Звіт РМФФ за 2010 рік

Звіт голови Рівненської міської федерації футболу за період з 12.01.2010 по 11.01.2011 рр.

За даний період було проведено чотири засідання виконкому федерації згідно планів роботи по розвитку футболу та проведенні змагань в місті Рівне. Завдяки співпраці міської федерації футболу з міським управлінням спорту, міським управлінням освіти, допомозі міської влади та меценатів вдалося значно підвищити кількість футбольних команд та тих, хто займається футболом серед дітей та дорослих, збільшити кількість та рівень проведення змагань та заходів з футболу. Стали традиційними щорічні всеукраїнський турнір з футболу на приз пам”яті Степана Ісабегова серед дитячих команд-учасників ДЮФЛ України (пер. ДЮСШ м. Костопіль), міжнародний турнір з футболу серед команд ветеранів на Кубок Рівного до Дня Незалежності (пер. ”Ізотоп” м. Кузнецовськ), змагання чемпіонату (пер. ”Фарт-сервіс”) та Кубка бізнес-ліги «ОГО» (пер. ”Карат”) з міні-футболу, Суперкубок міста з міні-футболу пам’яті Михайла Фейштера (пер. ”Рівне-112”), турнір з міні-футболу пам’яті Анатолія Мудика (пер. ”Фортуна”). Зросла популярність відкритої зимової першості Рівного з футболу на призи пам’яті Володимира Шморгуна, в якій в минулому сезоні прийняла участь велика кількість команд – 32 (пер.”Сокіл-Північ”) . З кожним роком зростає кількість футболістів та команд, бажаючих приймати участь у ціх змаганнях. З ініціативи рівненських міської та районної, а також здолбунівської федерацій футболу було проведено на стадіоні „Хімік” ІІ-й Кубок федерацій рівненського регіону з футболу – 8 команд, перемогла команда „Хімік-2”.Спільно з дирекцією Приватбанку проведено черговий Кубок Приватбанку з міні-футболу, переможцем якого стала команда „Фарт-сервіс”.

Традиційно міська команда ветеранів футболу „Авангард-Пас” виїзджала на міжнародний турнір з футболу в м. Хелм (Польща), де виграла перше місцє.

Неодноразово проводились змагання з міні-футболу серед підліткових клубів та дворових команд Рівного на футбольних майданчиках за місцем проживання.

Другий раз в місті було проведено наймасовіші змагання з футболу серед наймолодших школярів – Кубок майбутніх чемпіонів, участь прийняли команди 34 шкіл. А на нагородження був запрошений колишній гравець київського „Динамо” та збірної України Сергій Ребров. Організаторами цього турніру виступили заступник міського голови Галина Кульчинська, меценат Олександр Нестерук та міська федерація футболу.

Майже всі школи міста приймають участь в міських змаганнях на призи клубу «Шкіряний м’яч», у 2010 році стартувало 62 дитячі команди з 26 шкіл, переможці серед яких визначаться навесні для участі в обласних та Всеукраїнських фіналах. В 2010 році команда хлопчиків 1998 р.н. (тренер Кобилецький) посіла 3 місце у Всеукраінських зональних змаганнях „Шкіряного м’яча”..

Дитячо-юнацькі команди ДЮСШ-Верес в цьому сезоні успішно виступають у ДЮФЛ України, а Олександр Гіль визнаний кращим дитячим тренером в обласних змаганнях 2010 року – юнацька команда під його керуванням стала чемпіоном області. Завдяки правильно збудованому календарному плану спортивно-масових заходів міської федерації міські команди та окремі футболісти мають змогу продуктивно підходити до змагань вищого рангу. Це стосується міських змагань з міні-футболу, дитячо-юнацького футболу, аматорського та футболу ветеранів, адже переможці міських змагань в подальшому беруть участь в обласних та всеукраїнських змаганнях: чемпіонати області, «Шкіряний м’яч», «Граємо за Україну разом!», ДЮФЛ України, змаганнях серед ветеранів та міжнародних турнірах.

Найбільшим досягненням у 2010 році для міського футболу став успішний виступ рівненської команди „Хімік”, яка стала Чемпіоном Рівненської області з футболу (тренер Микола Конько визнаний кращим тренером 2010 року), нападаючий команди Віктор Газицький став кращим бомбардиром чемпіонату області – забив 17 м’ячів, а Андрій Колаковський визнаний кращим захисником чемпіонату.

В 2010 році команда ветеранів футболу Рівного „Авангард-Пас” виборола перші місця в чемпіонатах області з футболу та міні-футболу серед ветеранських команд. Також слід відзначити команду обласного центру ФК „Славія” (тренери Дьомушкін,Волков), яка стала переможцем Суперкубка Рівненської області пам’яті Завадцького, обласного зимового Меморіалу В.Шморгуна на призи газети «Вільне слово», фіналістом Кубка області з футболу 2010 року та зайняла перше місце у «Клубному заліку» чемпіонату області,а Андрій Мозеров визнаний кращим воротарем чемпіонату області. Студентська команда «Водник» в першості області з футболу виборола «Приз справедливої гри».

