Додаток 1 (Групи ЄДП)

Комітети науково-технічного співробітництва з підтримки угод та групи з узгодження наукової політики ЄДП.

1. Комітет науково-технічного співробітництва (Угода про науково-технічне співробітництво)68, який входить до кластеру 4 (співробітництво у сфері науки та технологій, інформаційне суспільство, аудіовізуальна політика, освіта, навчання та молодь, культура, співробітництво в галузі спорту та фізичної культури)69 підкомітету Комітету Асоціації з питань економіки та іншого галузевого співробітництва, має розробляти дорожню карту співробітництва, збиратися не рідше одного разу на рік та готувати щорічний відповідний звіт співробітництва. Беручи до уваги, що регламент Європейського семестру розглядає плани та підсумки два рази на рік, то мабуть і збори цього комітету мають бути узгоджені з регламентом Європейського семестру.

2. Комітет Україна - ЄС з досліджень та інновацій згідно Угоди про Асоційоване членство до програми Горизонт 2020 70(Діяльність Спільного Комітету доповнює та відповідає роботі органів, створених відповідно до Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС, а також Угоди про асоціацію між Україною та ЄС) має розглядати всі питання в рамках угоди, формувати дорожню карту співробітництва з цих питань та розглядати її виконання. Україна може брати участь в 14 конфігураціях Програмного комітету в якості спостерігача.

3. Комітет Україна - Євратом з досліджень та інновацій71 (Діяльність Спільного Комітету доповнює та відповідає роботі органів, створених відповідно до Угоди про партнерство і співробітництво між Україною і ЄС та до Угоди про Асоціацію з ЄС.) Розгляд та оцінка виконання угоди про участь в програмі Євратом.

4. Комітет з координації Європейського дослідницького простору (ERAC)72 та відповідні групи. Проводять засідання чотири рази на рік. Україна може приймає участь в якості спостерігача з правом дорадчого голосу в кількості двох делегатів в кожній групі..

4.1. Група GPC73 узгоджує міждержавну політику з ініціатив спільного програмування цільових програм з вирішення глобальних викликів

4.2. Група SGHRM74 узгоджує міждержавну політику з розвитку мобільності дослідників на основі меритократичних принципів (за оцінкою заслуг) та формування структурованих програм з підготовки інноваційних докторів наук

4.3. Група Helsinki75 узгоджує міждержавну гендерну політику в сфері досліджень та участі в прийнятті рішень в галузі

4.4. Група ERAC WG Відкрита наука та інновації76 узгоджує міждержавну політику в сфері розбудови структур Відкритої науки та інновацій. Ця група замінила групу з трансферу знань.

4.5. Група SFIC77 - узгоджує міждержавну політику міжнародної кооперація ЄДП з іншим світом – США, Японією, Бразилією, Китаєм, Індії, Африки

5. Комітет з розробки стратегії розвитку Європейських дослідницьких інфраструктур (ESFRI)78. Проводять засідання чотири рази на рік. Україна (Асоційована країна) може приймати участь в якості повноправного члена з ухвальним голосом. Форум має 8 груп за різними напрямами, а також комітет з підтримки ERIC. Від кожної країни беруть участь два делегати та можуть залучати до 2 експертів.

5.1. Група з реалізації дорожньої карти ESFRI 201679

5.2. Група інновацій - Стратегія взаємодії дослідницьких інфраструктур з промисловістю80

5.3. Група розробки стратегії дослідницьких інфраструктур в енергетиці81

5.4. Група розробки стратегії дослідницьких інфраструктур в науках про навколишнє середовище82

5.5. Група розробки стратегії дослідницьких інфраструктур в науках про охорону здоров’я та харчових продуктів83

5.6. Група розробки стратегії дослідницьких інфраструктур для соціальних та культурних інновацій84

5.7. Група розробки стратегії дослідницьких інфраструктур в фізичних науках та інженерії85

5.8. Група e-INFRA WG – Стратегія інвестицій в е-інфраструктури86

5.9. Група з довгострокової стійкості дослідницьких інфраструктур87

5.10. Група WG GROUP DATA, COMPUTING AND DIGITAL RESEARCH INFRASTRUCTURES - з Інформаційних обчислювальних та цифрових дослідницьких інфраструктур88

5.11. Група WG NEUTRON LANDSCAPE - з еволюції інфраструктур нейтронного розсіяння89

6. Комітет з розробки стратегії розвитку е-інфраструктур для досліджень – e-IRG90. Комітет проводить засідання чотири рази на рік. Україна (Асоційована країна) може брати участь в якості члена та з правом ухвального голосу. Два делегати. Два рази на рік комітет проводить відкриті робочі наради із залученням зацікавлених сторін. Комітет співпрацює з ESFRI на рівні участі голови комітету в засіданнях.