Клімат Болехівщини

Загальне

За умовами тепло-вологозабез-печеності і особливостями роз- поділу інших метеорологічних факторів у регіоні виділено два кліматичні райони:

1→ Надмірно зволожений, помірно теплий, що охоплює передгірську частину району.

2→ Надлишково зволожений і прохолодний, що охоплює гірську частину району.

Основні показники температури в кліматичних районах такі:

* середньолипнева температура → 18°С та 15.5°С

* середньосічнева температура → -5.5°С та -6.5°С

* абсолютний максимум температур → 37°С та 35°С

* абсолютний мінімум температур → -35°С та -32°С

Цікавинки

Клімат Болехівщини вважається помірно–континентальним, вологим, і прохолодний влітку та м‘який взимку.

У районі Болехівської міськради впродовж року дмуть переважно північно-західний та південно-східний вітри.

Компактність території Болехівщини відображається на майже одноманітній сумарній кількості опадів і в залежно від висоти вони коливаються у межах 800 – 1500 мм. (впродовж року). Загалом, у теплий період року випадає близько 73% опадів, від річної норми. А найбільші дощові літні місяці (червень, липень, серпень), протягом яких випадає близько 44% опадів. Максимум дощів припадає на червень. Такі особливості випадання атмосферних опадів пояснюються впливом Карпат на атмосферні процеси.

Оскільки теплий період в районі триває від 260-270 днів, то загальний період вегетації й триває відповідно 200 до 165-и днів, а період активної вегетації – від 160 – 165 до 80 днів.

На передгірських ділянках Болехівщини припинення весняних приморозків припадає на кінець квітня – початок травня, а настають вони восени в жовтні. Тому середня тривалість безморозного періоду становить 150 – 165 днів. За таких обставин, весняні приморозки найнебезпечніші для плодових культур під час їх цвітіння і утворення зав‘язі. Метеорологічна весна починається з першої декади березня і закінчується наприкінці травня – початку червня.

Літній період (червень - серпень) близько 50% дням характерні середні добові температури, в межах 15 – 20 градусів за Цельсієм. У липні (найтеплішому місяці) налічується близько 15-18 днів з температурами 20 – 25 градусів за Цельсієм. Впродовж року в межах Болехова та околиць буває 28 – 29 днів з грозами.

Осіння пора на Болехівщині наступає на початку вересня, коли відбувається перехід середньої добової температури через 15 градусів за Цельсієм, і закінчується у перших днях після переходу температури через нуль градусів за Цельсієм (здебільшого посеред листопада). Восени помітно збільшується повторюваність південно–східних вітрів, які "приганяють" на територію краю залишки ще теплого континентального повітря, тому й перша половина осіннього сезону залишається теплою.

Зачатки зими на рівнині характерний повільним пониженням температури від 0 до –5 градусів за Цельсієм і становить близько 40-50 днів. Відповідно і період підвищення температури від –5 до 0 градусів за Цельсієм, уже в кінці зими, триває 35 днів.

Перший сніг випадає, в середньому, на листопад, і лише через місяць настає його стійке залягання. Руйнування снігового покриву зачинається в кінці лютого - початку березня. Загальна тривалість періоду зі сніговим покривом становить близько 115 – 120 днів.

Прогноз погоди

З детальнішим прогнозом пого- ди в Болехові знайомтеся→ ТуТ