А збірна команда Рівного з міні-футболу (тренер Травський) повернула собі звання найсильнішої , вигравши Чемпіонат області 2010 року.

Необхідно відмітити стабільні результати міських команд з міні-футболу «Фарт-сервіс», Карат», «Приватбанк», «Рівне-112 МЧС», ДЮСШ-4. Успішно виступили в чемпіонаті області з пляжного футболу 2010 року спортсмени команди „Рівне-112” – ІІ–ге місце, ФК „Рівес” знову приймала участь в обласному Кубку „Ліги чемпіонів”.

Юнацька збірна команда Рівного (тренер Гіль) успішно виступила на змаганнях обласної Спартакіади школярів,посівши перше місце.А команда області, яку представляли вихованці ДЮСШ-4 (дир. Засморжук), на Всеукраїнських юнацьких іграх посіла високе 4-те місце з міні-футболу .

Команда „Кардинал-МФК Рівне” (тренер Юрій Баховський) успішно виступає у вищій лізі Чемпіонату Украіни з міні-футболу, приймає участь у ІІ-й лізі першості України з міні-футболу команда ДЮСШ-4 (дир.Засморжук В.С.).

На жаль, в минулому сезоні невисоке місце посіла в обласних змаганннях з футболу студентська команди «Водник» (тренер Олександр Григорович). Цій команді необхідно ставити завдання повернутися в першу обласну лігу.

Маємо надію в цьому році завершити спортивний майданчик із штучним покриттям, це дозволить наймолодшим майбутнім футболістам проводити тренування та змагання.

Великий позитив і у відкритті спеціалізованих футбольних класів у 3ОШ-26 (дир. Дзюбак), я вважаю, що цей досвід слід застосовувати іншим школам міста та області. Там же збудоване чудове футбольне поле, яке вже в цьому році прийме фінальні змагання „Шкіряного м’яча”.

Приємно відзначити появу нових членів міської федерації, які постійно приймають участь у всіх спортивних заходах, залучаючи до футболу студентську молодь та за місцем роботи і проживання. Це футбольні колективи «Лукас» та «Легіон».

Всі міські змагання з футболу та міні-футболу висвітлюються в пресі та на телебаченні. Створено в Інтернеті сайт Рівненської міської федерації футболу (www.rmff.inf.ua), на якому можна довідатись про всі новини та змагання. Сприяння в цьому надав наш постійний інтернет-кореспондент Василь Штундер.

Виконавши практично всі спортивно-масові заходи календарного плану міської федерації футболу, – вважаю що виконком федерації, а це персонально : перший заступник голови РМФФ Шевчук С.А., заступник голови Туров В.Й., Гіль О.А., Травський В.Л., Сільвай С.Н., Мрозович О.А., Оксенюк І.В. та члени відповідних комітетів – попрацювали добре, виконуючи свої посадові і громадські повноваження, сприяючи подальшому розвитку футболу в обласному центрі.

Є надія на кращий виступ у ІІ-й Професійній лізі України і футболістів рівненського футбольного клубу «Верес», за який грають вихованці рівненського футболу, більшість яких складає молодь, на завершення реконструкції стадіону «Авангард».

Необхідно відновити роботу по створенню міської жіночої команди, участі її в обласних змаганнях.

Але є ще багато проблемних питань, які необхідно вирішувати в ближайший час. По-перше, це розширення спортивної бази міського футболу, а саме збільшення кількості футбольних полів та майданчик1в 1з штучним покриттям.. По-друге, це підготовка міських молодих арбітрів. Голові суддівського комітету міської федерації Ігору Оксенюку слід активізувати роботу з підготовки арбітрів для обслуговування міських змагань з футболу з числа бажаючих молодих футболістів.

Міська федерація футболу тільки разом з вами, спортивним керівництвом та усією футбольною громадськістю міста зможе вирішити завдання, що сприятимуть подальшому розвитку футболу та зростанню спортивної майстерності рівненських футболістів.

Вважаю, що Рівненська міська федерація футболу добре працювала в звітному періоді, про що свідчить її відзнака на обласній звітній Конференції Грамотою обласної федерації футболу та грошовою винагородою.

За підсумками футбольного сезону 2010 року грамотами та призами Рівненської міської федерації футболу нагороджені :

- футбольна команда «Хімік»; ФК «Славія»; міні-футбольна команда «Рівне-112» МЧС; ДЮСШ «Верес»; футбольна команда «Рівес»;

- Нестерук Олександр – меценат футболу; Штундер Василь – футбольний оглядач.

Голова федерації В. Гладков