Звіт РМФФ за 2016 рік

Звіт голови Рівненської міської федерації футболу за період з 28.12.2015 по 15.12.2016 рр.

За даний період було проведено чотири засідання виконкому федерації згідно планів роботи по розвитку футболу та проведенні змагань в місті Рівне. Завдяки співпраці міської федерації футболу з міським управлінням спорту, міським управлінням освіти, допомозі міської влади та меценатів вдалося значно підвищити кількість футбольних команд та бажаючих займатися футболом дітей та дорослих, збільшити кількість та рівень проведення змагань та заходів з футболу. Регулярно підсипається та доглядається гареве футбольне поле в парку Шевченка, де проводиться взимку багато футбольних змагань. Капітально відремонтовано та модифіковано кілька міні –футбольних майданчиків за місцем проживання. Нарешті відкрито міні-футбольне поле із штучним покриттям на стадіоні ДЮСШ «Верес». Силами футболістів команди «Феміда» рівненської прокуратури збудовано міні-футбольний майданчик із штучним покриттям. Стали традиційними щорічні міжнародний турнір з футболу серед команд ветеранів на Кубок Рівного до Дня Незалежності, змагання Кубка бізнес-ліги «ОГО» з футзалу (8 команд), проведено першість (6 команд), чемпіонат (10 команд), Кубок мера (20 команд) та Суперкубок м1ста з футзалу, турнір з міні-футболу - Кубок пам’яті Михайла Фейштера серед ветеранів (4 команди). Проведені відбіркові та фінальні змагання з шкільного футболу „Шкіряний м’яч” серед 30 шкіл міста у чотирьох вікових групах – 69 команд.

Зросла популярність відкритої зимової першості Рівного з футболу на призи пам’яті Володимира Шморгуна, в якій в минулому сезоні 2016 року прийняла участь велика кількість команд- 24..

. З кожним роком зростає кількість молодих футболістів та нових команд, бажаючих приймати участь у ціх змаганнях. Було проведено на стадіоні „Парк” 6-й Кубок федерацій рівненського регіону з футболу, присвячений пам’яті видатного рівненського тренера Леоніда Молчановського (14 команд). Проведено черговий чемпіонат міста з футболу, перемогла команда ХФК «Надія», яка в наступному сезоні захищатиме честь міста в обласній «Лізі чемпіонів». Ця команда заслуговує уваги і могла б достойно представляти наше місто в другій лізі обласного футболу.

Неодноразово проводились змагання з м1н1-футболу серед п1л1ткових клуб1в, дворових та вуличних команд Рівного на футбольних майданчиках за м1сцем проживання (28 команд).

Сьомий раз в місті було проведено наймасовіші змагання з футболу серед наймолодших школярів – Кубок майбутніх чемпіонів, участь прийняли команди 32 шкіл.

Дитячо-юнацькі команди ДЮСШ-Верес в цьому сезоні успішно виступають у Першості ДЮФЛ України. Завдяки правильно збудованому календарному плану спортивно-масових заходів міської федерації міські команди та окремі футболісти мають змогу продуктивно підходити до змагань вищого рангу. Це стосується міських змагань з футзалу, дитячо-юнацького футболу, аматорського та футболу ветеранів, адже переможці міських змагань в подальшому беруть участь в районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

Найбільшим досягненням у 2016 році для міського футболу став успішний виступ рівненської команди ветеранів футболу „Славія”, (президент клубу Г.Литвинчук). В першості області з футболу успішно виступала міська команда „Водник” НУВГП (тренер А.Григорович), але на жаль керівництво клубу не зацікавлене в підвищенні перспективної команди в класі. Команда „Надія” (тренер О.Гончар) в чемпіонаті області серед юнаків представляла місто.

Збірна команда Рівного з футзалу у чемпіонат області 2016 року посіла перше місце, склад якої був на основі футболістів команди «Славія» (тренер А.Паршиков ).

Необхідно відмітити стабільні результати міських команд з футзалу »Рівнегаз», «Славія»,” ”Комфорт-сервіс”,»УПСК Північ-центр», «Граніт», Квартал. ФК„Рівес” приймав участь в обласному Кубку „Ліги чемпіонів”.Футзальна команда «Рівне 112» МЧС приймала участь в фінальних змаганнях Аматорської ліги футзалу України та відомчих Всеукраїнських змаганнях.

Команда „Кардинал-МФК Рівне” виступає у прем’єр- лізі Чемпіонату Украіни з міні-футболу, приймають участь у першості ДЮФЛ України з футзалу команди ДЮСШ-4.

Також в цьому році повинна початися подальша реконструкція стадіону „Авангард”.

Великий позитив у відкритті спеціалізованих футбольних класів у НВК-26 (дир..Дзюбак), я вважаю, що цей досвід слід застосовувати іншим школам міста та області. Там же збудоване чудове футбольне поле, яке вже приймає міські та всеукраїнські змагання „Шкіряного м’яча”. Плануємо там приймати і міжнародні дитячі змагання з футболу.

Приємно відзначити появу нових членів міської федерації, які постійно приймають участь у всіх спортивних заходах, залучаючи до футболу студентську молодь та за місцем роботи і проживання. Це футбольні колективи «Соме васк» та РДГУ .

Всі міські змагання з футболу та футзалу висвітлюються в пресі та на телебаченні, в Інтернеті діє сайт Рівненської міської федерації футболу, на якому можна довідатись про всі новини та змагання.

Необхідно відмітити роботу спортивних кореспондентів Віктора Самчука та Сергія Татаренка (РДТБ ), оператора Олександра Мрозовича у регулярному висвітленні футбольних подій на рівненському телебаченні. Допомагає в висвітленні футбольних подій в місті телеканал Рівне-1.

Виконавши практично всі спортивно-масові заходи календарного плану міської федерації футболу, – вважаю що члени виконкому федерації - персонально : заступник голови РМФФ Травський В.Л., Сільвай С.Н., Штундер В., Ганіченко О., Кубишкін Ю., Дьомушкін С. та члени відповідних комітетів – попрацювали добре, виконуючи свої посадові громадські повноваження, сприяючи подальшому розвитку футболу в обласному центрі.

Але є ще багато проблемних питань, які необхідно вирішувати в ближайший час. По-перше, це розширення спортивної бази міського футболу, а саме збільшення кількості футбольних полів та майданчик1в 1з штучним покриттям.. По-друге, це підготовка міських молодих арбітрів. Слід активізувати роботу з підготовки арбітрів для обслуговування міських змагань з футболу з числа бажаючих молодих футболістів. По-третє – будівництво футбольного стадіону із штучним покриттям на місці запасного гаревого поля стадіону «Авангард».

Міська федерація футболу тільки разом з вами, спортивним керівництвом та усією футбольною громадськістю міста зможе вирішити завдання, що сприятимуть подальшому розвитку футболу та зростанню спортивної майстерності рівненських футболістів, відродженню професіонального футболу в обласному центрі.

Голова федерації В. Гладков