Корпан Микола

Корпан Микола ( 1901 в селі Тяпче Долинського району Івано-Франківської області — † 29 січня 1918 в селі Крути Ніжинського району Чернігівської області).

Біографія

Микола Корпан походив з бідної селянської родини. Був надзвичайно здібним учнем і, за клопотанням учительки Тяпченської школи - відомої в краї добродійки Дучимінської, сільська громада післала його в Бучацьку гімназію. Микола й там відзначився успішністю та старанністю і, за порадами наставників, подався до Києва - продовжувати навчання.

В києві, Микола Корпан вступив на навчався у 2-у Українську гімназію імені Кирило—Мефодіївського товариства. І завдяки своєї настирливості та патріотичному вихованню - долучився до українських студентських товариств-зрушень.

Микола Корпан радо зустрів часи розбудови української держави. А коли Батьківщина була в небезпеці, він, студент, в числі 3000 юнаків-гімназистів і студентів Києва - 29 січня 1918 року став на шляху більшовиицької армії Муравйова під Крутами. Маючи семиденний військовий вишкіл - молоді патріоти протистояли тисячам озброєним та добірним більшовикам. Юнаки мужньо боролися й майже всі поклали свою голову за неньку Україну.

За радянських часів про Миколу Корпана - замовчувалося, а родина потерпала через свою лояльність до ідеї незалежності України. Лише за часів Незалежності України про цього юнака-героя дізналися більшість українців, а односельці почали, по крупицям, відшуковувати спомини про свого славетного земляка.

Вшанування

* Вояків Студентського куреня армії УНР, які загинули у Бою під Крутами, після звільнення Києва від більшовиків - було урочисто перепоховано на Аскольдовій могилі у Києві 19 березня 1918 року.

* 17 жовтня 2010 року, на батьківщині героя, у селі Тяпче Долинського району Івано-Франківської області йому відкрито пам'ятник.

* Микола Корпан - єдиний галичанин, який у січні 1918–го загинув у бою з більшовиками поблизу залізничної станції «Крути» й був похований разом із вісімнадцятьма побратимами на Аскольдовій могилі.