Медицина Болехова

Надання медичних послуг в Болехові звична річ ще з 18-го століття. Звичайно, в ті часи ця допомога не була такою кваліфікованою, але вже тоді вирізнялися охочі до практикування в лікуванні. Головними пунктами де можна було отимати певну медичну допомогу чи пораду - були церковні та монастирські заклади в яких монахи/монашки вели благочинну справу. Крім церковників, на поміч людям приходили місцеві знахарі, повитухи - яким була уготована участь в наданні першої невідкладної допомоги. В самому місті, при наявності численної групи гебреїв, також започатковувалися лікарські пункти (які базувалися поблизу цирюлень та синагоги) і саме їм Болехів завдячує першою аптекою. А вже на прикінці 19 століття в місті уже налічувалося від 5 до 10 доволі кваліфікованих лікарів-практиків (і не лише з числа гебреїв).

Наразі, в сьогоднішній час в місті Болехів та довкола є такі лікувальні та навкололікувальні-допоміжні заклади:

* Болехівська центральна міська лікарня → вул. Коновальця, 2 → тел.3-45-51

* Болехівська міська лікарня ветеринарної медицини → вул. Котляревського 26 → тел: 34313

Крім того в місті та окрузі наявні аптеки чи аптечні пункти:

* Аптека №155 → вул. Коновальця, 4 → тел.(03437) 3-45-61

* Аптека №20 → пл. Франка, 1 → тел.(03437) 3-42-21

* Аптека №130 → Д. Галицького, 169а → тел.(03437)

* ПП Адоніс → вул. 24 Серпня, 2а → тел.(03437) 3-32-26

* ТзОВ Ваша аптека → С. Стрільців, 8а → тел.(03437) 3-30-45

* Аптека Вікторія → вул. Гетьмана Мазепи 27 → тел.(03437)

Актуальні новини

Остання сесія обласної ради ухвалила рішення про передачу незавершеного будівництва приміщення лікувально-операційного блоку центральної міської лікарні в Болехові з обласної власності у комунальну територіальної громади міста Болехова.

З таким проханням до обласної ради звернулася Болехівська міська рада. Тут сподіваються, що завдяки цьому вдасться завершити будівництво міської лікарні.

Не щастить Болехову з лікарняними приміщеннями. Розпочате ще у 1992 році будівництво лікувально-операційного блоку через 4 роки, після виконання робіт трохи більше як на 10%, було призупинене. У 2008 році — вибух газу в приміщенні терапевтичного корпусу міської лікарні, з людськими жертвами і руйнуванням, і з резонансом на всю Україну. Тоді приміщення було визнане непридатним для перебування хворих і прийняте рішення про будівництво нового лікувального корпусу на території лікарні, яке розпочали у 2009 році.

Збудовано нульовий цикл — фундамент, освоєно 300 тис. грн. Загальна кошторисна вартість об’єкту майже 27 млн. 225 тис. грн. Та у листопаді минулого року будівництво було призупинене — через брак коштів.

Отож склалася така ситуація: два розпочаті будівництва, одне з яких — довгобуд, який навряд чи можна привести до пуття, а лікарня наразі має пристосовані приміщення. Довгобуд знаходився на балансі головного управління регіонального розвитку та будівництва ОДА.

Сесія ухвалила рішення про передачу його в комунальну власність Болехівської міської ради для подальшого продажу. Виручені кошти будуть скеровані на будівництво нового лікувального корпусу на території міської лікарні.