Інструктаж з БЖД. Практична робота "Створення і опрацювання таблиць бази даних 

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся вимог безпеки життєдіяльності та санітарно-гігієнічних норм.

Завдання: створити базу даних Школа з таблицями Класи, Учні, Предмети і Успішність на прикладі свого навчального закладу. Виконати підстановку числових кодів текстовими даними. Зв’язати, заповнити і впорядкувати таблиці.

1. Завантажте СКБД Access. Створіть порожню базу даних і збережіть у власній папці з іменем Школа.

2. У режимі Конструктора створіть таблицю з вказаними властивостями полів (див. нижче). У полі КодКласу створіть первинний ключ. Збережіть таблицю з іменем Класи. Перейдіть у режим Таблиці і внесіть три записи, перший запис із назвою свого класу і класного керівника. Закрийте таблицю.

3. У режимі Конструктора створіть нову таблицю зі вказаними властивостями полів (див. нижче). У полі КодУчня створіть первинний ключ. Збережіть таблицю з іменем Учні. Перейдіть у режим Таблиці і внесіть три записи, перший запис із власним прізвищем та ім’ям. Закрийте таблицю.


4. У режимі Конструктора створіть нову таблицю зі вказаними властивостями полів (див. нижче). У полі КодПред створіть первинний ключ. Збережіть таблицю з іменем Предмети. Перейдіть у режим Таблиці і внесіть три записи довільного реального змісту. Закрийте таблицю.

5. У режимі Конструктора створіть нову таблицю зі вказаними властивостями полів (див. нижче). У полі КодОцінки створіть первинний ключ. Для поля Оцінка установіть правило перевірки: >0 And <13. Збережіть таблицю з іменем Успішність. Перейдіть у режим Таблиці і внесіть три записи довільного змісту. Закрийте таблицю.

6. Установіть автоматичну заміну числових кодів КодУчня таблиці Успішність на відповідні прізвища із таблиці Учні. Назву поля КодУчня підпишіть як Прізвище.

7. Установіть автоматичну заміну числових кодів КодПред таблиці Успішність на відповідні назви предметів із таблиці Предмети. Назву поля КодПред підпишіть як НазваПред. Таблиця Успішність має набути наведеного вигляду:

9. Створіть вікно Зв’язки із зображенням таблиць Класи, Учні, Предмети, Успішність. Змініть зв’язок між таблицями на «Один до багатьох», щоб забезпечувалась цілісність даних і каскадне оновлення та видалення записів. Схема зв’язків має набути наведеного вигляду:


8. Установіть автоматичну заміну числових кодів КодКласу таблиці Учні на відповідні назви класів із таблиці Класи. Назву поля КодКласу підпишіть як НазваКласу. Збільшить ширину поля Адреса, вирівняйте по центру поля КодУчня і Назва класу. Таблиця Учні має набути наведеного вигляду: 

9. Створіть вікно Зв’язки із зображенням таблиць Класи, Учні, Предмети, Успішність. Змініть зв’язок між таблицями на «Один до багатьох», щоб забезпечувалась цілісність даних і каскадне оновлення та видалення записів. Схема зв’язків має набути наведеного вигляду: 

10. Закрийте схему даних. Доповніть таблиці Учні до 10, таблицю Класи та Предмети — до 5 записів. Збережіть зміни в усіх таблицях.


11. У кінці таблиці Учні додайте необов’язкове поле Примітки, у яке внесіть дані на зразок: «Грає на скрипці», «Спортсмен», «Гарно співає», «Любить малювати», «Добре знає комп’ютер». Збережіть зміни в таблиці Учні.

12. Відкрийте таблицю Учні, додайте нові записи (до 20). Впорядкуйте таблицю за алфавітом одночасно за прізвищем та ім’ям учнів. Таблиця Учні має набути наведеного вигляду (на рисунку — її фрагмент). Збережіть зміни в таблиці Учні. Після захисту практичної роботи закрийте програму Access. завершіть роботу на комп’ютері.

Зробіть висновок: як створити базу даних із вказаною структурою у середовищі програми Microsoft Access; як виконати підстановку числових кодів текстовими даними; як зв’язати, заповнити і впорядкувати таблиці; як зберегти створену базу даних у власній папці

Для перевірки надіслати ФАЙЛ практичої роботи

Зразок виконання завдання:

Практична робота 4. Створення і опрацювання таблиць бази даних.docx