Урок №7

 "МИСТЕЦЬКИЙ АНСАМБЛЬ

Привіт, мій друже! 

Ти вже знаєш, що залежно від

кількості виконавців ансамблі мають

різні назви.

Розрізняють також ансамблі народних інструментів, які виконують зазвичай народну музику; естрадні ансамблі, основу яких складають електронні інструменти, та камерні ансамблі, в репертуарі яких переважає класична музика.

народний ансамбль

естрадний ансамбль

камерний ансамбль

Якось зібралися для виступу четверо музикантів, і кожен мав музичний інструмент, на якому можна було виконувати соло. Довго сперечалась вони, хто буде солістом, а потім вирішили грати всі разом і назвали свій ансамбль квартетом.

Отже, ансамбль із чотирьох виконавців- інструменталістів може бути різним за складом.

Існують два типи квартетів: однорідний, який складають інструменти однієї групи (струнний, духовий), та мішаний, до складу якого входять інструменти різних груп.

У світовій скарбниці класичної музики зберігається чимало шедеврів, написаних для квартетів, квінтетів. Авторами цих творів є славетні зарубіжні (Й. Гайдн, Л. ван Бетховен, В. А. Моцарт, Р. Шуман) та українські (Д. Бортнянський, В. Барвінський) композитори.

Сьогодні ми вирушаємо у Відень, де понад 200 років тому жив і творив геніальний австрієць В. А. Моцарт. Його інструментальна музика вражає своєю багатогранністю та неповторністю. Вона пронизана любов’ю до життя, людей, невичерпною вірою в світлі ідеали. Композитор написав багато творів для камерних ансамблів.

Дізнайся більше про композитора В. Моцарта, скориставшись власним ґаджетом.

СЛУХАЄМО МУЗИКУ 

В. А. Моцарт. Струнний квартет No 3 соль мажор (фрагмент)

В. А. Моцарт. Квартет для флейти і струнних No1 ре мажор (фрагмент)

В. А. Моцарт здійснив значний вплив на світову музичну культуру. Його твори вирізняються чіткою формою, пропорційністю елементів музичної структури, виразністю тем і багатством художніх прийомів. А ще він був музикантом- віртуозом, володів феноменальним музичним слухом, пам’яттю та здатністю до імпровізації.

РИТМІЧНА ГРА

СПІВАЄМО ПІСНЮ 

Планета дитинства» 

(сл. і муз.  Д. Пташинської) 

ПОВТОРИ ВИВЧЕНЕ 

1.Опрацюй матеріал уроку

2.Розгадай ребус,запиши відповіді в зошит.

3. Творча робота. Послухай пісню "Планета дитинства".Намалюй її.

4. Для закріплення матеріалу уроку виконай тестове завдання за посиланням ТЕСТ (натисни)

Не забудь вказати прізвище і клас.

ДЯКУЮ ЗА УРОК!