Соціально-психологічна служба школи

Поради з академічної доброчесності для школярів

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.

Шановні учні, перегляньте відео за цим посиланням:youtu.be/EuADvoUAe2U

Для консультації у Нестеренко Тамари Миколаївни, соціального педагога, звертайтеся за адресою: RobotaVce@gmail.com


Для консультації у шкільного психолога Дарнопих Наталії Володимирівни, звертайтесь за телефоном 0930499305


9 фраз, які не можна говорити дитині про війну

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Зброя для дитини зі здоровою психікою - не спосіб вбивати, на знак героїв.

Батьки зараз частіше ламають голову не над тим, як говорити з дитиною "про ЦЕ", а як говорити про війну.

Психотерапевти Роксана Ящук та Олена Ляшенко радять відповідати на всі запитання.

Але важливо не сказати зайвого! Краще вивчити назубок, чого дитині не можна чути, в якому настрої ви не були б.

"Ти ще малий про таке думати. Не твого розуму справа"

Заборони лише посилюють відчуття тривоги та невизначеності.

"Тата можуть убити на війні. Твій тато там, де небезпечно"

Хоч би як ви самі хвилювалися, дитина повинна відчувати впевненість, що для її сім'ї все завершиться благополучно. Інакше в нього зникне відчуття безпеки світу, а у віці до 10 років такі переживання болючі і закладають на майбутнє такі риси характеру, як недовіра до оточуючих, песимізм.

"Виростеш - теж воюватимеш"

Хоч би яких політичних поглядів ви дотримувалися, дитину треба готувати до мирного життя, а не до битв. Це питання навіть не моралі, а душевного здоров'я. "Захищати людей у ​​майбутньому" - формулювання, яке допомагає дитині рости сильним та сміливим. "Воювати, мстити" і т. д. - плани, які руйнівно діють на незміцнілу психіку.

"Ми повинні боротися, щоб перемогти всіх ворогів"

Війну не можна представляти дитині у спосіб вирішення конфлікту. Не варто будувати фрази так, щоб дитина думала, що її близькі підтримують війну або вітали її початок.

"Тебе я ніколи не пущу на війну!"

Протилежна помилка: дитина, яка заявляє, що піде боротися, як тато, або всіх звільнить "від поганих", не повинна стикатися із засудженням, глузуванням, заборонами. Інакше він, особливо хлопчик, переживатиме, що "стане дезертиром, боягузом, бо мама надто боїться за нього". Найкраще підтримати його намір стати захисником. А потім пояснити, що до такої ролі треба готуватися: наприклад, робити зарядку та бігати, щоб стати сильнішим. Рятувати, але поки що пташенят, кошенят, щенят, а не людей. Важливо також наголосити, що воєнні дії скоро закінчаться, але він може застосовувати свої вміння у мирному житті.

"Наш ворог - така країна, люди такої національності"

Не можна прищеплювати страх, підозрілість чи ненависть до цілої країни, народу. Знову ж таки, крім моральної сторони питання, це може викликати розщеплення у свідомості у дитини, яка має друзів різних національностей, родичів, улюблених акторів або музикантів.

"Ти злякався вибуху, побаченого по телевізору? А солдати не бояться, трусишко"

Соромитись за прояв тривоги не можна. Так ви не допоможете позбутися дитині страху, а лише заженіть переживання вглиб, привчивши і в майбутньому секретничати. Страхи, які малюк намагається самотужки придушити, можуть обернутися фізичними нездужаннями, такими як нервові тики, заїкуватість, енурез, розлади сну та апетиту.

"Люди сварилися, билися, ось як ти з однокласниками, а потім почали боротися один з одним. Ось що буває, якщо не вмієш миритись"

Добрі виховні наміри у разі недоречні. Для дитини небезпечно думати, що звичайні бійки можуть перерости у вбивства. Або малюк почне уникати будь-яких з'ясування стосунків, щоб не стати жертвою, через що інші діти можуть вважати його слабаком або робити "цапом-відбувайлом". Або дитина стане боятися сама себе, спалахів гніву - і такі переживання в дорослі роки чреваті депресіями, схильністю до зайвої самокритики.

"Викинь свій пістолет. Зараз я розповім тобі, що таке справжнє поранення..."

У жодному разі не можна описувати поранення, наслідки застосування зброї. Останніми місяцями психологи все частіше займаються дітьми, яким батьки самі живописали жахи битв. Наприклад, одна мама втомилася від того, що сини днями грали у війну, вигукуючи підслухані десь слова "колоради", "бандерівці", яких ніколи не вживали в будинку. Коли хлопці вкотре вибігли з криками "Ти вбита!" - Вона вирішила серйозно поговорити. Мовляв, коли поріжеш палець – боляче, а рани – це величезні криваві дірки по всьому тілу, від яких довго доводиться мучитися. Результатом розмови був нервовий зрив одного з дітей, після чого його довго довелося лікувати.

КОМПЕТЕНТНО

"Дитина – за природою оптиміст"

Психотерапевт Офра Аялон.


Умовчати про страшні події набагато небезпечніше, ніж відверто поговорити, вважає психотерапевт Офра Аялон.

Психотерапевт Офра Аялон - один із найвідоміших у світі фахівців із роботи з дітьми, які зіткнулися з військовими подіями. Вона працювала у Югославії, Ізраїлі, країнах Південно-Східної та Центральної Азії. Іноді психотерапевт приїжджає до колег до Києва.



