Правила пожежної безпеки в зимовий період

Шановні учасники освітнього процесу! Зверніть увагу на дотримання правил пожежної безпеки в зимовий період!

Правила пожежної безпеки

Не секрет, що пожежі найчастіше відбуваються від безтурботного ставлення до вогню самих людей. Значна частина пожеж відбувається у житлі. Тут загибель і травматизм людей від диму і вогню становить 9 випадків із 10. Основними причинами пожеж в побуті є: необережне поводження з вогнем при палінні і приготуванні їжі, використання електропобутових приладів, теле-, відео-і аудіотехніки, не адаптованих до вітчизняної електромережі, проведення електрозварювальних робіт при ремонтних роботах у квартирах, дитячі пустощі з вогнем.

Пожежна безпека в квартирі

Не залишайте без нагляду сірники, включені електроприлади, особливо праски, обігрівачі, телевізор, світильники тощо. Йдучи з дому, не забудьте їх вимкнути.

Не сушить білизну над плитою. Вона може спалахнути.

Не забувайте вимкнути газову плиту. Якщо відчули запах газу, не запалюйте сірників і не вмикайте світло. Терміново провітріть квартиру.

Діти, ні в якому разі не запалюйте сірники, феєрверки, свічки або бенгальські вогні у будинку без дорослих.

Пожежна безпека в приватному будинку

В приватному будинку з пічним опаленням дітям не слід підходити до печі та відкривати пічні дверцята. Звідти може вискочити розпечений вуглик або іскра і стати причиною пожежі.

Не торкайтеся голими руками до металевих частин печі. Ви можете отримати серйозний опік. Будьте обережні з пічною заслінкою. Якщо її закрити завчасно, в будинку накопичиться чадний газ, і можна задихнутися.

Пожежна безпека в лісі

Пожежа – найбільша небезпека в лісі. У суху спекотну погоду досить одного сірника або іскри від петарди, фейєрверку, щоб ліс загорівся.

Якщо пожежа все-таки почалася, негайно вибігайте з лісу. Намагайтеся бігти в той бік, звідки дме вітер.

Вийшовши з лісу, обов’язково повідомте про пожежу за номером 101

Якщо почалася пожежа, а дорослих удома немає, робіть так:

Якщо вогонь невеликий, можна спробувати відразу ж загасити його, накинувши на нього щільну тканину або ковдру, заливаючи водою або засипаючи піском.

Якщо вогонь відразу не згас, негайно тікайте з дому в безпечне місце. І тільки після цього подзвоніть в пожежну охорону за телефоном 101 або попросіть про це сусідів.

Якщо не можете втекти з палаючої квартири, відразу ж подзвоніть по телефону 101 і повідомте пожежним точну адресу і номер своєї квартири. Після цього кличте з вікна на допомогу сусідів і перехожих.

При пожежі дим набагато небезпечніше вогню. Більшість людей при пожежі гинуть від диму.

Якщо відчуваєте, що задихаєтесь, опустіться навпочіпки або просувайтесь до виходу поповзом – внизу диму менше.

Якщо в приміщення проник дим, треба змочити водою одяг, покрити голову мокрою серветкою і виходити пригнувшись або поповзом.

Обов’язково закрийте кватирку і двері в кімнаті, де почалася пожежа. Закриті двері можуть не тільки затримати проникнення диму, але іноді і погасити вогонь.

Наповніть водою ванну, відра, тази. Можете облити водою двері та підлогу.

При пожежі в під’їзді ніколи не сідайте в ліфт. Він може відключитися і ви задихнетесь.

Коли приїдуть пожежники, в усьому їх слухайтесь і не бійтесь. Вони краще знають, як вас врятувати.

Запам’ятайте найголовніше правило не тільки під час пожежі, а й за будь-якої іншої небезпеки:

Не піддавайтеся паніці і не втрачайте самовладання!