Креслення

25.01.2023

Тема: Паралельне прямокутне проеціювання 

Проеціювання на дві площини проекцій. Одна проекція не завжди однозначно визначає форму зображуваного предмета. Це називають невизначеністю форми об'ємного предмета за однією проекцією. Тому, щоб одержати уявлення про форму об'ємного предмета, проеціювання виконують на дві площини проекцій: горизонтальну Н і вертикальну V. Вертикальну площину проекцій називають фронтальною. Площини проекцій у просторі розміщені під прямим кутом одна до одної. Лінію перетину цих площин (її позначають х) називають віссю проекцій. Проекцію предмета на горизонтальну площину проекцій називають горизонтальною проекцією. Проекцію предмета на фронтальну (вертикальну) площину проекцій називають фронтальною проекцією. 

Проеціювання на три площини проекцій. Дві проекції предмета — горизонтальна і фронтальна — доволі повно та однозначно позначають на кресленнях форму багатьох предметів, але не всіх. Існують проекції, які відповідають одночасно кільком предметам. Отже, за двома проекціями не завжди можна точно уявити форму предмета.

Третя площина проекцій має назву профільної та позначення W. Вона одночасно перпендикулярна до фронтальної та горизонтальної площин. Усі площини утворюють тригранний кут, який нагадує частину куба. Перетин площин утворює осі проеціювання: x, y, z. Деталь розміщують усередині куба і, розглядаючи її з трьох сторін, за допомогою проеціювальних променів утворюють проекції на всіх трьох площинах.



18.01.2023

Тема: Центральне проеціювання 

Центральне проеціювання — коли проеціювальні промені виходять з однієї точки, і зображення утворюється зі спотвореними розмірами. 

Паралельне косокутне проеціювання — коли проеціювальні промені паралельні, але падають на площину проекцій не під прямим кутом. 

Паралельне прямокутне проеціювання — коли проеціювальні промені паралельні та перетинають площину проекцій під прямим кутом. Утворена на площині проекція дає уявлення про форму плоского предмета. На кресленні проекцію доповнюють розмірами.