Як зрозуміти дитячу агресію

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Перейдіть для читання сюди

Групи психологічної підтримки для батьків від ЮНІСЕФ.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Щоб подати заявку, перейдіть за посиланням, будь ласкаporuch.me/parents

Панічна атака в умовах війни: як допомогти собі, дитині, людям поруч

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Діти та війна. Робочий зошит.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Щоб переглянути, перейдіть будь ласка за посиланнямdrive.google.com/file/d/1Uf0pTINy-NqJB6JO4hGzFZvuICdW5tsc/view

Антистресова кінезіологічна гімнастика

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

5 вправ з арттерапії для відновлення ресурсу вчителя

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Переходьте,будь ласка,за посиланням: nus.org.ua/articles/5-vprav-z-artterapiyi-dlya-vidnovlennya-resursu-vchytelya/

Як безпечно пережити воєнний час?

Практичний психолог Дарнопих Н. В.


Війна є важким випробуванням для кожного з нас. У цей лихоліття нас постійно переслідують стреси, тривога, втома, почуття нетерпіння. Ми іноді відчуваємо, що сили покинули нас і це може вплинути на наше навчання, роботу та життя вдома. На цій сторінці ви дізнаєтесь кілька правил, які допоможуть вам успішно подолати цю стресову ситуацію. Ці правила, звичайно, не в змозі змінити політичну реальність, але вони можуть змінити ваше життя і допомогти вам спокійно пережити воєнний час чи інші не менш стресові ситуації. Дотримуючись цих нескладних правил, ви станете спокійнішим і сильнішим за духом і тілом.


Дотримуйтесь заведеного порядку життя - Звичайне розмірене життя створює острівець безпеки в океані небезпек і бур. Зберігаючи заведений розпорядок дня, ви демонструєте собі та оточуючим, що ви сильні та життєздатні. При цьому ви заявляєте, що продовжуєте жити і сподіватися попри все.


Дотримуйтесь режиму здорового харчування, займайтеся спортом та висипайтеся – У здоровому тілі – здоровий дух. Слідкуйте за своїм здоров'ям, і це допоможе вам успішно пережити лихоліття, не долаючи додаткових проблем.


Виконуйте вправи на розслаблення – Щоденні вправи на розслаблення допоможуть вам подолати стрес і потяг повсякденного життя. Чим регулярніше ви їх робите, тим краще навчитеся розслаблятися і підтримувати природний баланс в організмі. Все це безпосередньо впливає на настрій і душевний спокій. Спробуйте вправлятися кілька хвилин один-два рази на день.


Говоріть про свої почуття з близькими людьми – Почуття подібні до килимів – і ті, й інші потребують догляду та періодичного провітрювання. Якщо ви поділитеся своїми почуттями та переживаннями, то ви знімете з себе їхній тягар і подивіться на них по-новому. Більше того, ви можете з подивом виявити, що й інші люди відчувають те саме, що й ви.


Допомагайте іншим – це можуть бути батьки, діти або друзі, яким потрібно трохи участі чи підтримки. Ви також можете зайнятися добровольчою діяльністю в організації, яка вам подобається. Допомагаючи людям, що оточують вас, ви відчуєте себе набагато краще. Крім того, ви зможете довести собі, що у вас достатньо сил для того, щоб самому впоратися із ситуацією та надати допомогу іншим.


Виділіть час для улюблених занять – Щодня виділяйте час на те, що ви любите: заняття спортом чи мистецтвом, музика, читання, походи та багато іншого. Це допоможе вам відволіктися від важкої реальності і пам'ятати про те, що навіть у важкі часи можна знайти оазис, який зробить життя кращим.



Релаксаційні вправи для дітей

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Дивіться відео за посиланням:youtu.be/ZcFJ6kjN3nc

Подолати тривогу: вісім вправ для учнів.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Щоб переглянути, перейдіть за посиланнямosvitoria.media/experience/podolaty-tryvogu-visim-vprav-dlya-uchniv/

Відеоурок "Зумій розпізнати"

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Дивіться за посиланням: youtu.be/xhL09HUMFZU

Батькам: поради для захисту дитини в інтернеті

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Читайте Тут

Безпека для дітей під час війни

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Дивіться відео тут: www.youtube.com/watch?v=MfL1wRSkFwE

Практики "Твоя Сила" від Світлани Ройз

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Такі практики будуть корисні і для дітей, і для дорослих: uni.cf/3FWG3Uf

25 способів навчити дитину керувати своїм часом

Практичний писхолог Дарнопих Н. В.

Щоб переглянути, перейдіть за посиланнямchilddevelop.com.ua/articles/upbring/10241/


Громадські організації, які надають послуги із захисту внутрішньо переміщених осіб та постраждалого населення внаслідок збройної агресії

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Державна служба якості освіти: психологічна підтримка під час війни

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Передивитися лекції з порадами від психолога можна за посиланням тут

Навчання вдома: поради вчителям від психологині Світлани Ройз

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.


Читайте за посиланням Тут

Запобігання торгівлі людьми в умовах воєнного часу

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Торгівля людьми - здійснення з метою експлуатації вербування,перевезення, передачі,приховування чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу.

Інформаційні матеріали представництва МОМ в Україні щодо безпечних подорожей у інші країни в умовах війни: www.527.org.ua/

Звернутися за практичними порадами можна до Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів за номером 527 з 8:00 до 20:00 ( безкоштовно з мобільних) або 0800 505 501 ( безкоштовно зі стаціонарних телефонів).

Особи,які перебувають за кордоном,можуть звернутися до консультантів гарячої лінії за електронною адресою 527.hotline@gmail.com

Будьте обачні та бережіть себе.

Памятка та рекомендації для налагодження сну.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Техніка релаксації Джейкобсона - зняття стресу та розслаблення - jacobson relaxation in Ukrainian www.youtube.com/watch?v=-EZD0ZHW0BU

Мультфільм " Суперкоманда проти мін"

Соцльний педагог Нестеренко Т.М.

Перейдіть,будь ласка,за посиланням: youtube.com/playlist?list=PLJ2-31j4oXT7ss4AJeQtL96b2vnlKRsAm

У воєнний час: кейс ідей щодо організації розвивального дозвілля дітей під час комендантської години.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Для перегляду, перейдіть, будь ласка за посиланням uk.padlet.com/sosnovskayamarina36/hql838m72k4z?fbclid=IwAR3WucAE-Yqltqli1RxRj5ftYLOIPihm994TyJeBYBSvwGMwCTeazMiqw-Q

Відеопроект " Відповідальний господар"

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Цікаві та навчальні відео про домашніх улюбленців для школярів переглядайте за посиланням:happypaw.ua/ua/bioethics/teaching-materials/one/15

Як побороти свою невпевненість ? Слухаємо терапевтичну казку "Будь собою".

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Для прослуховування перейдіть за посиланням www.youtube.com/watch?v=jDK4RPqXzSQ

Книжка заспокоює: що почитати дитині,поки триває війна?

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Тут ви знайдете добірку цікавих і корисних книжок: osvitoria.media/opinions/knyzhka-zaspokoyuye-shho-pochytaty-dytyni-poky-tryvaye-vijna/

Поради батькам, як прищепити дітям любов до читання.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Щоб переглянути, пеейдіть будь ласка за посиланням childdevelop.com.ua/articles/upbring/9908/

Що слід розказати дітям про мінну безпеку?

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Ви можете ознайомитися з інформацією за посиланням: osvitoria.media/opinions/shho-dityam-slid-rozkazaty-pro-minnu-bezpeku/

Як берегти і плекати психологічну стійкість в умовах тривалої війни.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Щоб переглнути матеріал, перейдіть, будь ласка за посиланням i-cbt.org.ua/resilience-endurance/?fbclid=IwAR2tB4gR09EUwUIei8bMi6W2NmtVFNhN7W1-NCBm770W0n6cGKlFX5jiheg

Як впливати на поведінку дітей розумно і здорово?

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Перейдіть,будь ласка,за посиланням: www.unicef.org/ukraine/parenting-skills/how-discipline-your-child-smart-and-healthy-way

Навчання вдома: поради батькам від психологині Світлани Ройз

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Читайте за посиланням Тут

Допоможіть дитині повернутися до навчання: 5 простих кроків.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Щоб переглянути матеріал, перейдіть, будь ласка , за посиланням osvitoria.media/opinions/dopomozhit-dytyni-povernutysya-do-navchannya-5-prostyh-krokiv/

Для дорослих: приборкати страх і стрес(5 книг,які можна читати онлайн)

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Ознайомитися з безкоштовними книгами можна за посиланням: osvitoria.media/experience/pryborkaty-strah-i-stres-5-krutyh-knyg-yaki-mozhna-chytaty-onlajn-bezkoshtovno/

Діти переживають стресові події легко, якщо отримують правильну підтримку. Поради для батьків і вчителів.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Щоб переглянути матеріал переходьте за посиланнямnus.org.ua/articles/dity-perezhyvayut-stresovi-podiyi-legko-yakshho-otrymuyut-pravylnu-pidtrymku-porady-dlya-batkiv-i-vchyteliv/

Безпека,навчання,здоров'я: 13 корисних чат-ботів під час війни

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Ознайомитися з переліком чат- ботів можна за посиланням: osvitoria.media/opinions/bezpeka-navchannya-zdorov-ya-13-korysnyh-chat-botiv-pid-chas-vijny/

Дев'ятнадцять фраз, які не варто говорити дітям.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Щоб переглянути, перейдіть , будь ласка, за посиланням childdevelop.com.ua/articles/upbring/10693/

Підтримуючі практики від Освітнього центру "Світ толерантності"

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Вправи для дітей, які перебуваютьу стрессовій ситуації, для зняття психоемоційного напруження.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Техніки для зняття стресу

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Перейдіть,будь ласка,за наступним посиланням: trevog-bolshe.net/blog/tehniky-stress?fbclid=IwAR13Qt6OpHmXFL0kmmxwnixE_98w9hQETwaYNbDttwWhvKEmRdiWkXsDLFU

Коли закінчиться війна? Як відповідати дітям на складні запитання.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Для перегляду перейдіть за постланням osvitoria.media/opinions/koly-zakinchytsya-vijna-yak-vidpovidaty-dityam-na-skladni-zapytannya/

Діти граються у війну. Це нормально?

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Перейдіть,будь ласка,за посиланням:osvitoria.media/opinions/dity-grayutsya-u-vijnu-tse-normalno/

Як уникнути втоми від війни ?. Поради інституту когнітивної психотерапії.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.


