Сортування і фільтрація

Сортування даних у Excel – інструмент для представлення інформації у зручному для користувача вигляді.

Числові значення можна відсортувати за зростанням та спаданням, текстові – за алфавітом та у зворотному порядку. Доступні варіанти – за кольором та шрифтом, у довільному порядку, за декількома умовами. Сортуються стовпці та рядки.

СОРТУВАННЯ ДАНИХ

Для сортування даних по одному стовпцю використовується команда 

Дані → Сортування й фільтр → від А до Я, або від Я до А

Якщо дані в відсортованому стовпці повторюються, то доцільно виконати багаторівневе сортування відразу за кількома стовпцями командою 

Дані → Сортування й фільтр → Сортувати 

Відкриється діалогове вікно Сортування, що служить для вибору полів для кожного рівня сортування і напряму сортування. Всього можливо три рівні сортування. Тепер при збігу значень на першому рівні виконується сортування значень на другому рівні тощо.

Другий способ.

Клацніть правою кнопкою миші по таблиці. 

Вибрати «Сортування» 

Види сортування в Excel за:

Сортування даних в електронній таблиці відбувається за:

Алгоритм сортування даних:

Важливо! Під час сортування усі дані залишаються видимими. Під час фільтрації частина даних (не відповідаюча умові) може бути прихована. 

ФІЛЬТРАЦІЯ ДАНИХ

Таблиця може включати велику кількість записів, з яких для виконання конкретного завдання потрібні тільки деякі. Відображення всіх даних на аркуші ускладнює вирішення завдання. Виділення підмножини з набору даних називається фільтрацією. Найбільш простим способом фільтрації в Excel є використання інтелектуального фільтра. 

Застосування автофільтра здійснюється командою 

Дані → Сортування й фільтр → Фільтр 

При цьому для кожного стовпця таблиці автоматично створюється набір фільтрів, який складається з даних цього стовпця. Кнопки для розкриття наборів фільтрів відображаються праворуч від заголовки кожного стовпчика Якщо натиснути кнопку фільтра, то її значок зміниться з трикутника на воронку і відкриється діалог з варіантами фільтрів. За промовчанням використовується варіант фільтрації Виділити все, що позначає, що записи в таблиці даних повинні відображатися без фільтрації. Щоб використати фільтр, необхідно встановити прапорець тільки навпроти тих даних, за якими буде проведена фільтрація. Наприклад, в якості параметра фільтрації обрана прізвище менеджера Зозуля. При застосуванні фільтра записи, які не потрапляють в відібрану підмножину, приховуються і не відображаються на аркуші. Загальна кількість записів бази даних і число відібраних записів відображається в рядку стану. Відфільтрована дані можуть використовуватися при друку (друкуються тільки записи, які відносяться до відфільтрованої підмножини). Також при побудові діаграм вона будується на основі відфільтрованих даних. В останньому випадку зміна критеріїв фільтрації автоматично змінює вид діаграми. Для стовпців, що містять цифрові дані можуть використовуватися числові фільтри. Стовпці з числами, до яких застосовуються числові фільтри розпізнаються Excel автоматично. При натисканні на кнопку фільтра у стовпці з числами відкривається панель зі списком доступних фільтрів. Додаткові параметри можна встановити на панелі, яка відкривається при виборі опції Фільтри чисел. Наприклад, на рисунку для фільтра встановлено - більше 4000,0 грн. 

ПРАКТИЧНА РОБОТА       Файл - заготовка

Виконання кожного з завдань на окремому аркуші оцінюється в 2 бали. 

Завантажте файл заготовку з дошки Padlet. https://padlet.com/aleksraven3/9class

 • на які є квитки та які відправляються щодня (2 аркуш);

 • які відправляються до Запоріжжя та на які є квитки (3 аркуш);

 • які відправляються до Варшави з найдешевшим тарифом (4 аркуш).

ПРАКТИЧНА РОБОТА №9           Файл-закотовка

"Прості та розширені фільтри. Сортуванні та фільтрація "

На  аркуші №1 за допомогою розширеного фільтра знайдіть усі книги, назви яких починаються на букву В.

На аркуші №2 за допомогою авто фільтрації знайти прозу від видавництва «Орфей»  

На аркуші №3 за допомогою розширеного фільтра знайдіть усі книги видавництва «Триумф», або які відносяться до типу «вірші».

На аркуші №4 створіть «розумну таблицю», додайте строку підсумків (итогов) та встановіть для неї у відповідних комірках значення:

Домашнє завдання: