Церковна

по дорозі на Таняву

Географічні дані

* 49°00′10″ пн. ш. 23°45710″ сх. д.

* Розкинулось на висоті 400-450 метрів над рівнем моря.

* Довкола великі площі лісового масиву

* Водойми: Жижава (західна околиця), Танявський потік(східна околиця), Бережниця (2 кілометри на схід від села)

* Ресурси: нафта (на великих глибинах), ліс, камінь, глинозем.

* Гірські вершини: висота Танявська (407м.), висота Розгірче (437,2м.), висота (473, 8 м.), гора Кам`яний Копець (534,3м.), гора Гранична (546,2 м.), гора Розточки (5566, 4м.), гора (560,1 м.), гора (557, 6м.), гора Ходків (572, 4м.), гора Кадобна (623м.), гора Грабник (625м.), гора Сихла (635,3м.), гора Попівце (744, 9м.).

* Урочище: Жижава

* Ліси: дубово-букові (місцями з ялиною і сосною)

Історичні цікавинки-факти

* 31 травня 1950 року українська розвідувальна група (у складі 4 бійців) десантувалася з англійського літака поблизу села Таняви Болехівського району із завданням вийти на зв`язок із очільником УПА Романом Шухевичем. 3 червня до командира групи прийшов станичний ОУН села Таняви, через якого було налагоджено зв’язок із керівником Стрийського районного проводу ОУН “Левом” та його заступником “Крутієм”.

Для розшуку і ліквідації парашутистів була виділена добре озброєна і обізнана група працівників Станіславського і Дрогобицького управління МДБ при координації дій двох працівників міністерства Держбезпеки УРСР. Тому парашутистам і зв'язковим доводилося, майже щоденно, змінювати місце дислокації. І хто зна, як би склалася ситуація, коли б не зрада. Більше місяця парашутистам вдавалося уникати зустрічей з кагебістами, але якраз 7 липня 1950-го року на Івана вони були оточені. Відбиваючись до останнього набою, командир Громенко покінчив з життям. Так вчинили і його побратими.

Детальніше дізнавайтеся ТуТ.

Загальні відомості

* Географічні координати — 49°00′10″ пн. ш. 23°47′10″ сх. д.

* Висота над рівн.моря— 450 м

* Перша згадка — 1645 рік

* Кількість населення — 1029 мешканця

* Площа — 15,88 км²

* Густота населення — 64,8 осіб/км²

* Поштовий індекс — 77532

* Телефонний код — 0 03477

* Виконавчий орган —Станковецька сільська рада.

Юридичні адреси

* 77531, Івано-Франківська обл,

* Долинський район,

* с.Станківці, вул.Дорошенка,74,

* тел. 3-53-86

Самоврядування села Танява

Згідно адміністративного устрою України, село Церківна входить до складу Долинського району, відтак має свого виборного представника серед числа депутатів районної ради Долинщини:

* 2010 року мешканці Церківна делегували свої права в Долинську районну раду - Яремко Михайло Михайлович. Директор (вища освіта) Державне підприємство "Болехівське лісове господарство", є членом Народної партії.

Крім того, саме село підпорядковане Станковецькій сільській раді, тому жителі Церківна вибирають кількох своїх представників і до цього самоврядного органу:

* 2010 року мешканці Церківна делегували свої права в Станковецьку сільській раді: Депутатам.

Політико-суспільні аспекти Таняви

Село Церківна має доволі визначальну й гучну суспільно-політичну складову. Від часів становлення національно-суспільного руху українства (19 століття) його мешканці займали активну позицію в усіх, тогочасних, політичних і громадських заходах. І навіть потерпали за це, підтвердження тому - нищення та виселення церківчан Сталінсько-комуняцьким режимом в Сибір (за підтримку і допомогу Українській Повстанській армії).

Уже в часи здобуття Незалежності України, мешканці Церківної приймають активну участь у творенні української держави і в усіх суспільних рухах краю. Відтак, вибори до державних владних і самоврядних інституцій стали складовою частиною політико-суспільного життя мешканців Таняви:

*

*

*

*

З детальнішою картиною- оглядом політичних уподобань та суспільних ініціатив-зрушень в селі Танява дізнаєтеся → ТуТ