Як уникнути втоми..ppt

Релаксація батьків та дітей удома

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Перейдіть,будь ласка, за даним посиланням: www.unicef.org/ukraine/documents/relaxation-for-parents-and-children-at-home

Посттравматичний синдром у дітей під час війни

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Переходьте за посиланням та користуйтеся іграми,техніками та вправами для зняття напруги osvitoria.media/opinions/ptsr-u-ditej-pid-chas-vijny-igry-tehniky-i-vpravy-proty-naprugy/

Страхи. Для чого вони ? Що було б, як би страху не існувало ? Розмірковуємо. Мультфільм "Страх-твій страж".

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Щоб переглянути, перейдіть за посиланням www.youtube.com/watch?v=o4h_Ous_nh8

Безпека для дітей під час війни. Мультфільм.

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Любі діти,натисніть на посилання та перегляньте відео:youtu.be/MfL1wRSkFwE

Нормальна реакція на ненормальні події.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Щоб ознайомитись з матеріалом, перейдіть, будь ласка за посиланням nus.org.ua/articles/normalna-reaktsiya-na-nenormalni-podiyi-yak-mozhlyvo-navchaty-ditej-pid-chas-vijny/

Поради для дорослих

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Поради для дорослих про те,як зберегти свій ресурс від ГО "Ла Страда-Україна":www.facebook.com/childhotline.ukraine/posts/2143875059101343

Знімаємо емоційну напругу. Арт-терапевтична вправа.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Щоб переглянути відео , перейдіть за посиланням www.youtube.com/watch?v=7DuFJbvSnzg

Мультфільм про небезпечні знахідки

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Перегляньте мультфільм за посиланням: youtu.be/gx7XHXAL2_g та youtu.be/V5JZWI8TrEY

5 вправ для підвищення емоційної стійкості учнів.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Щоб прочитати, перейдіть, будь-ласка за посиланням naurok.com.ua/post/5-vprav-dlya-pidvischennya-emociyno-stiykosti-uchniv

Розмови про війну

Питання та відповіді про війну для батьків та опікунів дітей і підлітків

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Корисний посібник ви можете переглянути за посиланням:mon.gov.ua/storage/app/media/news/2022/03/31/Rozmovy.pro.viynu.31.03.22.pdf

Поради для батьків: як допомогти дитині пережити втрату?

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Щоб подивитись, перейдіть, будь-ласка за посиланням www.youtube.com/watch?v=LQyA-jiRiD0

Контакти українських психологів

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Переглянути інформацію можна за посиланням:viyna.net/8fddea28a8de4198b87724ea952917d5

Казковий ліс. Релаксація для зняття напруги.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Діти, лягте, будь ласка на килим, закрийте очі, прислухайтесь до свого тіла ( відчуйте свої ноги, животик ручки,плечі, голівку ). Як ви себе почуваєте ?. А тепер під звучання музики, уявляйте, із закритими очима, казковий ліс... слухайте і уявляйте.... www.youtube.com/watch?v=VTEFjcQvCoQ


Стійкість для стійких- як повернути собі спокій

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Короткі анімаційні відео для дітей та дорослих із практиками. Зміст практик від Світлани Ройз. Переходьте за посиланням:www.youtube.com/watch?v=A_QjcFaQ1p0&list=PLo3UowdnzGy8dtnFBjk72mJhYIEU77ACE

Терапевтична казка на ніч під час війни "Герої також плачуть ".

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Щоб передивитись, перейдіть будь-ласка за посиланням www.youtube.com/watch?v=xCrECMMZy1k

Терапевтична книга та робочий зошит для дітей 7-10 років "Привіт,давай дружити?"

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Цю розробку створено для допомоги дітям при переселенні та адаптації до нового місця проживання: drive.google.com/file/d/1XD13op8OtxBHueepRn2GKVCXmZ-9qluZ/view


Як допомогти дітям пройти крізь виклики війни. Поради батькам.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Для перегляду вебінару , перейдіть, будь-ласка за посиланням www.youtube.com/watch?v=rtCwFtlxCwo

Щоб перечитати короткий конспект вебінару, перейдіть за посиланням nus.org.ua/articles/yak-dopomogty-dityam-projty-kriz-vyklyky-vijny-dytyachyj-psyhiatr-vidpovidaye-na-14-zapytan/

Психологічна допомога онлайн: до кого можна звернутися?

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Ви можете безкоштовно звернутися:

●Онлайн- платформа "Розкажи мені"(цілодобово ви можете залишити заявку і з вами зв'яжеться найближчим часом спеціаліст);

●Психологічна кризова служба за номером 0 800 33 07 69 з 9:00 до 21:00,без вихідних;

●Список ізраїльських психотерапевтів,які готові безкоштовно надавати допомогу (WhatsАрр,Viber):

▪︎ Євгенія Пукшанська +972 503 062 267

▪︎ Ольга Шабанова +972 526 658 977

▪︎ Ірина Коре +972 584 449 545

▪︎ Юлія Захарова +972 546 245 885

▪︎ Ліна Глузман +972 523 650 485

▪︎ Олена Червець ( медпсихолог) +972 506 842 867

▪︎ Інга Майк +972 544 528 145

▪︎ Анна Зімбовські + 972 507 181 575

▪︎ Регіна Спектор +972 537 142 607

▪︎ Тетяна Свєшнікова +972 586 689 786

▪︎ Галина Городецька +972 544 322 827

▪︎ Сара Вайнштейн +972 528 705 745

▪︎ Анна (сімейний психолог) +972 522 904 954

▪︎ Мейра Сазонова (психолог) +972 552 769 489

Ефективні поради з керування гнівом для дітей.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Щоб дізнатись переходьте за посиланням childdevelop.com.ua/articles/conflict/9311/

Поради від експертів ЮНІСЕФ: Правила підтримки дитини під час евакуації

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Як адаптувати дитину на новому місці, якщо ви вимушено переїхали. Поради психологів.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Допомога дитині при психологічній травмі

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Чим зайняти дитину у сховищi?

