Відкриття 6

Мета уроку: Інформація, дані, повідомлення 

Презентація 5 клас Урок 3.pdf

Треба навчитися:

Життя сучасної людини вже не уявляється без таких речей, як планшет, телефон, комп'ютер.

Гаджети – частина технічного прогресу. Комп'ютерні та інтернет-технології — така сама частина життя сучасної людини, як холодильник, метро, ​​літак та інше. Їхнє призначення — допомагати працювати і відпочивати з комфортом. Гаджети - інструмент і помічники в навчанні. Електронні пристрої здатні зберігати цілу бібліотеку. Електронна книжка допомагає дитині здобувати нові знання так само, як і звична паперова. До того ж, не потрібно нести важку добірку книг із бібліотеки та назад. Достатньо завантажити цікаву книгу з Інтернету.

Модні гаджети, продвинуті девайси… На перший погляд усе це може здатися простіше проостого, але для більшості людей різниця між подібними пристроями незрозуміла зовсім.

Девайс та гаджет: у чому різниця?

Девайс – це автономний самостійний пристрій, який для роботи не потребує підключення до іншого пристрою. до девайсів відносять апарати, що мають відношення до комп'ютерних чи цифрових технологій, чи то ноутбук, планшет чи смартфон.

Термін «девайс» походить від англійського слова device і означає якийсь досить складний пристрій, прилад чи автомат.

Гаджет (від англійського gadget, що означає пристрій із розряду новинок) – це технічний пристрій (у тому числі з цифровими технологіями), що має підвищену функціональність, але обмежені можливості. Гаджет відіграє допоміжну роль. Сам по собі він не працює, є технологічним аксесуаром для електроніки, без основного приладу немає ніякого сенсу. Сюди можна віднести: навушники, графічні планшети, веб-камеру, спалах для фотоапарату та комп'ютерну мишу. Приєднується гаджет до девайсу за допомогою USB кабелів та роз'ємів. Ще прикладами gadget можуть бути комп'ютерні комплектуючі, які власними силами працювати неспроможні, але служать важливими частинами основного устройства. Тобто. гаджети не можуть працювати самостійно та призначені для розширення функціоналу основного приладу.

Декілька критеріїв відмінності девайса від гаджета

1. Якщо пристрій виконує багато різних функцій або є високотехнологічним. Візьмемо, наприклад, будильник. Якщо він простий і виконує лише одну функцію, його неможливо віднести до розряду девайсів. А от якщо будильник містить у своїх функціях, крім стандартних, ще й кілька сигналів чи налаштувань, або навіть FM-радіо, то такий предмет можна назвати девайсом.

2. Портативність пристрою. Пристрій повинен бути не громіздким, а легким і компактним, щоб його можна було брати з собою і переміщати в різні місця. Наприклад, під це поняття підійде ноутбук. А ось стаціонарний комп'ютер до девайсів віднести ніяк не можна.

3. Під категорію девайсів відносяться виключно закінчені технічні пристрої, здатні самостійно виконувати поставлені завдання та функції. Наприклад, комп'ютерні комплектуючі, такі як жорсткий диск, материнська плата або відеокарта, не можуть бути девайсами, оскільки вони не в змозі працювати окремо.

4. Девайси повинні мати у своїй комплектації індивідуальне джерело живлення. Це наявність батареї, акумулятора або можливість підключення до постійної електромережі.

Презентація_дослідження

ЗАВДАННЯ

Виконай вправу Дані та пристрої https://learningapps.org/view2506864

Виконай вправу Способи подання повідомлень https://learningapps.org/view1255707

Працюємо самостійно

9. Назви пропущені слова в реченнях, використовуючи слова на малюнку 3.6.

(1) — це відомості про світ, що нас оточує, про явища, які відбуваються в ньому. Однакову (2) можна передати за допомогою різних (3) . Одне (4) може нести різну (5) для різних людей. Людина сприймає повідомлення за допомогою (6) чи використовує різні (7) . Дані, які людина використовує для прийняття рішень, є (8), інші — перетворюються на шум.