Наукові співробітники

СТАРШИЙ НАУКОВИЙ СПІВРОБІТНИК, д.е.н., доцент

КУШНІРЕНКО Оксана Миколаївна

Google Scholar          ORCID           Scopus ID           ResearcherID

Кандидат економічних наук (2007), доцент (2009), старший науковий співробітник (2015), доктор економічних наук (2021).

Автор понад 200 наукових праць, у тому числі 50 міжнародних, 5 навчальних посібників, співавтор 20 колективних монографій.

Консультант з бізнес-моделювання, проектного управління, управління витратами в компаніях, дослідник та учасник багатьох соціальних проектів, творчих майстерень, майстер-класів; розробник та тренер Інкубаційної програми «Бустер інноваційних проектів 2021». Експерт з розробки бізнес-моделі для підприємництва, управління витратами, інноваційного розвитку, управління проектами, наукове супроводження проектів та стартапів.

Основні напрями дослідженьІнноваційне оновлення виробничого потенціалу; Індустрія 4.0; Смарт-спеціалізація; глобальна продовольча безпека, розвиток глобальних ланцюгів доданої вартості, циркулярний перехід; стійкість економіки в умовах воєнного часу.

СТАРШИЙ НАУКОВИЙ СПІВРОБІТНИК, д.е.н., доцент

ЦИПЛІЦЬКА Олена Олександрівна 

Google Scholar          ORCID           Scopus ID           ResearcherID

Фахівець у галузі економічної теорії та управління національним господарством, доктор економічних наук (2021), доцент (2007 р.).

Закінчила факультет економічних наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» (Миколаївська філія) (2001 р.). У 2005 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Соціально-економічна інфраструктура як фактор зростання трансформаційної економіки України» за спеціальністю 08.01.01 – економічна теорія. У 2007 році отримала вчене звання доцент по кафедрі економічної теорії та економетрії. У 2021 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук на тему “Інституційні механізми модернізації промислового сектору національної економіки” за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством.

З липня 2019 року – старший науковий співробітник відділу промислової політики ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України».

Ципліцька О.О. є автором понад 150 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі співавтор 8 колективних монографій, 4 навчальних посібників з грифом МОН України, 7 статей у виданнях, що індексуються у наукометричних базах Scopus та Web of Science. Проходила науково-педагогічне стажування в університеті Вюрцбургу (Julius-Maximilians-Universität Würzburg (JMU)), Німеччина (2022 р.), університеті Регенсбургу, Німеччина (2022 р.). Виступає тренером програм розвитку стартапів Київського академічного університету.

Основні напрями досліджень – інституційний розвиток економіки, модернізація та цифровізація промислового сектора, інноваційні екосистеми та стартапи, кластерна політика та розвиток сітьових структур, проблеми соціально-економічного розвитку регіонів.

СТАРШИЙ НАУКОВИЙ СПІВРОБІТНИК, к.е.н., ст.н.с.

ШЕЛУДЬКО Елла Ігорівна

Google Scholar          ORCID          

Фахівець у галузях економіки промисловості, економіки природокористування і охорони навколишнього середовища, регіональної економіки, кандидат економічних наук (2004 р.), старший науковий співробітник (2011 р.).

Закінчила економічний факультет Української сільськогосподарської академії за спеціальністю "Економічна кібернетика" (1985 р.). У 2004 р. захистила кандидатську дисертацію на тему "Економіко-екологічні аспекти раціоналізації природокористування (на прикладі АПК Київського регіону)". У 2011 р. отримала наукове звання старшого наукового співробітника у галузі розвитку продуктивних сил і регіональної економіки.

З січня 2011 р. – на посаді старшого наукового співробітника ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України".

Шелудько Е.І. є автором понад 200 наукових праць, у тому числі – співавтор у 30 колективних монографіях та науково-аналітичних доповідях.

 

Основні напрями діяльностідослідження проблем промислової політики та розвитку потенціалу промислового виробництва України; реформування структурної політики та визначення напрямів інноваційних трансформацій розвитку промислового комплексу; оцінка структурно-технологічних зрушень та прогнозування розвитку галузей переробної промисловості (харчова, хімічна, фармацевтична, промисловість будівельних матеріалів); обґрунтування проблем конкурентоспроможності вітчизняної промислової продукції на внутрішньому та зовнішніх ринках, експортоспроможності галузей переробної промисловості та вивчення їх можливостей до імпортозаміщення; дослідження проблем стратегічного розвитку промислових секторів на середньострокову і довгострокову перспективу; дослідження екологізації промислового виробництва та забезпечення екологічності промислової продукції; проблеми кадрового забезпечення промисловості.

НАУКОВИЙ СПІВРОБІТНИК, к.е.н.

ВЕНГЕР Лілія Анатоліївна

Google Scholar          ORCID      

Фахівець у галузі економіки та управління національним господарством, кандидат економічних наук (2011)

У 1997 році закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана за спеціальністю “фінанси і кредит”, програма “банківський менеджмент”, присвоєна кваліфікація магістра ділового адміністрування. У 2011 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Організаційно-економічні механізми корпоративного управління в промисловості України» за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством.

Венгер Л.А. є автором майже 20 наукових праць, у тому числі співавтор 3 монографій.

НАУКОВИЙ СПІВРОБІТНИК, к.е.н.

ЗАВГОРОДНЯ Марія Юріївна

Google Scholar          ORCID          ResearcherID

Фахівець у галузі економіки та управління національним господарством, кандидат економічних наук (2010 р.).

Закінчила Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка, одержала кваліфікацію "економіст регіонального розвитку" (1993 р.). За період роботи в Раді по вивченню продуктивних сил закінчила аспірантуру. У 2003р. навчалась в Європейському центрі досліджень проблем безпеки ім.Дж. Маршалла. У 2010 р. захистила кандидатську дисертацію на тему "Інноваційний розвиток оборонної промисловості України" за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством.

З січня 2011 р. – науковий співробітник ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України".

Завгородня М.Ю. є автором понад 80 наукових праць, у тому числі – співавтор 8 колективних монографій. 

Основні напрями досліджень – дослідження проблем промислової політики, зокрема в розвитку оборонного виробництва та виробництва текстильних виробів та одягу; галузеве стратегічне планування.

МОЛОДШИЙ НАУКОВИЙ СПІВРОБІТНИК

ЗАРУДНА Ольга Станіславівна

Google Scholar          ORCID           ResearcherID

Фахівець у галузі економіки та управління національним господарством

Закінчила Київський державний університет технологій та дизайну за спеціальністю “менеджмент організацій” з відзнакою (2000 р.). Отримала кваліфікацію магістр з менеджменту. У 2005 р. закінчила навчання в аспірантурі без відриву від виробництва Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України.

З січня 2011 р. – молодший науковий співробітник відділу промислової політики ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України".

Зарудна О.С. є автором понад 100 наукових праць, у тому числі – співавтор 4 колективних монографій, 7 наукових доповідей та 1 підручника з грифом МОН України. 

Основні напрями дослідженьвплив промислової політики на розвиток деревообробної, меблевої та взуттєвої промисловості; розвиток зовнішньої торгівлі промисловими товарами України та вплив сучасної торгівельної політики України на вітчизняний промисловий розвиток; інтеграція української промисловості у глобальні ланцюги доданої вартості; формування моніторингу та оцінки результативності досягнення цілей в документах стратегічного планування.