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Прочитати корисну статтю можна за посиланням: osvitoria.media/opinions/chym-zajnyaty-dytynu-u-shovyshhi/

Який друг справжній ? Перегляд мультфільму.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Всім нам потрібні друзі, але як розпізнати : поруч друг чи недруг ? Перейдіть за посиланням, будь ласка www.youtube.com/watch?v=TAbmgJYI8pE

Ми маємо бути тими, ким хочемо бачити своїх дітей.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Для перегляду матеріалу перейдіть, будь ласка за посиланням childdevelop.com.ua/articles/upbring/10370/

Поради батькам. Розвиваємо емоційний інтелект.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

Щоб переглянути, перейдіть за посиланням ranok-school.com/2020/08/16/rozvyvaiemo-emotsijnyj-intelekt-u-ditej/

Зростайте добрими людьми!

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.

Казочка про добро www.youtube.com/watch?v=Vr4XiXf57Tc

Мультфільм «Корисні підказки. Кругообіг добра в природі» www.youtube.com/watch?v=yXEbKdpyaUk

Мультфільм «Уроки тітоньки Сови. Урок доброти» www.youtube.com/watch?v=aHQko0E0z-w


Як запобігти емоційному виснаженню та відновити власні ресурси.

Практичний психолог Дарнопих Н. В.

В статті йдеться про те, як вчителю відновлювати психологічні ресурси. Щоб ознайомитись з матеріалом, перейдіть за посиланням, будь ласка naurok.com.ua/post/yak-zapobigti-emociynomu-visnazhennyu-ta-vidnoviti-vlasni-resursi

Будьмо толерантними! Мультфільми для дітей.

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.


Мультфільм "Подарунок"www.youtube.com/watch?v=8B3PBCLpRMo

Мультфільм "Мотузки" www.youtube.com/watch?v=S_Q0ByWT8lg

Чому учні не хочуть робити домашнє завдання і як цьому зарадити

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.


Читайте за посиланням тут: cutt.ly/PynK2dh

Казка для дітей, які беруть чуже без відома власника

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.

Як розвивати стресостійкість в дітях через ігри

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.


Мультфільм для дітей про безпеку в Інтернеті

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.

Натискай та дивись тут:youtu.be/EcTgzoagQg4

Правова енциклопедія школяра

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.

Судове засідання "Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай": youtu.be/AwTkn8Jyg3A

Онлайн-тест для дітей: Як добре ти знаєш правила дорожнього руху?

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.

Переходьте за посиланням та проходьте тест: mamabook.com.ua/onlinetest/onlayn-test-dlya-ditey-yak-dobre-ti-znaesh-pravila-dorozhnogo-ruhu/

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПЕДАГОГАМ ЩОДО БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ У ЦИФРОВОМУ ПРОСТОРІ

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.

Право дитини на безпеку та захист є базовим та поширюється на її життєдіяльність як онлайн, так і офлайн. Читайте рекомендації МОН щодо безпеки дітей у цифровому просторі детальніше тут:

У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій у цифровому просторі, варто одразу звертатися до Національної поліції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України (цілодобово).

Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів:

  • Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитини (пн – пт, з 12:00 до 16:00):

- 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних),

- 116 111 (безкоштовно з мобільних);


8 КОРОТКИХ АНІМАЦІЙ ПРО ТОЛЕРАНТНІСТЬ

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.



Як пояснити дитині, чому деякі діти не можуть бігати або говорити? Як донести думку про те, що важливо для людей з особливими потребами? Як дати зрозуміти, що вони відчувають і яким бачать світ? Підняти тему інклюзії чи толерантності в процесі виховання дітей вам буде простіше, якщо разом з ними ви подивитеся наступні анімації. osvitanova.com.ua/posts/907-8-korotkykh-animatsii-pro-tolerantnist-ukrainskoiu

БАТЬКАМ:Виховання дітей у цифрову еру

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.


У посібнику піднімаються важливі питання: Коли дозволяти дітям користуватися Інтернетом та мобільними пристроями? Які обмеження доцільно встановлювати? Як оберігати школярів від небажаного онлайн-контенту? Як діяти, якщо дитина потрапила у небезпечну або неприємну ситуацію у мережі? Як балансувати між дисципліною та довірливими, відвертими стосунками з власними дітьми? Як зробити так, щоб дитина змогла якнайповніше користуватися можливостями сучасного світу та, водночас, не узалежнилася від пристроїв та ґаджетів? Як уникнути ігрозалежності? Як дати раду кібербулінгу? ЧИТАЙТЕ ТУТ:edpro.ua/blog/informacijna-bezpeka

Ми - проти насильства!

youtu.be/7OmvdKxZwS4

Як зупинити булінг: поради для батьків

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.

Булінг – далеко не нова проблема як для всього світу, так і для України . За одним цим словом стоять тисячі психологічних проблем у дітей. Діти стикаються з цькуванням в школах, але майже половина з них нічого і нікому не розповідає, залишаючись зі своїми проблемами один на один. youtu.be/pNCvFAOAQco

Головна порада для батьків – як допомогти дитині уникнути цькування?

