Команди розгалуження.

Створюємо вікторину. Реалізація власної вікторини в середовищі для програмування на основі структур повного і неповного розгалуження

Завдання уроку: розвиток мислення та вміння навчатися; надання можливості для творчого розвитку та самореалізації учня/учениці, зокрема із застосуванням цифрових інструментів; формувати вміння вчитися протягом життя, використовуючи різні джерела інформації, вчити методів та прийомів навчання.

Розвиток компетентностей: висловлення власної думки в усній і письмовій формі та за допомогою цифрових пристроїв й відповідної термінології; генерування й реалізація ідей з використанням цифрових технологій; формування прагнення самостійно опановувати нові інформаційні технології й цифрові інструменти при формуванні власного цифрового середовища.

Розвиток наскрізних вмінь та навичок: критичне та системне мислення, використовуючи різноманітні ресурси та способи оцінювання якості доказів, надійності джерел і достовірності відомостей, отриманих з електронних ресурсів; оцінювати ризики під час використання цифрових пристроїв.

Формування інформаційно-комунікаційних компетентностей: усвідомлення наслідків використання інформаційних і комунікаційних технологій для себе, суспільства, навколишнього природного середовища, дотримання етичних, культурних і правових норм інформаційної взаємодії.

Очікувані результати: учні пам'ятають правила поведінки у комп'ютерному класі; знають, які бувають об’єкти, їх властивості та значення властивостей об’єкта.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проєктор.

Програмне забезпечення: мультимедійний проєктор

Вікторина — вид гри, що полягає у відповідях на усні чи письмові запитання з різних галузей знань. 

Обов'язкова вимога до відбору питань для вікторини - чітке і ясне їх формування. Ступінь складності, кількість питань, що пропонується залежить від віку гуртківців, їх підготовленості та розумових здібностей.

Беручи участь у вікторині із декількома запропонованими відповідями, ти користуєшся алгоритмом із розгалуженням, бо приймаєш рішення про вибір одного із них. 

Під час складання алгоритмів із розгалуженням у деякому середовищі для виконавця передбачають виконання різних дій залежно від істинності чи хибності деякого висловлювання, вказаного в умові.

Алгоритми, у  яких ті  чи інші команди виконуються залежно від умови, називають алгоритмами з  розгалуженням

Базова структура розгалуження — це така алгоритмічна структура, у якій виконання команд залежить від поставленої умови. 

Виділяють дві форми: повне розгалуження та неповне розгалуження. 

Повна форма розгалуження: якщо — то — інакше 

Неповна форма розгалуження: якщо — то

Для опису алгоритмів із розгалуженням в середовищі Скретч використовують команди неповного розгалуження та повного розгалуження.

Розгалужені алгоритми можна також організувати за допомогою блоків із групи Події

У Scratch логічні оператори використовують для опису умов зміни поведінки об’єктів. Вони знаходяться в групах Датчики та Оператори. Більшість з них не може задавати команди, а лише підпорядковується командам керування.

ПРАКТИЧНА РОБОТА ЗА КОМП'ЮТЕРОМ

За допомогою середовища програмування Scratch створимо вікторину, в якій герої будуть давати відповіді на запитання.

https://scratch.mit.edu/projects/editorПерейти до середовища Scratch

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