Церква «Введення в Храм Пресвятої Богородиці»

ТуТ загальниця

* Діюча релігійна споруда

* Поруч стоїть церковиця, що пам'яткою архітектури місцевого значення

* Церква стоїть в центрі села

по вул. Івана Франка, дім 9

ТуТ графік богослужінь

ТуТ благочинна інформація

ТуТ наші парохи

* о. Теодор Базилевич;

* о. Йосиф Грабовецький;

* о. Амвросій Крушельницький;

* о. Іван Озаркевич;

* о. Олександр Васютин;

ТуТ духовні місцини

* Ясна Гора;

* Статуя Богоматері;

* Капличка Богоматері (біля підніжжя гори);

* Капличка Св. Онуфрія;

* Статуя Св. Юда Тадея;

* Чудотворна ікона Божої Матері (с.Тисів);

* Капличка Гробу Господнього;

* Ротонда (літня церква);

Церква Святої великомучениці Параскеви в селі Бубнище є культувою спорудою громади і, водночас, пам`яткою архітектури місцевого значення.

ТуТ історична хронологія

* 1795 рік - перша згадка про дерев`яну церкву села Тисів (відбудовану після пожежі);

* 1867 рік - перебудова і добудова старої церкви;

* 1909 рік - канонічна візитація церкви;

* Зачинена 1980-х роках радянською владою і місцевими хрунями;

* Знову діюча стала з 1988 року - за наполегливими вимогами громади села;

* 2002 рік - переміщення старої церкви (на 54 метри) задля спорудження нового храму;

* 14 липня 2013 року - відкриття нового храму.

ТуТ події/оказії

*** 14 липня 2013 року, у третю неділю після П'ятидесятниці в селі Тисові громада зайшла в новий, щойно збудований, храм .....більше про цю подію читайте ось ТуТ

ТуТ новини від парафіян

*

Церква великомучениці Параскеви постала в Бубнищі в 1891 році. Громада села збирала кошти і на них вибудувала свій храм (про що сповіщає різьблена дошка на стіні будівлі).

Для прикрашання та облаштування своєї церкви громада села прикладала чимало зусиль і долучала знаних майстрів зі всієї округи.

На початку 20-го століття церква з невеличкого села Бубнище була долучена до головної парафії, себто стала дочірньою церквою своєї матірної церкви, що знаходилася в селі Тисів. Впродовж майже століття церква стала осередком культури та гуртування сільської спільноти.

Вплив церкви на світське житя краю дуже дошкуляв совітам-безборжникам та їх місцевим підлабузникам. Тому вони створювали різні перепони для існування церкви та місцевим діячам культу (не пускали в церкву, переслідували місцевого парпоха - отця Антонія Бучацького), але громада не велася на їх дії та йшла наперекір партійним чинушам. Які, в своїй безбожницькій агонії, вирішили закрити церкву назовсім - 23 жовтня 1983 року вони цього таки добилися, та ще й зробили там склад.

Немало сліз та прокльонів сипалося на безбожних посіпак, а вони ще більше розсварили громаду зі своїм московсько-комуністичним устроєм, українська спільнота лише чекала нагоди - аби вийти і прогнати цих лихословів зі своєї землі. І це сталося, незабаром, в 1988 році громада Бубнища розбила комуняцькі колодки з дверей церкви і почала відновлювати свій Храм. З тих пір церква офіційно в користуванні громади Української Греко-Католицької Церкви.

Мешканці Бубнища, рік за роком, виправляли та покращували свою історичну й культову споруду. А в 2010 роках церква була частково відреставрована (особливо ззовні). Це, без перебільшення, благодатне місце, де відчуваєш себе захищеним, наче в обіймах матері. Давня споруда дихає спокоєм, таємничістю, а від стін ніби віє прадавньою мудрістю. З церковного подвір’я видно все село. Невеличкі, наче примружені, церковні віконниці, як всевидяче око, споглядають, оберігають та захищають людські хати від лихого.

Архітектурні особливості

Історичні віхи

Додаткова інформація

* "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

* Про Церкву в селі Тисів;

* Освячення новозбудованого храму в селі Тисів.