– Булінг – це важке випробування. Найкраще, що може зробити мати та батько для своєї дитини у цій ситуації – це дати їй зрозуміти, що з будь-якою проблемою вона може звернутися до них, отримавши необхідну підтримку і захист. Найгірше – це сказати: «Розбирайся сам/а!». Дитина одна у цій битві не впорається …

На завершення, декілька корисних посилань, за якими Ви зможете ще більше дізнатися про булінг, як його розпізнати та попередити. Адже інформація – наша основна зброя у боротьбі із булінгом:

Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

Уляна Супрун: Булінг – поради батькам

Що таке “булінг” та чому про нього треба знати всім батькам: пояснюють у центрі соціальних служб

Сайт ЮНІСЕФ (ООН), присвячений поясненню питань пов’язаних з булінгом, із порадами психологів та контактами для отримання допомоги у випадку булінгу

Скажи булінгу "Ні!": 5 мультфільмів, які навчають цінувати кожного

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.


Вплив сварок на дитину

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.


Профілактика Інтернет-залежності

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.

Як позбутися стресу та нервового напруження?

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.


Десять кращих методів релаксації для дітей

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.


Безпека дітей в інтернеті

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.

ЩО ТАКЕ БУЛІНГ ТА ЯК ВІД НЬОГО ЗАХИСТИТИ ДИТИНУ?

Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.


Дітям про їх права


Cоціальний педагог Нестеренко Т.М.


Учителям про професійне вигорання

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Шкода від куріння

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Чим шкідливе куріння? Чи безпечніші електронні сигарети та кальян за звичайне куріння?

Подивіться самі та покажіть батькам: www.youtube.com/watch?v=Py4G23pjql0 . Бережіть себе!!!

Для громадян, які перебувають за кордоном

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Урядова гаряча лінія:ukc.gov.ua/wp-content/uploads/2018/10/NewForUa1-724x1024.jpg

Посилання на офіційні сайти з інформацією про коронавірус

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Кабінет міністрів: covid19.com.ua/

Міністерство охорони здоров`я: moz.gov.ua/

УНІАН:www.unian.ua/


Поради для учнів

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Хочеш слухати аудіо-казки онлайн?

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Тоді переходь за цією адресою:derevo-kazok.org/

Що таке кібербулінг та як вберегтися від нього?

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Кібербулінг — це новітня форма агресії, що включає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину з використанням інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж тощо.

Презентацію можна переглянути тут:drive.google.com/file/d/15uf7dU7NPqudXkviF8xGiXXYMRJVWjTo/view?usp=sharing .

Як виявити ознаки кібербулінгу? Кібербулінг має декілька проявів, жоден з яких не можна ігнорувати:

- відправка погрозливих та образливого змісту текстових повідомлень;

- демонстративне видалення дітей зі спільнот у соцмережах, з онлайн-ігор;

- створення груп ненависті до конкретної дитини;

- пропозиція проголосувати «за» чи «проти» когось в образливому опитуванні;

- розповсюдження (спам) відео та фото непристойного характеру;

провокування підлітків до самогубства чи понівечення себе( це можуть бути група смерті);

Куди звертатись за допомогою?

Департамент кіберполіції Національної поліції України реагує на всі випадки кібербулінгу та небезпеки в онлайн-просторі: +380 (44) 374 3713.



55 енергійних ігор та розваг для дітей вдома

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Що робити, якщо діти весь час знаходяться вдома? Цей великий перелік активних заходів в приміщенні компенсує потребу ваших дітей – від малюків до підлітків – в фізичній активності: pedpresa.ua/201548-55-energijnyh-igor-ta-rozvag-dlya-ditej-vdoma.html

ЖІНКАМ ПРО СІМЕЙНЕ НАСИЛЬСТВО

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

drive.google.com/file/d/1VlLs-S9NYC3IoZQfIF8nfQ3o9M0Tivce/view?usp=sharing

Тел. з протидії насильству в сім`ї :

0 800 500 335 ; 116 123

Тел. захисту прав дітей: 0 800 500 225; 116 111

11 ЧУДОВИХ КНИГ, ЯКІ ВАРТО ПОЧИТАТИ РАЗОМ З ДІТЬМИ

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Як розповісти дітям про складне? В цьому вам, шановні батьки, допоможуть книги. Тут ви знайдете відповіді на всі дитячі запитання простою, доступною їм для розуміння, мовою. Це такі книги: dytpsyholog.com/2018/02/05/11-%D1%87%D1%83%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%85-%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D1%8F%D0%BA%D1%96-%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%B7-%D0%B4%D1%96%D1%82/

Корисні фізкультхвилинки для покращення мозкової діяльності

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Кілька корисних вправ, які підвищать концентрацію та допоможуть учням підтримувати активність під час карантину можна знайти тут:naurok.com.ua/post/korisni-fizkulthvilinki-dlya-pokraschennya-mozkovo-diyalnosti

П’ять вправ, які змусять мозок працювати:politeka.net/uk/life/707729-pjat-uprazhnenij-kotorye-zastavjat-mozg-rabotat


Цікаві YouTube-канали для дітей українською мовою

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

YouTube захоплює всіх. Якщо телебачення — захищений простір, то інтернет-контент є вільним і шалено популярним. Здавалося б, кожен обирає своє. Але ні — обирають те, що підсовують онлайн-алгоритми як найпопулярніше, проте часто воно далеко не найякісніше. Тому раджу декілька перевірених каналів.Тут ви знайдете розвиваючі відео для дітей, якісні українські мультфільми, пізнавальні історії та багато іншого.

