Пошук інформації в інтернеті. Завантаження даних з інтернету

Пошук інформації в мережі Інтернет. Ключові слова для пошуку інформації. Голосовий пошук. Визначення відстані між двома містами України та прокладання маршруту

Завдання уроку: розвиток мислення та вміння навчатися; надання можливості для творчого розвитку та самореалізації учня/учениці, зокрема із застосуванням цифрових інструментів; формувати вміння вчитися протягом життя, використовуючи різні джерела інформації, вчити методів та прийомів навчання.

Розвиток компетентностей: висловлення власної думки в усній і письмовій формі та за допомогою цифрових пристроїв й відповідної термінології; генерування й реалізація ідей з використанням цифрових технологій; формування прагнення самостійно опановувати нові інформаційні технології й цифрові інструменти при формуванні власного цифрового середовища.

Розвиток наскрізних вмінь та навичок: критичне та системне мислення, використовуючи різноманітні ресурси та способи оцінювання якості доказів, надійності джерел і достовірності відомостей, отриманих з електронних ресурсів; оцінювати ризики під час використання цифрових пристроїв.

Формування інформаційно-комунікаційних компетентностей: усвідомлення наслідків використання інформаційних і комунікаційних технологій для себе, суспільства, навколишнього природного середовища, дотримання етичних, культурних і правових норм інформаційної взаємодії.

Очікувані результати: учні пам'ятають правила поведінки у комп'ютерному класі; знають, які бувають об’єкти, їх властивості та значення властивостей об’єкта.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проєктор.

Програмне забезпечення: мультимедійний проєктор

Презентація 5 клас Урок 10.pdf

Пошукова система — це система, що призначена для пошуку ресурсів в інтернеті та надання користувачу переліку посилань відповідно до його запиту.

Головним завданням пошукової системи є здатність надавати користувачам саме ті документи, які вони шукають. Пошукові системи — це спеціальні програми, які здійснюють пошук за допомогою ключових слів

Ключове слово — це слово, що найповніше відображає інформацію, яку потрібно знайти. 

Пошуковий запит — це ключове слово, фраза або набір символів, за якими відбувається пошук. 

Українські пошукові системи:

ukr.net 

i.ua 

meta.ua 

Цікаво знати

Перша пошукова система мала назву WebCrawler і виникла в 1994 році, у 1995 році — Yahoo!, а в 1997 році — Google. 

Компанія Google була заснована 4 вересня 1998 року. Назва Google — це неправильне написання математичного терміна гугол (googol), яким позначають одиницю зі ста нулями.

Пошукова система Google - найпоширенішна та найпополярніша пошукова система в світі (обробляє приблизно 41 млрд 345 млн запитів в місяць; може знаходити інформацію 195 мовами)

Алгоритм пошуку відомостей у пошуковій системі 

1. Дібрати ключове слово або словосполучення (пошуковий запит), за яким буде відбуватися пошук. 

2. Увести пошуковий запит у Рядок пошуку на сторінці пошукової системи. 

3. Натиснути кнопку Пошук або клавішу Enter. 

4. Переглянути список посилань. 

5. Якщо є посилання з шуканими відомостями, то натиснути на ньому, щоб відкрити потрібну вебсторінку. Якщо в наведеному списку немає посилання з потрібними відомостями, необхідно уточнити пошуковий запит або скористатися іншою пошуковою системою. 

Формулюючи ключові слова та фрази для пошуку, дотримуйся таких правил

Якщо перелік знайдених сторінок занадто малий або не містить сторінок з необхідними даними, спробуй змінити ключові слова в запиті, добери до них синоніми. Наприклад, замість слів «учнівський проєкт» можна написати «навчальний проєкт» 

Гіперпосилання — активний текст, зображення чи кнопка на вебсторінці, натиснення на яку викликає перехід на іншу сторінку чи іншу частину поточної сторінки. 

Адреса вебсторінки має власне унікальне доменне ім'я.

Доменне ім’я складається з назв кількох частин доменів (імен доменів), відокремлених крапками. Рівень доменів рахується справа наліво. Останнім у доменному імені зазначають домен 1-го (верхнього) рівня, який зазвичай вказує тип організації чи державу; назва домену 2-го рівня найчастіше є іменем сервера даних; найпершим зліва є власне ім’я ресурсу 

Інформаційний запит можна ввести різними способами: 

Екранна клавіатура — це спеціальна програма, яка з’являється на екрані для віртуального введення інформації. Виконує ті самі функції, що й звичайний фізичний пристрій уведення. 

Google Voice Search, або Голосовий пошук є продуктом компанії Google, який дозволяє будь-кому використовувати Google Search (Пошук), промовляючи слова у мобільний телефон або поблизу комп’ютера. Наприклад, маючи пристрій для пошуку даних, ви можете вводити інформацію, диктуючи її. 


ЗАВАНТАЖЕННЯ ДАНИХ З ІНТЕРНЕТУ 

Відомостей в інтернеті дуже багато, тому необхідно вміти вибирати саме те, що відповідає поставленому завданню. Для цього треба навчитися копіювати текст, зображення, завантажувати вебсторінку або файл. 

Завантаження текстових даних з інтернету 

Алгоритм збереження фрагмента тексту 

1. Вибрати потрібний фрагмент тексту на вебсторінці.

2. Навести вказівник миші на вибраний фрагмент і натиснути праву клавішу. У контекстному меню обрати команду Копіювати або натиснути сполучення клавіш Ctrl + C 

3. Запустити на виконання текстовий процесор чи редактор презентацій. Створити новий документ чи нову презентацію. 

4. Установити курсор на робочому полі програми. Натиснути праву клавішу миші і в контекстному меню обрати команду Вставити або натиснути Ctrl + V

5. Зберегти створений файл.

Завантаження зображення з інтернету 

Алгоритм збереження зображення 

1. Навести вказівник миші на потрібне зображення і натиснути праву кнопку мишки

2. У контекстному меню, що відкриється, обрати команду Зберегти зображення як…

3. У вікні "Зберегти як" вибрати папку, де буде збережено файл. 

4. У рядку Ім’я файла можна змінити назву файла або, не змінюючи назви, відразу натиснути кнопку Зберегти

Копіювання зображення з інтернету 

Алгоритм копіювання зображення 

1. Навести вказівник миші на потрібне зображення і натиснути праву кнопку мишки. У контекстному меню, що відкриється, обрати команду Копіювати зображення

2. Відкрити текстовий процесор чи редактор презентацій. Створити новий текстовий документ чи новий слайд. 

3. Встановити вказівник миші на робоче поле документа / слайда та натиснути праву кнопку мишки. Обрати команду Вставити або Ctrl + V

4. Зберегти текстовий документ чи презентацію

 Інтелектуальна хвилинка 

Розташуйте числа, подані на хмаринках, у порядку зростання та запишіть отриману інформацію. 

РОБОТА ЗА КОМП'ЮТЕРОМ

9 березня в Україіні відзначають день народження Тараса Шевченка

Завдання:

Зразок оформлення документу

! Картинку і вірш можна обрати за власним бажанням

Домашнє завдання:

Опрацювати матеріал підручника стор. 167-176 "Комп'ютерні мережі. Локальні мережі".

Виконати практичну роботу в Word, результат надіслати на електронну почту вчителю