі потрібно було три винаходи: гнучкої світлочутливої плівки, апарата хронофотографічної зйомки, та проектора зображень, що швидко змінюються. Коли ці винаходи з`явилися, народилося явище, яке дуже впливає на культуру та мистецтво і є найпопулярнішим видом мистецтва - кінематограф. Це сталося у 1895 році.

Що таке кіно? Дай своє визначення.

Батьками кінематографу стали французькі винахідники брати Луї та Огюст Люм`єр. Вони винайшли апарат, який назвали - cinematographe. І почали знімати перші документальні фільми. Було знято 1500 маленьких фільмів на 1-2 хвилини. Кіносеанси проходили під акомпанемент фортепіано або саксофону.


Подивись один із перших фільмів в історії. Він має назву "Прибуття поїзда на вокзал Ла Сьота". Його автори - брати Люм`єр. 28 грудня 1895 року у маленькому кафе в підвалі одного з паризьких будинків відбувся історичний кіносеанс. Глядачі були налякані "живою фотографією". Ось відгук свідка тієї події: "Ми сиділи з відкритими ротами, остовпівши від здивування, вражені дознемоги".


На той час кіно ще не вважалося мистетцтвом. Це був технічний атракціон. Протягом 20-го століття кінематограф бурхливо розвивався, і з часом почали виділятися види та жанри кіно.

У кожному мистецтві є свої засоби виразності.

Які художні засоби кінематографу?

План - це масштаб зображення на екрані.

Ракурс - "кут" зору камери (верхній, нижній, прямий).

Планування простору, фон.

Монтаж - механічне та логічне поєднання кадрів

Домашнє завдання

Обов`язково для всіх:

1. Знати інформацію, яка міститься в даному уроці.

2. підручник стор. 112-123

На вибір одне завдання (також обов`язково до 16.04):

- Переглянути фільм "Вогні великого міста", скласти відгук (текстовий документ).

- Переглянути фільм "Человек с бульвара капуцинов"(не плутати з фільмом "Человек с бульвара капуцинОК") - скласти відгук.

Опрацювати тему"Ознаки якісної кінострічки" (роботу оформити як текстовий документ, зробити скрін, переслати на viber або telegram 0667570353

За бажанням (до 23.04)

- Відзняти документальний або "німий" фільм за власним сценарієм. Нехай тобі допоможе твоя сім`я або друзі (не порушуючи правил карантину).