Освіта дитини XXI століття – метою цього каналує є створення єдиної бази, яка міститиме україномовні повчальні казки, мультфільми, розвиваючі мультфільми, пісеньки. Усі матеріали погруповані на 10 вікових категорій, від 8 місяців до 16 років. Також є англомовна та німецькомовна версії каналу.

ДОБРОДІЙ DOBRODIY – чудовий та надзвичайно позитивний канал лідера гурту От-Вінта Юрія Журавля, де музикант навчить вашу дитину як створити мультик, навчитись малювати, грати на музичних інструментах, майструвати корисні речі, лицарські лати, стріляти з рогатки і лука, і багато багато іншого.

Цікава наука — науково-популярні та освітні відео на різні наукові теми з фізики, астрономії, біології, географії та математики.

Книга-мандрівка. Україна - дуже гарний проєкт. Перший мультсеріал, заснований на реальних подіях та нереальних пригодах українських історичних постатей.


Як ваш телефон змінює вас?

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Ми цього не помічаємо, але наш телефон щодня впливає на нас, поступово змінюючи у той чи інший бік. Як саме це відбувається, і що саме змінюють в нас наші телефони, дивіться у відео: youtu.be/j3y4HA4pRXo

Цікава коробочка або чим зайняти дитину?

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Коли всі іграшки та ігри набридли:drive.google.com/file/d/1oDqEqEOk0DM-BTiuKBzyabFzZd-x0oVg/view?usp=sharing

Гарного настрою і веселої гри!


Комплекс вправ для вчителів проти стресу

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Для ефективної роботи, збереження свого психічного здоров'я вчителю важливо відновити свій потенціал, позбутися страхів, розчарування, пом'якшити вплив стресових ситуацій. Тут ви можете прочитати корисну інформацію для себе: drive.google.com/file/d/1u-tKuzbOQB6ldnWoNvw3akC5wq2FcXB0/view?usp=sharing

Учителям:

"Психологічна підтримка дітей в умовах карантину і не тільки"

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Учням про толерантність

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Толерантність – це повага права іншого бути таким, яким він є!

Перегляньте ці відео: youtu.be/E-EW2DzswH8


ПОЗИТИВНЕ МИСЛЕННЯ

ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.


Книга "Мій герой - це ти"

Ця книга, написана для дітей зі всього світу, які зазнали впливу пандемії COVID-19.

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.


Читати книгу можна тут:bit.ly/2xmWhHp

Як висловити свої емоції, щоб не образити тих, хто поряд з нами?

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.


Діти дуже відчувають і переймають стан дорослих,

тож усім дорослим - взаєморозуміння й підтримки! ❤️

А якщо складно - поділіться емоціями в безпечній формі, а не скидайте на ближнього (і зазвичай, слабшого..).

Як безпечно ділитися емоціями:drive.google.com/file/d/1yCebhBoRY0gTQBs2IUT2bJP2V6_bxDJv/view?usp=sharing

ТОКСИЧНІ ФРАЗИ, ЯКИХ ВАРТО УНИКАТИ БАТЬКАМ

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Що таке токсичні фрази та які вони бувають, можна прочитати тут:drive.google.com/file/d/1SKj12FjDUpAIdsoVoot5rNaRPisH9zZx/view?usp=sharing .

Буклети з приводу цієї тематики перегляньте тут:

Психологічний супровід під час карантину: для українців створили безкоштовний ресурс

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Інформація

про роботу чат-боту «СтопНаркотик» для месенджера Telegram

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Майже вся наркоторгівля перейшла у мережу Інтернет, як і розрахунок по таким операціям. Тому було створено цифрову боротьбу з наркозлочинністю у вигляді чат-боту «Стоп наркотик». Це проста програма, яка має свій простий функціонал та дозволяє правоохоронцям архівувати та систематизувати всі наркоадреси для подальшої протидії наркозлочинам, а також блокувати їх. Чат-бот діє через додаток Telegram як окремий канал «СтопНаркотик | MRIYA» t.me/stopdrugsbot?start=417361947 та пристосований до будь-яких операційних систем. Чат-бот оснащений інструкцією для людей, які ніколи не користувалися Telegram. Користувачі можуть надсилати рекламу наркоадрес у вигляді фото, або ж саму адресу. Крім того, є можливість надати інформацію про фізичну адресу, де, на думку користувача, продають наркотики.

Читання - корисне заняття для всіх

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Вашій увазі пропоную декілька цікавих книг:

Лисичка-комерсантка booknet.com/uk/reader/lisichka-komersantka-b160907

Пригоди в Чарліссі booknet.com/uk/reader/prigodi-v-charlss-b149379

Казки. наукові та чарівні booknet.com/uk/reader/kazki-naukov-ta-charvn-b153845



Психологія посттравматичного стресового розладу (ПТСР)

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Моральне виховання дітей: основні етапи й поради батькам

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Що малювати з дітьми, щоб позбутися стресу

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Цікаві ігри для розвитку дитини

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Скільки мультиків можна дивитися дитині на карантині?

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Як влаштувати дитині веселий День народження на карантині

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Відео для дітей про те, як один добрий вчинок змінює світ навколо

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Добрі вчинки роблять нас щасливішими і навіть здоровішими, кажуть вчені. Ідея про те, що якщо зробити щось хороше незнайомій людині, то вона передасть естафету добра далі, і таким чином світ стане кращим: youtu.be/rwelE8yyY0U Робіть добро тим, хто поруч з вами!!!

