Відкриття 31

Комікс. Робота з графікою в текстовому процесорі. Групова робота: написання сценарію коміксу та його реалізація засобами текстового процесора

Завдання уроку: розвиток мислення та вміння навчатися; надання можливості для творчого розвитку та самореалізації учня/учениці, зокрема із застосуванням цифрових інструментів; формувати вміння вчитися протягом життя, використовуючи різні джерела інформації, вчити методів та прийомів навчання.

Розвиток компетентностей: висловлення власної думки в усній і письмовій формі та за допомогою цифрових пристроїв й відповідної термінології; генерування й реалізація ідей з використанням цифрових технологій; формування прагнення самостійно опановувати нові інформаційні технології й цифрові інструменти при формуванні власного цифрового середовища.

Розвиток наскрізних вмінь та навичок: критичне та системне мислення, використовуючи різноманітні ресурси та способи оцінювання якості доказів, надійності джерел і достовірності відомостей, отриманих з електронних ресурсів; оцінювати ризики під час використання цифрових пристроїв.

Формування інформаційно-комунікаційних компетентностей: усвідомлення наслідків використання інформаційних і комунікаційних технологій для себе, суспільства, навколишнього природного середовища, дотримання етичних, культурних і правових норм інформаційної взаємодії.

Очікувані результати: учні пам'ятають правила поведінки у комп'ютерному класі; знають, які бувають об’єкти, їх властивості та значення властивостей об’єкта.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проєктор.

Людство здавна намагалося поєднати зображення та текст. Починаючи від стародавніх малюнків з підписами і закінчуючи сучасними карикатурами і коміксами. Отже, що таке комікс? 

Комікс — це послідовна закінчена розповідь за допомогою поєднання зображення і тексту.  

Тексти, зазвичай, мають специфічну форму «мовної бульки» («мовної хмарки») яка передає мову чи думку персонажа, заголовків і титрів. Комікси можуть бути будь-якими і за жанрами, і за стилем малювання. У вигляді коміксів адаптуються навіть твори класиків літератури. 

Комікс можна створити про будь що. Так, наприклад, Міністерство охорони здоров’я разом з Інститутом когнітивного моделювання за допомогою коміксу пояснюють учням протиепідемічні правила. 

В текстовому процусорі Microsoft Word можна до малюнків додавати спеціальні фігури — виноски. Їх можна використовувати для створення схем і пояснень, ілюстрацій. 

Вставка графічних об’єктів (різноманітних зображень, малюнків чи фотографій) здійснюється із вкладки Вставлення 

Вставка фігур виноски відбувається через меню Вставка ➞ об'єкт Фігури ➞ елемент Виноски

Створювати історії - це завжди весело, а якщо це комікс, то ще цікавіше. Подані шаблони можна використати для створення історії самостійно. Спробуйте створити власну історію з запропонованих картинок.

Для створення документу MS Word вконайте наступні дії:


Зображення, які можна використати для створення історії.

Щоб скопіювати зображення треба:

1. Навести курсор миші на зображення;

2. Натиснути праву кнопку та обрати пункт контекстного меню "Копировать картинку" або "Копіювати зображення"

3. Перейти в программу, в якій виконуєте практичну роботу (MS Word)

4. В меню "Главная" обрати пункт "Вставить" (треба натиснути маленький чорний трикутник під словом "Вставить" та обрати пункт "Специальная вставка" ) В з'явившомуся діалоговуму вікні обрати пункт Рисунок (PNG).

Відео-пояснення "Як додавати виноски в MS Word, та як з картинок створити комікс".

ПРАКТИЧНА РОБОТА ЗА КОМП'ЮТЕРОМ

За допомогою середовища програмування Scratch створимо анімовану історію - комікс, в якому герої будуть спілкуватися між собою.

Відео-пояснення  до проекту "Створення діалогів в середовищі Scratch".


Перегляньте відео-пояснення, та відтворіть в середовищі Scratch діалог між дівчинкою і хлопчиком. 

https://scratch.mit.edu/projects/editor



ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

За комікс в MS Word ви можете отримати додаткову оцінку!