Технології

Тенденції розвитку дизайну XXI століття

Найчастіше поняття стилю сьогодні застосовується щодо дизайну інтер’єру. Серед сучасних стилів найпоширенішими є авангард, біодизайн, ф’южн, футуродизайн, авторський дизайн тощо.

Авангардний дизайн інтер’єру часто ґрунтується на контрасті. Найбільш непоєднувані кольори та форми поєднуються саме в авангарді.

Найчастіше поняття стилю сьогодні застосовується щодо дизайну інтер’єру. Серед сучасних стилів найпоширенішими є авангард, біодизайн, ф’южн, футуродизайн, авторський дизайн тощо.

Авангардний дизайн інтер’єру часто ґрунтується на контрасті. Найбільш непоєднувані кольори та форми поєднуються саме в авангарді.

Стиль авангард-дизайну в інтер'єрі

ЦЕ ЦІКАВО

Слово «стиль» походить від назви стародавнього інструмента для письма. Стиль, або стило, — це загострений стрижень з кістки, металу, деревини, яким видряпували текст на глиняній дощечці або на бересті.

Цей стиль формується засобами ритму, кольору й форми. В інтер’єрі цього стилю застосовуються майже будь-які матеріали, але перевага надається найсучаснішим: новим видам штукатурки, шпалер, лакофарбових матеріалів, ламінованим покриттям тощо.

Важливою ознакою організації інтер’єрного біодизайну є створення відчуття затишку, свіжості, легкості, простору, в якому легко працювати й відпочивати. Для цього в інтер’єрі використовують кімнатні рослини, акваріуми, бамбукові шпалери тощо.

Стиль біодизайну в інтер'єрі

У біодизайні переважають натуральні, екологічні, безвідходні матеріали. Так, наприклад, шпалери мають добре пропускати повітря, але протистояти проникненню вологи, не містити у своєму складі акрилового або вінілового покриття. Робочі поверхні кухонних столів, підвіконня можуть бути виготовлені з природного каменю, яким також можна облицювати підлогу. Але здебільшого для виготовлення предметів інтер’єру в біодизайні застосовується натуральна деревина, яку за необхідності можна обробити екологічно чистими фарбами.

Стиль, у якому поєднується кілька традицій, напрямків в одному дизайні інтер’єру, називається ф’южн.

Стиль ф'южн-дизайну в інтер'єрі

Починаючи з 90-х років минулого століття, поняття «ф’южн» широко застосовується в музиці, кулінарії, одязі, дизайні інтер’єру. Цей стиль дозволяє розмістити в просторі все що завгодно та створити при цьому гармонійні зв’язки між різноманітними предметами й архітектурними елементами.

Стиль ф’южн «зобов’язує» інтер’єр бути легким і життєрадісним, йому не властиві чіткі горизонталі й вертикалі, поділ на зони та чітке функціональне призначення окремих приміщень. Дизайнери вважають, що стилю ф’южн притаманні м’які, навіть округлі форми, арки, великі вікна. У декорі сміливо можна використовувати японські ширми, африканські маски, яскраві індійські тканини й китайські паперові ліхтарики в поєднанні зі стриманим дизайном м’яких меблів.

Дизайном майбутнього називають футуродизайн.

Футуродизайн у сучасному світі відповідає поняттю «інновація», це — умоглядний дизайн, який створює не стільки артефакти, скільки саме майбутнє. Об’єктами пильної уваги футуро-дизайнерів є одяг, житло, техніка майбутнього.

Виокремлюють також стилі авторського дизайну. Найчастіше це моделювання простору й освітлення з використанням найнеобхідніших предметів інтер’єру, простих геометричних форм і нейтральних кольорів (чорного, сірого) у приміщенні. Найбільше значення в авторському інтер’єрі має правильно спланований простір. Головне, що відрізняє авторський стиль від інших стилів, — наявність м’якого, розсіяного освітлення, відчуття простору, мінімум внутрішніх перегородок, велика кількість і площа вікон. Авторський стиль в інтер’єрі характеризується прагненням максимально з’єднати житловий простір із навколишнім світом.

Авторські стилі в дизайні інтер'єрів

ЦЕ ЦІКАВО

За часів козацтва пройти на Запорізьку Січ можна було тільки з «дизайнерським» паролем — індивідуальною дерев’яною ложкою, виготовленою довіреним майстром.

Домашня робота.

1. Аналіз предметів інтер'єру

Послідовність виконання роботи:

1. Ознайомитись із запропонованими вчителем або зображеними на малюнку виробами інтер’єрного призначення.

2. Здійснити аналіз застосування конструкційних матеріалів для виготовлення цих виробів.

3. Визначити приналежність виробу до певного стилю дизайну інтер’єру.

4. Запропонувати можливість використання даного виробу в певному середовищі.

5. Обрати 1-2 зразки виробу та запропонувати ідеї щодо покращення їхнього дизайну.

6. За поданим зразком накреслити таблицю в зошиті та заповнити її.


№ з/п Назва виробу Конструкційний матеріал Стиль дизайну Середовище застосування

1 Годинник настінний Дерево, пластик Класичний Вітальня, кабінет


Виконані роботи надіслати на електронну пошту за адресою gurba6228@ukr.net

Працюємо творчо й самостійно

Архітектурне проектування «Дизайнер дачний дім зведе з декоративних літер Де»

Відшукайте інформацію про використання китайського вчення фен-шуй у дизайні середовища. Які рекомендації фен-шуй будуть доцільними при створенні інтер'єру й екстер'єру дачного будинку?

Завдання архітектору: придумати різні варіанти написання друкованої букви Д. Намалювати ескізний малюнок дачного будинку з букви Д: фундамент, стіни, дах, димар, вікна, двері, східці до дверей тощо.

Завдання дизайнеру інтер'єрів: зробити ескізні малюнки меблів для дачного будинку з використанням друкованих літер (наприклад, м'якого знака для крісла чи дивана тощо).