Здорове харчування

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Мультфільм для дітей:youtu.be/pnaduq8Z8JE

Коронавірус

КНИГА ДЛЯ ДІТЕЙ

Соціальний педагог Нестеренко Т.М.

Про готовність до школи. Поради батькам майбутніх першокласників.



Зброя для дитини зі здоровою психікою - не спосіб вбивати, на знак героїв.

Батьки зараз частіше ламають голову не над тим, як говорити з дитиною "про ЦЕ", а як говорити про війну.

Психотерапевти Роксана Ящук та Олена Ляшенко радять відповідати на всі запитання.

Але важливо не сказати зайвого! Краще вивчити назубок, чого дитині не можна чути, в якому настрої ви не були б.

"Ти ще малий про таке думати. Не твого розуму справа"

Заборони лише посилюють відчуття тривоги та невизначеності.

"Тата можуть убити на війні. Твій тато там, де небезпечно"

Хоч би як ви самі хвилювалися, дитина повинна відчувати впевненість, що для її сім'ї все завершиться благополучно. Інакше в нього зникне відчуття безпеки світу, а у віці до 10 років такі переживання болючі і закладають на майбутнє такі риси характеру, як недовіра до оточуючих, песимізм.

"Виростеш - теж воюватимеш"

Хоч би яких політичних поглядів ви дотримувалися, дитину треба готувати до мирного життя, а не до битв. Це питання навіть не моралі, а душевного здоров'я. "Захищати людей у ​​майбутньому" - формулювання, яке допомагає дитині рости сильним та сміливим. "Воювати, мстити" і т. д. - плани, які руйнівно діють на незміцнілу психіку.

"Ми повинні боротися, щоб перемогти всіх ворогів"

Війну не можна представляти дитині у спосіб вирішення конфлікту. Не варто будувати фрази так, щоб дитина думала, що її близькі підтримують війну або вітали її початок.

"Тебе я ніколи не пущу на війну!"

Протилежна помилка: дитина, яка заявляє, що піде боротися, як тато, або всіх звільнить "від поганих", не повинна стикатися із засудженням, глузуванням, заборонами. Інакше він, особливо хлопчик, переживатиме, що "стане дезертиром, боягузом, бо мама надто боїться за нього". Найкраще підтримати його намір стати захисником. А потім пояснити, що до такої ролі треба готуватися: наприклад, робити зарядку та бігати, щоб стати сильнішим. Рятувати, але поки що пташенят, кошенят, щенят, а не людей. Важливо також наголосити, що воєнні дії скоро закінчаться, але він може застосовувати свої вміння у мирному житті.

"Наш ворог - така країна, люди такої національності"

Не можна прищеплювати страх, підозрілість чи ненависть до цілої країни, народу. Знову ж таки, крім моральної сторони питання, це може викликати розщеплення у свідомості у дитини, яка має друзів різних національностей, родичів, улюблених акторів або музикантів.

"Ти злякався вибуху, побаченого по телевізору? А солдати не бояться, трусишко"

Соромитись за прояв тривоги не можна. Так ви не допоможете позбутися дитині страху, а лише заженіть переживання вглиб, привчивши і в майбутньому секретничати. Страхи, які малюк намагається самотужки придушити, можуть обернутися фізичними нездужаннями, такими як нервові тики, заїкуватість, енурез, розлади сну та апетиту.

"Люди сварилися, билися, ось як ти з однокласниками, а потім почали боротися один з одним. Ось що буває, якщо не вмієш миритись"

Добрі виховні наміри у разі недоречні. Для дитини небезпечно думати, що звичайні бійки можуть перерости у вбивства. Або малюк почне уникати будь-яких з'ясування стосунків, щоб не стати жертвою, через що інші діти можуть вважати його слабаком або робити "цапом-відбувайлом". Або дитина стане боятися сама себе, спалахів гніву - і такі переживання в дорослі роки чреваті депресіями, схильністю до зайвої самокритики.

"Викинь свій пістолет. Зараз я розповім тобі, що таке справжнє поранення..."

У жодному разі не можна описувати поранення, наслідки застосування зброї. Останніми місяцями психологи все частіше займаються дітьми, яким батьки самі живописали жахи битв. Наприклад, одна мама втомилася від того, що сини днями грали у війну, вигукуючи підслухані десь слова "колоради", "бандерівці", яких ніколи не вживали в будинку. Коли хлопці вкотре вибігли з криками "Ти вбита!" - Вона вирішила серйозно поговорити. Мовляв, коли поріжеш палець – боляче, а рани – це величезні криваві дірки по всьому тілу, від яких довго доводиться мучитися. Результатом розмови був нервовий зрив одного з дітей, після чого його довго довелося лікувати.

КОМПЕТЕНТНО

"Дитина – за природою оптиміст"

Психотерапевт Офра Аялон.


Умовчати про страшні події набагато небезпечніше, ніж відверто поговорити, вважає психотерапевт Офра Аялон.

Психотерапевт Офра Аялон - один із найвідоміших у світі фахівців із роботи з дітьми, які зіткнулися з військовими подіями. Вона працювала у Югославії, Ізраїлі, країнах Південно-Східної та Центральної Азії. Іноді психотерапевт приїжджає до колег до Києва.