Відкриття 33

Формати даних електронної таблиці. Створення календаря погоди

Завдання уроку: розвиток мислення та вміння навчатися; надання можливості для творчого розвитку та самореалізації учня/учениці, зокрема із застосуванням цифрових інструментів; формувати вміння вчитися протягом життя, використовуючи різні джерела інформації, вчити методів та прийомів навчання.

Розвиток компетентностей: висловлення власної думки в усній і письмовій формі та за допомогою цифрових пристроїв й відповідної термінології; генерування й реалізація ідей з використанням цифрових технологій; формування прагнення самостійно опановувати нові інформаційні технології й цифрові інструменти при формуванні власного цифрового середовища.

Розвиток наскрізних вмінь та навичок: критичне та системне мислення, використовуючи різноманітні ресурси та способи оцінювання якості доказів, надійності джерел і достовірності відомостей, отриманих з електронних ресурсів; оцінювати ризики під час використання цифрових пристроїв.

Формування інформаційно-комунікаційних компетентностей: усвідомлення наслідків використання інформаційних і комунікаційних технологій для себе, суспільства, навколишнього природного середовища, дотримання етичних, культурних і правових норм інформаційної взаємодії.

Очікувані результати: учні пам'ятають правила поведінки у комп'ютерному класі; розуміють, що визначає формат даних; орієнтуються в найпоширеніших форматах даних; вміють змінювати формати даних клітинок у Microsoft Excel; знають, що таке автозаповнення та як його застосовувати в таблицях Microsoft Excel.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проєктор.

Формати даних у Excel

Клітинка електронної таблиці може містити текст, число або формулу.

Excel автоматично розпізнає тип даних і вирівнює числові значення за правим краєм клітинки, а текст – за лівим. Якщо програма не може інтерпретувати дані як число або формулу, вона обробляє їх як текст.

Крім цього, користувачеві надається можливість самостійно визначити, як мають інтерпретуватися та відображатися дані, уведені в клітинку. Він може це зробити, задавши їх формат на вкладці Число ділового вікна Формат клітинок (рис. 1.5), яке відкривається командою Формат Клітинки.


У Microsoft Excel передбачено 12 стандартних форматів даних, на додаток до яких користувач має змогу створювати ще й власні. Найчастіше застосовують формати, перелічені нижче.

Оскільки в електронних таблицях часто доводиться вводити числові значення, грошові суми та відсотки, для швидкого вибору цих трьох найпоширеніших форматів, а також для змінення розрядності чисел у клітинках на панелі інструментів Форматування передбачено спеціальні кнопки (рис. 1.6)

Особливість уведення даних в електронні таблиці полягає в тому, що набирати на клавіатури додаткові позначення (назви валют, символ “%”, текстові назви місяців тощо) не потрібно. Необхідно лише задати для клітинки певний формат, а потім увести в неї дані в найпростішому вигляді. Наприклад, щоб увести грошову суму 455 грн, у вікні Формат клітинок слід вибирати формат Грошовий, у списку Позначення – елемент грн.Украинский, а потім увести в клітинку число 455, яке автоматично відобразиться як 455 грн